s? Een tijdloos project, helaas Connexxion vervangt met Zeeland Voordeel sterabonnementen Vacances 2 HET SPROOKJE VAN PATRO EISDEN De Aardenburgse broers Sasan en Salar Azimi werden op dinsdag 9 maart opgepakt tijdens een inval in hun kasteel. Na drie dagen kwamen ze vrij, maar ze blijven verdacht van witwassen, fraude en valsheid in geschrifte. Reden voor de PZC om diep in hun leven te duiken: wie zijn deze opvallende broers nu eigenlijk? Vandaag deel 4: hoe Salar de held van Patro Eisden werd, maar zijn partyboot verloor. Salar en Sasan Azimi in het kort Commentaar Zeeland Zonder Zelfmoord vraagt dat de Zeeuwse ge meenten het project blijven steunen. De organisatie, waaraan naast de gemeenten ook de GGD Zeeland, Emergis, politie en 113Zelfmoordpreventie een bijdrage leveren, werd opgezet vanwege het relatief hoog aantal suïcides in Zeeland. De cijfers behoorden jaren tot de hoogste van het land. In het eerste coronajaar 2020 hebben in Zeeland veel min der inwoners een einde aan hun leven gemaakt dan in 2019. Zeeland Zonder Zelfmoord durft de tamelijk spectaculaire da ling niet helemaal op haar conto te schrijven en stelt beschei den 'een bijdrage' aan de daling te hebben geleverd. De deze week gepubliceerde cijfers van het CBS over zelf doding in Nederland hebben voor Zeeland een keerzijde. Veel meer mensen hebben in 2020 een poging gedaan zich van het leven te beroven dan in het voorafgaande jaar. De kans dat op herhaling is groot, waarschuwt de projectleider van Zeeland Zonder Zelfmoord. Voorlichting geven aan professionals als huisartsen en een luisterend oor bieden aan mensen die met zelfdodingsgedach ten rondlopen blijven nodig, ook al was vorig jaar sprake van een stevige daling van het aantal suïcides. Het project Zeeland Zonder Zelfmoord is en blijft blijft uitermate belangrijk. De toe name van het aantal zelfmoordpogingen onderstreept dat. Veel meer mensen hebben in 2020 een poging gedaan zich van het leven te beroven dan in 2019 Met ingang van 2 mei kunnen rei zigers de jaar- en maand-ster- abonnementen niet meer kopen in Zeeland. Zo'n abonnement is gunstig als je in een bepaalde pe riode heel vaak (dagelijks) reist voor bijvoorbeeld werk of school. Lopende abonnementen blij ven geldig tot de einddatum. Het Dal Vrij 65+ abonnement blijft in ALMANAK Wat doen we in onze zomerva kantie?, sloeg vrouwlief 's avonds plots een deuk in de stilte. Uhmmm, keek manlief over zijn krant. ,,Het lijkt me veiliger in Zee land te blijven, want je weet niet welke onbekende corona- Zeeland wel gewoon bestaan. Met 'Zeeland Voordeel' betalen reizi gers - ook in andere regio's - ach teraf. Korting Mensen werken, zo is de redene ring, ook wel eens een dag thuis of studenten hoeven een dag niet naar hun opleiding. Connexxion zegt dat mensen die vaak met de bus reizen heel snel korting op bouwen. Als iemand voor twintig euro heeft gereisd, dan krijgt hij op de volgende reizen twintig procent korting. Iemand die ge bruik maakt van Zeeland Voor deel betaalt nooit meer dan 130 euro per maand. Scholieren krij gen daarnaast ook nog eens tien procent extra korting op hun maandelijkse rekening. variant je nog oploopt in het buitenland. Maar laten we pre tenderen alsof Zeeland Frank rijk is. Met de boemel naar Cóte de Chapeaux d'Eglise, bakken op het strand in Chat le Sable en een visje happen in Port des Brasseurs.'' Boek Ruggenberg staat op longlist Brand in toilet beschadigt keet In Sluiskil is dinsdag avond bij een brand forse schade ontstaan aan een bouwkeet aan de Baljuw laan. Het vuur leek te zijn be gonnen in het mobiele toilet dat naast de keet stond en werd rond 22.40 uur opgemerkt. De brandweer was al snel ter plaatse, maar kon toch niet voorkomen dat de bouwkeet zelf ook schade opliep door de felle brand. Over de oorzaak van de brand is niets bekendge maakt. De politie onder zoekt de zaak. MIDDELBURG Fiets van zanger Bl0f gestolen Als de scheidsrechter fluit voor een penalty, steekt Salar Azimi zijn handen al in de lucht. Hij weet het meteen: hij zal de bal opeisen en scoren. Deze gouden kans laat hij niet aan zich voorbijgaan. Even later neemt hij een aanloop. Twaalf pas sen. De keeper van Sporting Hasselt duikt naar rechts. De bal vliegt links tegen de touwen. Het stadion ont ploft. Salar rent naar de zijlijn en springt coach Stijn Stijnen in de ar men. Even later volgen kushandjes richting de supporters. Het is zondag 5 mei 2019, even voor vijf uur. De strafschop is de cli max van een ongekend voetbal- avontuur als 'president' - zoals hij zichzelf graag aanduidt - van Ko ninklijke Patro Eisden Maasmeche- len. Drie weken eerder is de club, die aan het begin van het seizoen nog ten dode leek opgeschreven, of ficieel kampioen van de tweede af deling geworden. Het slotduel te gen Sporting Hasselt is een forma liteit en wordt vooral aangegrepen om de titel ook in eigen huis groots te vieren. Het onmogelijke mogelijk Salar, met rugnummer 38, valt in de 84e minuut in. Het is de uitkomst van een weddenschap: als de club kampioen werd, zou hij meespelen. Hij is geen onverdienstelijke voet baller. In zijn jonge jaren was hij als talent even in beeld bij Club Brugge en scoorde hij regelmatig bij SV Oostburg. Dat is twee decennia en tientallen kilo's geleden als Salar, koud in het veld, in het paars-wit van Patro Eisden de bal op de stip legt. Persoonlijk bekroont hij het succes bij de club waar hij, in zijn eigen woorden, 'het onmogelijke mogelijk heeft gemaakt'. Hij heeft er lang van gedroomd een voetbalclub te bezitten. ,,Voor wie alles al heeft, is een eigen club de next level, de max", zegt hij ach teraf. Hij spiegelt zich graag aan mannen zoals Roman Abramovitsj, de oliemiljardair die eigenaar is van Chelsea. In 2017 baart Salar al op zien door de selectie van NAC 110.000 euro te beloven als ze pro- moveren naar de eredivisie. Dat lukt de ploeg en Salar is even de ge vierde man in Breda. Naderhand noemt hij het 'niet meer dan een reclamestunt'. Hij lonkt ook korte tijd naar Roda JC, maar ook hier komt het niet tot een verdere samenwerking, zeker niet nadat de KNVB clubs waarschuwt dat er twijfels zijn over de herkomst van het vermogen van de Zeeuwse zakenman. Het lukt hem in 2018 wel om voor twee jaar een van de shirtsponsors van FC Dordrecht te worden. Ondertussen heeft hij zijn blik verlegd naar België. Salar is zelfs be reid zijn kroonjuweel, hotel De El- derschans, te verkopen om eigenaar te kunnen worden van KV Oos tende. Hij draait een deal in elkaar waarbij Marc Coucke, destijds eige naar van de club, het hotel voor 12 miljoen koopt en vervolgens aan hem verhuurt. Als Salar in februari 2018 op gesprek komt, blijkt hij ach ter het net te vissen: verzekerings makelaar Peter Callant heeft de nacht ervoor KV Oostende overge nomen. Schuldenberg Bij Patro Eisden is het acht maan- donderdag 22 april 2021 Vanaf 2 mei komt Connexxion met Zeeland Voordeel als ver vanging van de sterabonnemen ten. Het kilometertarief in de bus gaat omhoog, maar reizi gers die vaak gebruiken maken van de bus gaan minder beta len. Ab van der Sluis Middelburg Tip? redactie@pzc.nl ,,Tof toch. Of niet?" VLISSINGEN Offerkind, het laatste boek van de in 2019 over leden Rob Ruggenberg staat op de longlist van de Archeon Thea Beck- manprijs 2021. De prijs wordt toegekend aan de schrijver van het beste historische jeugdboek. De meeste van Ruggen- bergs boeken spelen zich af in Zeeland. Voor Offer kind liet hij zich inspireren door de vondst van twaalf skeletten in de dui nen bij Wassenaar in 1987. Saskia Maaskant - oorspronkelijk uit Brui- nisse - staat ook op de longlist met het boek Meerminnen verdrinken niet. Dat gaat over 'de vergeten storm' die het vissersdorp in 1911 trof. SLUISKIL Bl0f-zanger Paskal Ja- kobsen heeft gisteren op Facebook zijn frus tratie geuit, nadat hij in zijn woonplaats Middel burg een dief zag weg rijden op zijn fiets. Hij rende nog achter de jon gen aan, maar hij kon hem niet bijhouden. Jakobsen vraagt zijn volgers op sociale media uit te kijken naar zijn fiets van het merk Sparta. 'Krijg je zo'n fiets tweedehands aan geboden, check dan met een persoonlijk be richtje even het framenummer bij mij. Kan zomaar die van mij zijn.' President Rolf Bosboom en Martijn de Koning Aardenburg Salar (38) en Sasan (35) Azimi wonen sinds 2013 met hun gezinnen en hun ouders in kasteel De Elderschans in Aardenburg. Salar heeft met zijn vrouw Annika (35) twee dochters (van 9 en 6 jaar), Sasan en Ziba (30) hebben twee zoons van 2 jaar oud. De broers hebben meerdere zaken en panden in hun bezit, waarvan hotel De Elder schans, met zijn negentig ka mers één van de grootste ho tels van Zeeland, het meest in het oog springt. De Azimi's ex ploiteren het hotel inmiddels niet meer zelf: sinds begin 2020 verhuren ze het aan een uitbater.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30