Spelen beginnen nu te leven 20 Bij overwinning vanavond op FC Utrecht kan Alpen Kuipers en Makkelie naar EK Opnieuw remise Anish Giri Sterk begin van Djokovic Voetbal De vierde confrontatie dit seizoen met FC Utrecht moet voor Ajax de voorlaatste stap zijn naar de 35ste landstitel. Bij winst wacht voor de Complete' en onbedreigde koploper zondag namelijk het kampioensduel met AZ. Darts Dure thuisnederlaag Milan Quote van de dag 'Ik ben geen voetnoot meer. Voortaan wil ik gewoon dat er rekening met mij wordt gehouden.' De scheidsrechters Björn Kuipers (48, foto) en Danny Makkelie (38) zijn aangewezen voor het EK deze zomer. Het is voor het eerst dat twee Nederlandse scheidsrechters op een EK actief zijn. Kuipers was al van de partij op twee EK's en twee WK's. Hij floot tevens finales in de Champions League en Europa League. Makkelie leidde vorig jaar de Europa League-finale Sevilla-Inter. Stépha- nie Frappart is als eerste vrouwelijke scheidsrechter aangewezen voor het EK. Anish Giri remiseerde op het kandidaten toernooi in Jekaterinenburg met de Frans man Maxime Vachier-Lagrave. De Neder landse grootmeester staat na tien ronden op 5,5 punten. De winnaar van het kandidaten toernooi mag in november wereldkampioen Magnus Carlsen uitdagen. De Rus Nepom- niatsjtsji is na tien partijen de leider met één punt meer dan Giri. Johan Inan met genoegen naar gekeken hoe ze dat beleefden." Alles is anders in coronatijd, laat staan de huldigingen die normali ter nog zoveel bekijks trokken. Spe lers en stafleden van Ajax konden er alvast aan wennen, want na de 20ste TOTO KNVB-beker kan de onbedreigde koploper zich binnen een week voor de 35ste keer tot landskampioen laten kronen. ,,Wij praten er niet over, maar het is lo gisch dat mensen om ons heen het daarover hebben", zegt Ten Hag. Voorlaatste horde De coach weet immers dat in het seizoen waarin zijn voormalige werkgever al vroeg als tweede spar ringpartner fungeerde, FC Utrecht ook de voorlaatste horde naar de landstitel is. Althans, als de Amsterdammers de subtopper voor de vierde keer dit seizoen weten te verslaan. Ondanks de hattrick van Zakaria Labyad en de 5-1 zege in de oefencampagne, de Waar de trainer en vooral de direc tie van Ajax 'the day after' vooral een onbezonnen coup van de Euro pese voetbalelite nog aan hun hoofd hadden, genoten de spelers begin deze week nog vooral na van de gewonnen bekerfinale tegen Vi tesse. Zondagavond in de Kuip genoot trainer Erik ten Hag van het plezier bij zijn spelers, die langer dan ge woonlijk in de kleedkamer bleven hangen. ,,Normaal zit je in de euforie en moet je snel weg vanwege andere verplichtingen. Nu hadden de jon gens meer ruimte om het met el kaar te vieren. Daar hebben ze dan ook meer dan de tijd voor geno men. Ze waren euforisch met el kaar. Vervolgens moet je met drie bussen terug. Hoewel de verbin ding dan wordt doorgesneden, was het toch heel aangenaam. Ik heb er Met de loting van gistermiddag in Zürich begonnen de Olympische Spelen pas echt een ding te worden in het hoofd van Jackie Groenen (26). Hoewel ze de loting alleen maar even tussendoor bekeek op haar telefoon, vlak voor een drukke trainingsdag bij haar club Man chester United. ,,Maar nu is het wel echt concreet aan het worden. Het gaat leven. Dat is leuk.'' Van de eerste opponent op het toernooi Zambia (104de op de FIFA-ranking) is het minst bekend. ,,Als ze vergelijkbaar zijn met Ka meroen gaan we het nog lastig krij gen", weet Groenen die Kameroen op het WK trof en dat een lastige te genstander vond. ,,En China mag ook niet onderschat worden. Brazi lië is denk ik de zwaarste tegen stander. Daar speelden we onlangs nog een oefenwedstrijd tegen. Die zijn gewoon altijd goed." Met een EK-titel en een WK-fi- naleplaats op zak beschikt Groenen met haar ploeggenoten over de no- dige toernooi-ervaring. In de halve finale van het WK schoot Groenen Oranje zelfs hoogstpersoonlijk naar de WK-finale. ,,Maar de Spelen zijn toch wel weer wat anders. Het deel nemersveld is maar klein. Voor Eu ropese landen was het heel moeilijk om ons te plaatsen. Dat zegt wel wat." Het is voor de Oranjevrouwen de vraag of ze echt wat meekrijgen van de olympische sfeer in Tokio. ,,We zullen veel met de trein reizen", zei bondscoach Sarina Wiegman al die met haar team twee wedstrijden in Rifu speelt en een in Yokohama. Van het bekende olympische dorp krijgen de Oranjevrouwen vermoe delijk weinig te zien. Haalt Oranje de finale dan wordt alsnog Tokio Novak Djokovic (33, foto) heeft zijn eerste wedstrijd op het ATP-toernooi van Belgrado overtuigend gewonnen. De nummer 1 van de wereld begon op het Novak Tennis Cen ter de jacht op zijn derde titel in eigen land met een zege op de Zuid-Koreaan Kwon Soon-woo: 6-1 6-3. Rafael Nadal won moei zaam in de tweede ronde van het toernooi in Barcelona van de Wit-Rus Ilja Ivasjka, die een ronde eerder Tallon Griekspoor had ver slagen: 3-6 6-2 6-4. AC Milan verloor gisteren thuis in de Serie A verrassend van middenmoter Sassuolo: 1 2. Daardoor is de achterstand op koploper Inter nu negen punten. Sevilla houdt een kleine kans op de titel in La Liga door een 1 0 zege bij Levante. Wout Weghorst bllijft het goed doen met VfL Wolfsburg. Mede door een goal van de Nederlander werd met 1-3 gewonnen bij Stuttgart. donderdag 22 april 2021 MIS GEEN GOAL VAN Ajax - FC Utrecht Ga naar de app en installeer de gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. 2 De Italiaanse wielrenner Gi anni Moscon (27, foto) won gisteren de derde etappe in de Ronde van de Alpen. De Ineos-ren- ner won ook de eerste etappe. Simon Yates bljift lei der. VOETBAL SCHAKEN TENNIS De enige vrou welijke trainer in de Bundes- liga voor vrou wen is ontsla gen. Nora Ha- uptle werd weggestuurd bij SC Sand. De clubleiding hoopt met het ontslag van de 37-jarige Zwit serse degrada tie te ontlopen. Amsterdam 'Willen er mooie week van maken' Afgelopen zondag: Ajax-aan- voerder Dusan Tadic gaat bijna de TOTO KNVB-beker in ont vangst nemen, tot vreugde van trainer Erik ten Hag. FOTO AP Het Nederlands vrouwenelftal speelt op de Olympische Spelen tegen teams van drie continen ten. Brazilië, China en Zambia zijn de opponenten. Middenvel der en WK-heldin Jackie Groe nen kijkt uit naar het toernooi, dat 'misschien wel weer heel an ders is dan een WK of EK.' Nik Kok Rotterdam 72 Barry Hearn (72) stopt als voorzitter van de professio nele bond PDC. Hij draagt het stokje over aan zijn zoon Eddie. 'Geniet van je pensioen', twit- terde legende Phil Taylor. VOETBAL t Marathonloopster Jill Holterman I na behalen ticket Zomerspelen j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20