Roglic redt het net niet op de Muur 23 Van der Breggen wint voor zevende, en laatste, keer in Hoei 1 wSt 4rf. Interlands van Oranje afgelast Streuer: lange revalidatie Bogaerts slaat weer homerun WIELRENNEN WAALSE PIJL Natuurlijk was Anna van der Breggen (31) al de koningin van Hoei. Maar ze blijft na haar zevende zege op rij op haar troon. Nog een jaar, want na dit seizoen wordt ze ploegleider. Over het ultieme afscheid van de Waalse Pijl. 130,2 km in 3.28.27 193,6 km sawov% Hoei Ze weet als geen ander hoe de Muur van Hoei je kan slopen. Maar ze weet óók als geen ander hoe je die akelig steile heuvel in Wallonië van repliek moet dienen. Hoe je vrienden kunt worden met het as falt. Al doet het altijd onnoemelijk veel pijn. Afgrijselijk veel pijn. Anna van der Breggen heeft net haar handen in de lucht gestoken om de zevende zege op rij te vieren, als ze naast haar fiets staat. Ze is in tens blij, maar haar lijf is vooral be zig om bij te komen van die opdon der van net. Ze drinkt een blikje ijs thee leeg in twee slokken. Mari anne Vos geeft een elleboogje als fe licitatie en voegt, ook nog een beetje naar adem happend, toe dat ze het 'superknap' vindt. Ploegge note Demi Vollering, misschien wel haar toekomstige opvolgster als veelwinnaar, geeft een knuffel en zegt: „Geniet op het podium straks. Het is de laatste keer.'' Overal waar Van der Breggen komt, is de regerend wereld- en olympisch kampioen voor het laatst. Maar hier is dat anders dan MANNEN ergens anders. Ook als het bovenop de Muur, corona ja, akelig stil is. Van der Breggen zwaait naar de klik kende camera's. Niet per se met een weemoedig gevoel. Van der Breg- gen: ,,Ik dacht vooral: het is me ge woon weer gelukt op deze berg.'' Hoe bestaat het? Zo heersen in deze wedstrijd? Natuurlijk, de be nen moeten het kunnen, maar het gaat vooral om de kop, zegt ze. ,,Die eerdere zes zeges hebben mij heel veel vertrouwen gegeven. Of an dersom: het is ook een demotivatie voor de rest. Zo van: daar gaat zq weer. Maar laten we eerlijk zijn: het is geen wetenschap. Het is zelfs vrij simpel: gewoon hard fietsen'', aldus de winnares. Onderhoudend Was het maar zo simpel, zal de con currentie denken. De finale is on derhoudend. Al voor de laatste keer Muur van Hoei valt Annemiek van Vleuten (uiteindelijk vierde) aan. Maar natuurlijk valt de beslissing op weg naar Hoei. Van der Breggen wint een prachtige strijd met de Poolse Katarzyna Niewiadoma. Maar er is maar één koningin. Met een voorzichtig lachje: ,,Volgend jaar zijn ze van me af. Of ze daar blij mee zullen zijn? Denk het wel toch?'' Geen zwart gat Van der Breggen wordt na dit sei zoen ploegleider bij haar huidige ploeg SD Worx. De beslissing om te stoppen is afgewogen tot achter de komma. Haar maatje en ploeg genote Chantal Blaak sluit, na het klassieke voorjaar van 2022, ook aan als ploegleider. Het voelt hier in Hoei nu ver weg. Maar toch: ,,Ik wil nog geen ploegleider zijn, maar na tuurlijk is het nu anders met die ge dachte in mijn achterhoofd. Dan zit ik met Chantal op de hotelkamer en praten we soms al als ploegleiders, haha. Ik vind het wel fijn om nu al te weten wat de toekomst brengt. Er zal geen zwart gat zijn.'' In haar vooruitblik een dag voor de Waalse Pijl toont ze zich al een beetje de ploegleider. Stiekem had ze het wel mooi gevonden als haar jonge ploeggenote Demi Vollering zou winnen. Als een soort wisseling van de wacht, die symboliek ziet Van der Breggen zelf ook wel. Maar Volle ring voelt zich niet top en werkt in de slotkilometers voor 'VDB'. Dat is misschien wel goed ook. De koningin van de Waalse Pijl neemt bovenop de Muur in Hoei op de mooist denkbare manier af scheid van hMr koers. PODIUM PODIUM in 4.36.25 donderdag 22 april 2021 HOCKEY De wedstrijden die de Nederlandse hockeyteams volgende maand in de Pro League tegen Nieuw-Zeeland en Australië zouden spelen, gaan niet door. De tegen standers van Oranje mogen vanwege corona niet reizen naar Europa. De wedstrijden stonden ge pland voor 18, 19, 23 en 24 mei. De duels van Oranje met België in de Pro League gaan wel door. Zondag 30 mei spelen om 14.00 uur de vrouwen in Antwerpen tegen elkaar, om 16.30 uur de mannen. MOTORSPORT Zijspan- coureur Bennie Streuer (37, foto) wacht een lange revalidatie na een rugope ratie in het ziekenhuis van Magdeburg. Een aantal be schadigde wervels in zijn rug is hersteld en gestabili seerd. De oud-wereldkam pioen raakte twee weken geleden ernstig gewond bij een zware crash tijdens een training op het circuit Oschersleben in Duitsland. Streuer, zoon van drievou dig wereldkampioen zij spannen Egbert Streuer, vloog van de baan en knalde op volle snelheid tegen een muur. HONKBAL Xander Bo- gaerts heeft weer eens zijn grote waarde bewezen voor Boston Red Sox in het Amerikaanse honkbal. De prof van Aruba sloeg in de vierde inning weliswaar pas zijn eerste homerun van dit seizoen, maar hij haalde met zijn slag over de hek ken wel drie punten binnen tegen Toronto Blue Jays. Red Sox won het duel in de Major League met 4-2. Bo- gaerts was in zijn vijftien voorgaande wedstrijden van de Red Sox wel be langrijk geweest, maar een homerun was nog niet van zijn slaghout gekomen. Hij had zijn coach Alex Cora zelfs gevraagd of hij een rustdag mocht nemen om zich mentaal op te laden. VOLGENDE KLASSIEKER LUIK-BASTENAKEN-LUIK, A.S. ZONDAG 'Nu zijn ze van me af' Daniël Dwarswaard HOEI Het debuut van Primoz Roglic (31) in de Waalse Pijl le verde de Sloveense kopman van Jumbo-Visma een tweede plek op. Wereldkampioen Julian Ala- philippe klopte hem op de Muur van Hoei. De derde zege alweer van de regerend wereldkampioen op de steile klim in Wallonië, waar timing alles is. ,,Misschien ging ik iets te vroeg, ja'', zei Roglic. ,,Maar de sterkste heeft gewonnen. Ik vond het wel mooi om hier een keer te rijden. Die Muur vind ik wel leuk. Ik ben tevreden met mijn vorm.'' Zondag verdedigt Roglic zijn titel in Luik Bastenaken-Luik. Alejandro Valverde, die al vijf keer Primoz Roglic werd uitein delijk tweede. foto belga won in Hoei, werd dit keer derde. Hij liet weten misschien volgend jaar tóch door te gaan als wieler- prof. Tijdens Luik-Bastenaken- Luik viert hij zijn 41ste verjaar dag. Bauke Mollema werd met een elfde plaats de beste Neder lander in Hoei. Maar de meest opvallende landgenoot was toch echt Maurits Lammertink. De ren ner van Intermaché-Wanty bleef als laatste over van de kopgroep en werd pas vlak voor de laatste beklimming van de Muur van Hoei teruggepakt. Grote afwezigen in België waren favoriet Tadej Pogacar en outsi der Marc Hirschi, de winnaar van vorig jaar. Hun ploeg UAE mocht niet starten vanwege twee posi tieve coronatets binnen de ploeg. Dat renner Diego Ulissi en een staflid later alsnog negatief test ten, veranderde de zaak tot on genoegen van Pogacar niet. WAALSE PIJL (V) 1. Van der Breggen (Ned/SDW) 2. Niewiadoma (Pol/Can) +0.02 3. Longo Borghini (Ita/Trek) +0.06 4. Van Vleuten (Ned/Mov) z.t. 5. Garcia (Spa/Alé) +0.22 10. Vollering (Ned/SDW) +0.42, 11. Vos (Ned/Jum) +1.32. WAALSE PIJL (M) 1. Alaphilippe (Fra/Dec) 2. Roglic (Slo/Jum) z.t. 3. Valverde (Spa/Mov) +0.06 4. Woods (Can/Isn) +0.08 5. Barguil (Fra/Ark) +0.11 11. Mollema (Ned/Tre) +0.16, 22. Poels (Ned/Bah) +0.32. Anna van der Breggen komt bij van haar succesvolle inspanning op de Muur van Hoei. foto ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23