m O O 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV TV-PROGRAMMA SNACKMASTERS Miljuschka Witzenhausen presenteert vanaf volgende week, samen met Martijn Krabbé, een nieuw tv-programma over populaire snacks. Daarvoor bezocht ze ook de fabrieken waar de chips, chocolaatjes of snoepjes werden gemaakt. ,,Er is vet vaak een geheim ingrediënt of een geheime handeling.'' Quote van de dag Ik hunker naareen loeihete tent en gescharrel naar het dichtstbijzijnde pleehuis Dat de NPO zich ontwikkelt als opvangplek voor zielige egeltjes (lees: presentatoren die er bij de commerciële omroepen uit gewipt zijn) is gevoeglijk bekend. Als ik alleen al alle namen op som van 'sterren' die de laatste jaren flink gecasht hebben bij RTL en SBS om daar tot het 'inzicht' te ko men dat ze toch liever 'inhoudelijk' bezig zijn, dan is de helft van deze column al gevuld. Maar dat programmaformats deze route afleggen, is een stuk zeldzamer. Toch heeft NPO 3 nu een afdan kertje van RTL 5 afgestoft en een tweede leven ge gund: Levenslang met Dwang. Dat zal er alles mee te maken hebben dat ze degene die het programma bij de commerciële zender presenteerde, Jan Kooijman, toch al in huis hadden en dat die natuurlijk ook aan het werk wil blijven. verantwoord NPO-alibi aan dit format te hangen. Het is toch heel nobel om mensen van de dwangstoornis af te helpen die hun een normaal leven onmogelijk maakt? En dat daar een camera op staat? Dan kunnen wij er thuis tenminste ook iets van leren. Mocht je zelf toevallig geen last hebben van een fobie voor yoghurt die over de datum is of de stoornis dat je bij ieder kruis denkt dat je doodgaat, dan is er wellicht iemand in je omgeving die daaraan lijdt. En anders draagt het in elk geval bij aan meer begrip en empa thie voor elk individu. Klinkt dat al een beetje als de slogan van KRO-NRCV? Ja toch? van Levenslang met Dwang van harte dat ze tijdens het tripje met Jan Kooijman door Nederland eindelijk van hun duivelse aandoeningen afkomen. Mijn hart huilt elke aflevering weer als ik zie hoe slimme, mooie mensen in angstig trillende vogeltjes verande ren zodra ze met hun verkeerde been een busje in stappen, de stekker van hun krultang in het stopcon tact laten zitten of maar één wit kaiserbolletje mogen eten in plaats van twee. Omdat ze ervan overtuigd zijn dat ze daarmee allerlei rampspoed over zichzelf en hun dierbaren afroepen. deskundige begeleiding zetten. Dat ze met uiterste krachtsinspanning toch die stekker laten zitten en de kamerdeur achter zich dichttrekken. Of dat ze dapper met hun verkeerde been in het busje van Jan stappen. Al is het dan natuurlijk niet handig dat Jan vervolgens tegen de spiegel van een politiewagen rijdt. Maar weet u waar mijn hart het hardst om huilt? Dat die mensen, die soms al zeven verschillende vor men van therapie achter de rug hebben, kennelijk zo wanhopig zijn dat ze een tv-programma als enige redding zien. En dat dat programma er is omdat Jan Kooijman ook iets te doen moest hebben. Victor Mids op planken Dj Garrix maakt deal iljuschka Witzen- hausen zit nog midden in de opna men van het nieuwe tv-pro- gramma Snackmasters, maar wat haar betreft is het nu al geslaagd. Ze mag namelijk duiken in de wereld van bitterballen, Hamka's, M&M's en spekkies. Legendarische snacks die we allemaal kennen en als lekkerbek weet ze er veel van. ,,Vanaf nu kijk ik met andere ogen naar die snacks. Het is magie. En zo moeilijk om na te ma ken'', meldt ze tijdens een break in een telefonisch interview. Het idee is: neem een populaire snack (zeg een Hamka's-chipje) en laat chef-koks dat fabrieksproduct zo precies mogelijk namaken. Wie dit het beste kan, mag zich Snackmaster noemen. Spoileralert: het is niet zo makkelijk als het lijkt. De chef-koks die hun nek uitsteken, zijn niet de minsten (Bobby Rust, Ron Blaauw, Jacob Jan Boerma, Dennis Huwaë, Hans van Wolde, Margo Reuten, Ri chard van Oostenbrugge en André Gerrits). Zonder uitzondering top koks en samen goed voor veel Miche- linsterren.'' ,,Zonder corona denk ik niet dat de chef-koks het hadden aangedurfd om dit ernaast te doen. Het verbaast me hoe fanatiek de chefs zijn. Vaak den ken ze: dat doe ik eventjes en dan zie je toch dat de paniek toeslaat. Interes sant om te zien. Het grappige is dat ze gerechten beter willen maken en zich zitten te verbijten.'' ,,Hij is de kleuterleider van de chefs. Dwana En ach, met een beetje goede wil is er een uiterst Begrijp me niet verkeerd, ik gun de deelnemers Het is mooi om te zien welke stappen ze onder donderdag 22 april 2021 GO THEATER Illusionist Victor Mids komt in ok tober met een nieuwe theater voorstelling. Taste moet vanaf begin ok tober te zien zijn in het Am- sterdome. Het verhaal draait om een sterren chef die zijn we reld ziet instor ten. MUZIEK Dj Martin Garrix en de Ameri kaanse produ cer Maejor heb ben een deal getekend bij Hollywood Re cords. De nieuwe muziek, die uitkomt onder de naam Area21, vertelt het verhaal van buitenaardse reizigers. 3 ■o o Miljuschka ac t sterrenchefs z wete n Ellen den Hollander Best dapper om op tv als topkok zoiets na te maken, vind je niet? Je presenteert het programma samen met Martijn Krabbé. Hij be geleidt de chef-koks die de snacks gaan namaken. Mil- juschka Witzen- hausen met mede- presenta tor ('kleu terleider') Martijn Krabbé. - Presentator Jet van Nieuwkerk kan niet wachten weer naar een festival te gaan, zegt ze op Instagram.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24