WEER EVEN THUIS 9 Wie de 26-jarige Julius Bliek tien jaar geleden had verteld dat hij profvoetballer zou worden, was door Bliek zelf waarschijnlijk niet geloofd. Er is veel veranderd in het leven van de Haamstedeling. Niet veranderd is zijn woonplaats, al heeft de voetballer van FC Dordrecht er wel al wat omzwervingen opzitten. De wieg van Julius en zijn broer Patrizio staat in Vlissingen. Na een aan tal jaar in Veere ge woond te hebben, gaan vader Peter en moeder Nicole uit el kaar. Het zorgt ervoor dat de jongens samen met moeder in Burgh-Haam- stede gaan wonen. ,,Ik was een jaar of vier toen ik hier kwam wonen en heb er mijn hele jeugd gewoond. Sinds een half jaar woon ik weer in Haam stede, bij mijn moeder (in een ander huis dan op de foto's). Vorig seizoen voetbalde ik namelijk in Georgië, bij de profclub Saburtalo Tbilisi. Ik was er nog maar een aantal maanden be zig toen de coronacrisis uitbrak. De buitenlandse spelers werden alle maal tijdelijk naar huis gestuurd. In mijn geval is het uiteindelijk een per manente terugkeer naar Nederland geworden. Gelukkig kon ik weer gaan voetballen bij mijn oude club, FC Dordrecht, waar ik een contract tot komende zomer heb. Ik heb er voor gekozen om in deze periode weer even bij mijn moeder te gaan wonen. Afhankelijk van waar ik ko mend seizoen voetbal, ga ik beslissen waar ik hierna ga wonen." Stapelgek Waar het huis van Julius in de tweede helft van het jaar te vinden zal zijn, is dus nog even afwachten. Dat hij uiteindelijk profvoetballer zou worden, lag overigens zeker niet altijd in de lijn der verwachting bij Julius. ,,Het is prachtig om mee te maken allemaal. Natuurlijk droom je er als jongetje van om later profvoet baller te worden. Toch was dit nu ook weer niet zo'n groot thema bij mij en mijn vriendjes hoor. Wel waren we elke dag bezig met voetballen. We hadden een tuin, waar we vaak te vinden waren. Volgens mij stond er op den duur geen grasspriet meer recht en je wil niet weten hoe vaak we ruitjes hebben ingetrapt. Mijn moeder werd vaak stapelgek van mijn broer en mij. Gelukkig is het een schat van een vrouw. Mijn broer en ik waren altijd aan het spelen met de jongens van de familie Kloet, die bijna naast ons woonden. Met Jordy, net als ik de jongste broer, heb ik nog steeds veel contact. Voetbal was be langrijk, maar zeker niet het enige. Achter ons huis lag een stuk bos, waar we vaak 'legertje' gingen spe len." Lange dagen Op zijn 22e belandde Julius voor het eerst bij een profclub, FC Dordrecht. In de jaren ervoor speelde hij bij di verse Zeeuwse clubs. Zijn jeugdop leiding was in principe niet bij een echte profclub, maar zo voelde het in de praktijk wel. ,,Ik heb vijf jaar bij de voetbalopleiding van JVOZ in Vlis- singen gespeeld. Dat is aardig te ver gelijken met de jeugd van een prof club. Iedere ochtend stond ik al om 8.30 uur op het voetbalveld. Vervol gens ging ik naar school en na de les sen werden we speciaal begeleid in huiswerkklassen. Dit waren altijd lange dagen, want ik was niet voor 18.00 uur thuis. Het vroege opstaan was nog wel een dingetje hoor. De buschauffeurs hebben me regelmatig over de straat zien rennen om de bus te halen. En dat terwijl de halte maar 300 meter van mijn huis lag, haha. Op den duur kenden de chauffeurs me wel. Het kwam dan ook nogal eens voor dat ze me thuis afzetten, want ik was op de terugweg vaak nog maar de enige die in de bus zat." Na het zakken voor zijn havo-examen komt er voor Julius een einde aan de periode bij JVOZ. Hij keert terug bij zijn oude club in Burgh-Haamstede, DFS. Eventuele plannen voor een profcarrière wor den in de ijskast gezet. ,,Ik ben een jaar later in Rotterdam gaan studeren en heb nog vier maanden in Man chester gewoond om mijn Engels te verbeteren. Uiteindelijk ben ik in de zaak van mijn vader gaan werken, die verschillende bakkerijen heeft. Ik Achter ons huis lag een stuk bos, waar we vaak 'legertje' gingen spelen was er werkzaam als accountmana ger en zat heel veel op de weg. Ik had het perfect naar mijn zin en woonde lekker in Burgh-Haamstede. Zowel als kind als op latere leeftijd is het echt heel goed wonen hier. Bos, zee, strand, het is allemaal binnen hand bereik. Nadat ik het voetbal weer wat serieuzer op ben gaan pakken, heb ik via een omweg toch nog de sprong naar het profvoetbal kunnen maken. Hierdoor heb ik naast Tbilisi ook nog anderhalf jaar in Deventer gewoond, toen ik bij Go Ahead Eagles speelde. De focus ligt nu volledig op voetbal. Zodra ik stop met voetballen wil ik zeker weer iets in het zakenleven gaan doen, wellicht bij het familiebe drijf. Waar ik de komende jaren ga wonen is afwachten, maar de kans is groot dat ik na mijn carrière sowieso weer in Burgh-Haamstede te vinden zal zijn." donderdag 22 april 2021 GO Geen grasspriet meer recht Bas Dingenouts -Julius Bliek Heeft u herinneringen aan uw ouderlijk huis die u wilt delen en wilt u weer even terug? U kunt uw ver haal doen in 'Weer Even Thuis'. U kunt contact opnemen met Ab van der Sluis: 08801-30203, chefnieuws@pzc.nl. Julius Bliek voor de ouderlijke wo ning in Burgh-Haamstede.,, Het is echt heel goed wonen hier. Bos, zee, strand, het is allemaal binnen handbereik." FOTO'S SANDRA SCHIMMELPENNINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37