Ontvang direct een video van jouw club als er is gescoord! Sanne en Lieke Wevers naar balkfinale, onder leiding van vader Vincent Activeer nu gratis PZC. NL/GO AL ALE RT 22 TURNEN EK IN BAZEL In de Bazel- bubbel is het goed toeven voor de familie Wevers. De tweelingzussen Sanne en Lieke plaatsten zich gisteren beiden voor de balkfinale van de EK. Met vader Vincent aan hun zijde. Volleman laat kans liggen Marcel Luyckx Bazel Een innige omhelzing hier, een knuffel daar. Team Wevers vierde zijn eigen feestje in Bazel. Doordat de spotlights alleen de toestellen belichten, valt het niet op dat de EK turnen deze week in een donkere hal voor lege tribunes wordt afge werkt. Her en der zitten plukjes collega-sporters die niet aan de beurt zijn. Metershoge banieren dekken één lange zijde van de coronaproofarena af. Ook hangen er schermen waarop virtueel publiek te zien is. Liefhebbers betalen omgerekend 20 euro om de wedstrijden via een livestream te volgen én om in de hal gezien te worden. Gisteravond waren ze getuige van een emotio neel familiefeestje. Sanne Wevers (29) plaatste zich met vlag en wim pel voor de balkfinale met een score van 13.433 punten. Net niet als beste, maar de prijzen worden zon dag pas verdeeld. Zus Lieke deed met 13.400 niet veel onder voor de regerend olympisch kampioen en ging als vierde door. „Superleuk om samen met Lieke in de finale te staan, net als tijdens het test event in Rio de Janeiro", reageerde een op geluchte Sanne Wevers. In Brazilië pakte Lieke toen brons, Sanne het goud. Iets dat ze een paar maanden later tijdens de Spelen in Rio zou herhalen. Maximaler Voor komende zondag heeft Sanne nog meer in petto. ,,Ik heb vooraf goed de wedstrijd gelezen, gekeken wat nodig is en toegewerkt naar een strategie om de finale te halen." Ze ging dus voor een hoge score op uit voering en schakelde terug in moeilijkheidsgraad. ,,In de finale hoop ik iets maximaler te kunnen gaan. Strategisch turnen is voor mij moeilijk." Deze EK zal ze aan de concurren tie nog niet alles prijsgeven van wat EIGEN ELEMENT hen in Tokio te wachten staat. ,,Ik ben thuis bezig met een aantal din gen die ik wil toevoegen aan de oe fening. Die waren nog niet klaar voor dit toernooi. En ik ben bezig met een volledig nieuw brugpro- gramma." In Bazel focust ze zich volledig op balk, het toestel waarop ze begin augustus in het Ariake Turncen- trum van Tokio haar olympische ti tel hoopt te verdedigen. Tweeling zus Lieke laat intussen geen toestel ongemoeid. Aangemoedigd door Sanne, tussen de warming-up door, en bijgestaan door coach en vader Vincent, werkte ze een indrukwek kende meerkamp af. Als dertiende kwalificeerde Lieke zich voor de all roundfinale van morgen, zodat ze deze week flink wat vlieguren kan maken. Naomi Visser viel als eerste reserve net buiten de boot. Aan de drie-eenheid Wevers komt binnenkort ruw een einde, zo heeft de gymnastiekbond bepaald. De in opspraak geraakte Vincent Wevers blijft de architect van het trainingsprogramma, maar mag niet mee naar de Spelen. Dat heeft alles te maken met de lopende on derzoeken naar grensoverschrij dend gedrag in de gymsport. In Bazel is deze week alles nog bij het oude. Vincent brengt de brug op de juiste spanning, staat klaar om bij calamiteiten te vangen en legt planken en matten op de cen timeter nauwkeurig klaar. Veel woorden hoeven er niet gewisseld te worden. Een gebaar is vaak al vol doende. Onbesproken De hele 'situatie' rond haar vader laat Sanne Wevers het liefst onbe sproken. ,,Elke vraag hierover vind ik moeilijk. We proberen ons te fo cussen op de finale. Laat ons er eerst maar een mooie wedstrijd van ma ken. Dat lijkt me het beste", maakte ze een omtrekkende beweging. ,,Ik wil genieten van de finale die we hebben gehaald.'' donderdag 22 april 2021 PC TOT EN MET ZONDAG Nog even drie-eenheid BAZEL Tisha Volleman liet de kans onbenut om op de EK turnhistorie te schrijven. Een geslaagde loopsalto dwars op de balk is nooit eerder ver toond in een officiële wed strijd. Als ze niet haar evenwicht had verloren op de tien centi meter smalle balk, zou dat element de boeken ingaan als de 'Volleman'. „Jammer, maar ik vond het al cool om het hier te proberen'', zei ze. De schijnwerpers in de donkere hal hinderden haar. ,,Ik zag mezelf nu als schaduw op de grond. Daar ben ik hier pas achter gekomen.'' FOTO AFP Sanne Wevers zweeft boven de evenwichts balk op de eerste dag van de EK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22