Coup mislukt, maar topclubs blijven op zoek naar meer geld voor Groenen, na de loting 21 Ajax zondag tegen AZ 35ste titel binnenhalen afgetekende 0-3 in Utrecht en het spectaculaire bekergevecht in de cember (5-4), is een kwartet aan ze ges op Utrecht volgens Ten Hag al lesbehalve een formaliteit. De sub topper beleeft de sterkste fase van het seizoen. „Utrecht heeft na Ajax en AZ denk ik de meeste punten gehaald na de winterstop. Het is ge woon een heel goede tegenstander. En als we het niet goed doen, schie ten we onszelf in de voet." Niet dat zijn ploeg, die na de in terlandperiode nog geen grote in druk maakte, geen puntverlies kan hebben. Na een halve competitie zonder nederlaag, bedraagt de voorsprong op achtervolgers PSV en AZ voor het inhaalduel met Utrecht elf punten. Maar punten verlies houdt in dat de titel met mi- nimaal een week uitgesteld moet worden en zondag niet tegen AZ, de club die Ajax een jaar geleden het CL-ticket probeerde te ontfut selen, het kampioensduel gespeeld wordt. Ten Hag loopt in de prijzenjacht liever geen vertraging op. ,,We wil len er een mooie week van maken. Voordat je over iets anders kunt na denken en praten, moet je van Utrecht zien te winnen." Schaal Aan de ziekenboeg mag en kan het niet liggen. Alleen de geschorste Andre Onana, die met Ajax steggelt over een nieuw contract en Daley Blind ontbreken als Ajax voor een serie van drie thuisduels de laatste twee stappen naar de schaal pro- beert te zetten. Blind is met succes geopereerd aan zijn enkel. Het EK? ,,Dat zou geweldig zijn, maar din gen moeten wel verantwoord zijn", is Ten Hag ook uit ervaring voor zichtig. ,,Het is bij deze blessure wel moeilijk, maar het is logisch dat hij er vol voor gaat. Het gaat nu goed, dus de hoop is nog niet ver vlogen'', aldus de Ajax-oefenmees- ter. Uitgerekend voor wat de mooiste week van het seizoen moet worden, is de ziekenboeg van Ajax leegge stroomd. Dat is geen toeval volgens Ten Hag, die wijst naar de breedte van de selectie, het fundament dat in het voorjaar is gelegd en de ma nier waarop zijn ploeg traint. En, tot slot: ,,Zodra de prijzen worden verdeeld, wil iedereen erbij zijn.'' Toen gisteren tien van de twaalf afsplitsers, één voor één, officieel lieten weten dat ze zich zouden terugtrekken uit de Super League, was het duidelijk. Het zo trots ge presenteerde Europese elitetoer- nooi werd uiteindelijk een onge looflijke flop, een Super Flop. De tegenstanders - en dat waren er nogal wat - vierden feest en de steenrijke clubs weten dat voorlo pig een nederige houding gepast is. De coup mislukte faliekant en ook nog eens in een recordtempo van twee luttele dagen. Alles blijft voorlopig dus bij het oude, al is het klip en klaar dat de grote jongens in de voetballerij nieuwe ideeën zullen ontwikke len die straks veel geld moeten opleveren. Sterker nog, de ont mantelde Super League liet in een officiële verklaring weten dat er wordt gekeken om 'het project op nieuw vorm te geven'. Letterlijk stond er ook: 'het wordt opge schort.' Miljoenenbal Komende dinsdagavond is het ge woon weer Champions League. Real Madrid tegen Chelsea. Woensdagavond Paris Saint-Ger main tegen Manchester City. Drie van die vier halve finalisten wil den het miljoenenbal sinds zon dagavond zo snel mogelijk verla ten, maar de volledig mislukte coup maakt dat het toernooi van de UEFA voorlopig het werkter rein blijft. Inmiddels blijkt dat Real Ma drid en Juventus de grote roergan gers waren die de Champions League de nek om wilden draaien. Real-preses Florentino Pérez om schreef de Champions League de afgelopen dagen als een project dat absoluut niet meer voldeed aan de wensen van de (jonge) voetbalfans. En aan de financiële eisen van de topclubs. Hun Super League wilde het voetbal redden. Vanuit Engeland regende het gis teren spijtbetuigingen. Liverpool- eigenaar John W. Henry ging bij voorbeeld met een videobood schap diep door het stof. Andrea Agnelli, de baas van Ju- ventus, nam gisteren zijn verlies, maar de trotse Italiaan voegde er snel aan toe dat hij 'overtuigd blijft van de schoonheid van het project en de waarde die het zou hebben gehad voor de voetbalpi ramide.'' UEFA-voorzitter Ceferin zal vanaf nu met trots zijn hervor mingen van de Champions League promoten. In 2024 doen er 36 clubs mee, zijn er veel meer wedstrijden, is de poulefase ver dwenen en gaat het startgeld om hoog. Met bescherming van de sterkste clubs. omdat er bij de lo ting met vier potten van 9 clubs wordt gewerkt. Maar of het tot 2024 stil blijft vanuit Madrid, Turijn, Milaan, Barcelona en zelfs Londen en Manchester, is echt afwachten. De les van deze Super League is duidelijk. Rijke clubs willen ver anderingen zien. Maar wie de macht van de supporters onder schat, komt niet ver. LOTING Groep F aangedaan. De openingswedstrijd tegen Zambia is al voor de ope ningsceremonie van de Spelen. ,,Dat we dan een olympisch gevoel missen heeft voor -en nadelen. Dat Team NL-gevoel willen we graag meemaken, maar je bent als ploeg wel meer met elkaar. En hoe het in het olympisch dorp zal zijn is de vraag", zegt Wiegman. Dat denkt Groenen ook. ,,Het zal ook gek zijn dat er geen fans zullen zijn van ons op de tribune. En dat we helemaal geen familie zien tij dens het toernooi. Voor mij is het ook het eerste toernooi dat ik zo ver van huis speel. Het EK was in Ne derland en het WK in Frankrijk. Op het WK daarvoor in Canada was ik er nog niet bij." Wiegman zegt zo hoog mogelijk te willen eindigen in de poule om een zo gunstig mogelijke tegen stander te treffen in de kwartfina les. ,,Als we ons niveau halen van het EK of het WK dan komen we de poule zeker door", zegt de bonds coach. Zo ver wil Groenen nog niet gaan. ,,Voor het EK en het WK waagde ik me ook niet aan een voorspelling. Op een toernooi is al les toch weer anders. Er komt bij toernooien ook druk kijken waar je nu nog niks over kan zeggen. We hebben het toen heel erg per wed strijd bekeken en dat moeten we nu ook doen. Voor iedereen in het team zijn dit de eerste Spelen. Dat alleen al maakt het een heel bijzon der toernooi voor ons." donderdag 22 april 2021 Het regende gisteren excuses van de afvalligen. De Super League werd snel De Super Flop. Maar dat neemt niet weg dat de grootste clubs zullen blijven zoeken naar andere wegen. Mikos Gouka Rotterdam Andrea Agnelli. foto afp OLYMPISCHE SPELEN Woensdag 21 juli 13.00 uur Zambia - Nederland Zaterdag 24 juli 13.00 uur Nederland - Brazilië Dinsdag 27 juli 13.30 uur Nederland - China 30 juli: Kwartfinales 2 augustus: Halve finales 5 augustus: Duel om brons 6 augustus: Finale Nummers 1 en 2 van de drie poules naar kwartfinales, plus de twee beste nummers 3. Leeuwin Jackie Groenen in een fel duel met een speelster van Ka meroen op het WK. FOTO PIM RAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21