II ZEELAND 3 Het leven van de Azimi's den later wel raak. De club van Maasmechelen, het vroegere mijn- werkersbolwerk net over de grens in Limburg, is afgezakt naar het tweede amateurniveau. De dubi euze zakenman Wayne Woo, eige naar sinds 2016, heeft Patro in diepe ellende gestort. De schuldenberg is huizenhoog en er zijn sterke aan wijzingen voor fraude en match- fixing. Toch stapt Salar in dit onzekere avontuur. Hij kent Stijn Stijnen, de vroegere doelman van Club Brugge en de Rode Duivels, die net is aan getreden als coach. Samen smeden ze een plan om Patro te redden: binnen zeven jaar moet de club weer op het allerhoogste nationale niveau spelen. De overname gaat op z'n Salars: niet alleen hij en zijn broer Sasan, maar ook hun echtge- notes en ouders treden toe tot het bestuur. Achter zijn keuze voor Patro blijkt meer schuil te gaan. Salar zit in zijn maag met Le Formidable, een riviercruiseschip uit de jaren vijftig dat is omgebouwd tot party boot. Hij heeft dat in 2017 voor 250.000 euro overgenomen van Marc Geerts en wil het, onder de ronkende naam The Lambo, uitba ten volgens zijn beproefde all-in clusive-concept. Ligplaats achter stadion Er is alleen één probleem: hij heeft geen ligplaats. Salar probeert het op talloze plaatsen in de Benelux, waaronder Vlissingen en Neeltje Jans, maar toestemming krijgt hij uiteindelijk nergens. In Maasme chelen ziet hij zijn kans schoon. Als hij de club koopt, kan het schip ach ter het stadion een mooie vaste stek in de Zuid-Willemsvaart krijgen. De verdiensten wil hij rechtstreeks investeren in Patro, dat hij op deze manier 'met twee vingers in de neus' naar de Belgische eredivisie verwacht te loodsen. Burgemeester Raf Terwingen ziet het plan wel zitten en belooft zich sterk te ma ken voor een ligplaats. De club herrijst onder leiding van Salar uit haar as. Een halfjaar na zijn aantreden viert zij al het kam pioenschap, overgoten met vele flessen champagne. De nieuwe Pa- tro-president kan niet meer stuk bij de supporters. Maar liefst 26 wed strijden op rij blijven Stijnen en de zijnen ongeslagen. Na de zomer van 2019 wacht de eerste klasse, de laat ste horde op weg naar het profvoet- bal. Voetbalclub op de beurs Salar weet de schulden weg te wer ken en steekt tonnen in de club. Maar hij is niet van plan - en ook niet in staat - om daar nog eens een schep bovenop te doen. Patro moet binnen afzienbare termijn financi eel gezond worden en het liefst geld opleveren. Hij investeert daarom in een all-inclusive-restaurant in het stadion. Dat opent in september 2019 onder de naam Saint-Tropez de deuren. Daarnaast is hij druk doende om Patro onder te brengen bij zijn beursfonds, zodat het na Ajax de tweede voetbalclub op de Amsterdamse effectenbeurs wordt. De euforie van het onverwachte kampioenschap ebt geleidelijk weg. Salar stoort zich aan steeds meer zaken en krijgt soms 'stank voor dank', vindt hij. Er komt onvol doende steun van regionale onder nemers, vindt hij. Ook de gemeente laat het in zijn ogen afweten, maar verhoogt de huur van het stadion ondertussen wel drastisch. Verder merkt hij dat gevoelige interne in formatie direct op straat ligt en krijgt hij te maken met diverse in cidenten. Zo dreigen vier suppor ters hem 'in het kanaal te gooien' als hij in de winterstop niet voor ver sterkingen zorgt. Na afloop van het duel tegen Thes Sport lopen de ge moederen hoog op, waarbij Salar zich laat gaan tegenover supporters Zonder Salar was Patro nu failliet geweest. Hij heeft ons gered van de tegenstanders. Het levert hem een stadionverbod van vijf maanden op. Zakelijk gezien loopt het ook niet zo als hij had gehoopt. De komst van de partyboot is van de baan, aangezien kanaalbeheerder De Vlaamse Waterweg er geen toe stemming voor geeft. Salar heeft het schip inmiddels voor een hab- bekrats moeten verkopen aan een sloopbedrijf. De beursgang van Pa- tro is op niets uitgelopen. Het voet bal ligt, na het uitbreken van de co ronacrisis, al ruim een jaar vrijwel stil en daarmee ook restaurant Saint-Tropez en alle andere inkom sten. Salar werkt in 2020 niettemin hard om de club overeind te hou den, maar realiseert zich ook dat hij niet het kapitaal heeft om Patro naar het hoogste niveau te brengen en aan de strenge Belgische licen tienormen te voldoen. Hij legt con tact met de Britse projectontwikke laar Derrick Devonport, die de club eind 2020 overneemt en zich bereid toont er wel vele milj oenen in te in vesteren. Stijn Stijnen blijft sportief de baas, zo heeft Salar bedongen. Zijn eigen rol is er uitgespeeld, al verklaart hij voorgoed een paars 'Patro-hart' te hebben. Het cluble gioen blijft hem dankbaar, zegt Da vid Jeunen, de leider van de sup porters. Hij noemt Salar 'de held van Patro'. ,,Wat hij buiten de club allemaal heeft gedaan, weet ik niet. Maar zonder hem was Patro nu fail liet geweest. Salar heeft ons gered." Dit verhaal is tot stand gekomen door middel van gesprekken met meerdere betrokkenen, onder wie Salar Azimi. donderdag 22 april 2021 eist de bal op en scoor Salar Azimi arriveert in zijn Lamborghini bij het trainingscomplex Salar Azimi viert, met naast zich trainer Stijn Stijnen, het kampi- van NAC, om daar de promotiepremie bekend te maken aan de spe- oenschap van Patro. foto dick demey lers. FOTO YADRAN BLANCO M Voorzitter Salar Azimi viert zijn doelpunt tegen Sporting Hasselt. foto dick demey -David Jeunen, supporter Patro Morgen in deel 5: Hoe de beurs- droom van de Azimi's uiteen spatte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31