Dankzij paardencoach toch op vakantie met een eetstoornis Winkelstraat Lange Zelke blijft nog een zomer ongezellig 6 RvS: verbod Veere ongegrond De hoogste bestuursrechter kwam gisteren echter tot de conclusie dat het bestemmingsplan recreatieve verhuur niet verbiedt. In dit plan heeft de gemeente geen onder scheid gemaakt tussen wonen en recreatieve verhuur, aldus de Raad van State. De gemeente was dan ook niet bevoegd dwangsommen Hoe hoog de schade is wordt nu uitgezocht door onze advocaten van duizenden euro's per week op te leggen. Volgens de gemeente staat het bestemmingsplan commerciële verhuur als vakantiehuis niet toe. Veere vindt het wel goed dat de ei genaren de landhuizen als tweede woning gebruiken, maar daar heb ben de broers niets aan. Ze gebrui ken één van de twee landhuizen vooral als vakantieverblijf voor henzelf en hun families. Het an dere verhuurden ze aan groepen, want het biedt ruimte aan 24 men sen, heeft negen badkamers en tien slaapkamers. De rechtbank Zeeland-West-Brabant gaf vorig jaar de gemeente nog gelijk, waarna de familie direct liet weten het daar niet bij te laten zitten. Met succes. De Raad van State heeft die uitspraak gisteren in hoger beroep vernietigd. Verkwisten Thierry van 't Hoff is blij met de beslissing van de Raad en laat we ten dat de gemeente Veere alle ge leden schade zal moeten vergoe den. ,,We hebben ruim twee jaar niet kunnen verhuren." Hij heeft geen idee hoe groot de financiële schade is. ,,Dat wordt nu uitge zocht door onze advocaten." Hij zegt wel dat hij van begin af aan vertrouwen had in een positieve uitkomst, ondanks dat zijn familie bij lagere rechters en de bezwaren- commissie geen gelijk kreeg. ,,En het is onbegrijpelijk dat de ge meente bereid is zoveel gemeen schapsgeld te verkwisten aan rechtszaken." Zijn familie bezit sinds 1929 het landgoed in het duingebied bij Biggekerke. Hij vertelt dat op termijn de ver huur weer wordt opgestart. ,,Nu nog even niet, want we verhuren het landhuis nu aan één familie." Volgens hem was Coccinelle heel populair. ,,Werd veel geboekt voor familiereünies of door sport- teams." Raadsman Niels Beelaerts van Blokland zegt dat de uitspraak geldt voor alle landhuizen die bin nen de gemeente recreatief wor den verhuurd. ,,Daar is de Raad van State heel duidelijk over." Emile Calon Dishoek ,,Een bezoek aan de supermarkt bijvoorbeeld, dat kan uren duren want elk product wat je koopt on dergaat een uitgebreide inspectie. Hoeveel calorieën, wat is allemaal toegevoegd," zegt zij. Ze merkten dat er door de spanningen over al les wat te maken heeft met de ano rexia van hun dochter nauwelijks gelegenheid was te ontspannen. Hij: ,,Dat was echt geen leuke va kantie." Dat moet anders kunnen, zo zei den ze tegen elkaar toen ze weer terug thuis waren op hun Wes- ternranch annex guesthouse in Dishoek. Ze besloten op hun be drijf ruimte te maken voor het ontvangen en coachen van men sen die te maken hebben met een familielid met een eetstoornis. Hulp van paarden De vier familieverblijven en de ge zamenlijke ruimte zijn inmiddels klaar en ze hebben ook een team dat de familie en het gezinslid met de eetstoornis kan begeleiden. Pe tra: ,,Onder andere een psycho loge, een therapeut, een verpleeg kundige, een ervaringsdeskundige en een paardencoach." Want ze willen vooral ook met hulp van paarden werken. Volgens hen kun nen die dieren ervoor zorgen dat een patiënt wat meer vertrouwen in zichzelf krijgt. ,,Het is niet de bedoeling dat ze lange ritten ma- ken. Maar wel dat ze contact zoe ken met een dier, misschien erop zitten, heel misschien een stukje rustig lopen." De bedoeling is niet dat ze lange ritten maken. Wel dat ze contact zoeken met een dier, misschien erop zitten en een stukje rustig lopen Volgens Petra en Corné had hun dochter baat bij het contact met paarden. ,,Ze gaat nu weer vrolijk naar school en eet wat ze lekker vindt." Zonder overkapping ziet de Vlis- singse winkelstraat er een stuk be ter uit, vindt de grote meerderheid van het winkelend publiek. Maar er moest wel gauw nieuwe bestrating komen, al was het maar om niet uit te glijden na regenbuien. En plaat sing van wat plantenbakken zou de boel ook opvrolijken. Die wens honoreerde het ge meentebestuur al eerder. Op artist's impressions waren zelfs bescheiden boompjes en vrolijk straatmeubi- lair te zien, die ervoor moesten zor- De aannemer kan pas dit najaar aan de slag gen dat de wat verkommerde straat tot een gezellige winkelboulevard transformeert. Maar wethouder Sem Stroosnijder moest gisteren toch terugkomen op de belofte dat dit voorjaar al een rigoureuze op knapbeurt van Lange Zelke op de rol staat. De wethouder snapt dat inwoners en ondernemers teleur gesteld zijn, maar beriep zich op overmacht. ,,De steentjes voor de Vlissingse mix, klinkers in diverse tinten rood, zijn momenteel niet leverbaar. De aannemer kan pas dit najaar aan de slag." Geen rommeltje Op de vraag of er geen andere ste nen in de winkelstraat kunnen worden gelegd, antwoordde Stroo- snijder dat de Vlissingse mix ('on der die term is het bekend bij Wal- cherse aannemers') ook elders in het winkelhart is terug te vinden. ,,Om er geen rommeltje van te ma ken, moeten die klinkers dus ook in de Lange Zelke terugkomen. We bekijken of er voor de zomer tijde lijk wat plantenbakken kunnen ko men om de straat op te fleuren." donderdag 22 april 2021 Familie mag landhuizen verhuren WA De gemeente Veere kan de re creatieve verhuur van landhui zen niet tegenhouden. Dat blijkt uit een uitspraak van de Raad van State in een slepende zaak tegen de gebroeders Van 't Hoff. De ondernemersfamilie uit Zuid Holland bezit aan de Valkenisse- weg in Biggekerke twee landhui zen, Snippenoord en Coccinelle. Die werden jarenlang verhuurd, tot de gemeente dat in 2019 ver bood en dwangsommen op legde. Adri Klinkenberg en Emile Calon Den Haag/Veere - Thierry van 't Hoff, eigenaar landhuizen Biggekerke Petra en Corné Nieuwkerk uit Dishoek ontdekten enkele jaren geleden in Portugal dat vakan- tievieren samen met een doch ter met een eetstoornis niet echt ideaal is. - Petra Nieuwkerk Dé Vlissingse winkelstraat Lan ge Zelke blijft de hele zomer nog ongezellig. De herinrichting die voor het hoogseizoen zijn be slag zou krijgen, is een half jaar uitgesteld. De steentjes voor de Vlissingse mix, speciale klinkers in diverse kleuren rood, zijn niet voor het najaar leverbaar. René Hoonhorst Vlissingen -Sem Stroosnijder, wethouder Corné en Petra Nieuwkerk met Bay, een van de paarden die straks worden ingezet om mensen met een eetstoornis te coachen. foto dirk-jan gjeltema De flinke opknapbeurt van de Lange Zelke laat nog even op zich wachten. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34