'Ik heb meer taken gekregen maar geen opslag' 19 Hoeveel verdien je? Verdient Myrna genoeg? Fianna Zetteler (20) heeft een eigen brandingbureau It 'al Muziekproducer Josje Fontein (22) ,,Door corona heb ik veel tijd gekregen om muziek te maken. Ik houd me veel bezig met songwriting, dat kun je gewoon thuis doen. Op het online opdrachtenplatform Fiverr vind ik genoeg opdrachten, dat is door de crisis niet lastiger geworden. ontwikkelingen, waar de whizzkids van generatie Z hun voordeel uit halen. ,,Ze zijn bij wijze van spreken met een smartphone in hun hand geboren. De toekomst zal nog veel meer innovatie met zich meebren gen, maar je moet wel de middelen en capaciteiten hebben om daaraan mee te kunnen doen.'' Jongeren die daar minder slim in zijn of in armoede leven raken achterop, waarschuwt Borghouts. Wolbers ziet dat vooral de inven- 'Jonge ondernemers brengen ontwikkelingen op gang waar we allen iets aan kunnen hebben' tieve, ondernemende en creatieve jongere nu zijn plekje in de onder nemerswereld weet te veroveren. „Iedereen ondervindt hinder van de coronacrisis. Nu komt het sterker aan op andere aspecten van het individu, zoals die creativiteit.'' Beide hoogleraren willen de on dernemende jongere graag aanmoe digen. ,,Jonge ondernemers brengen mooie nieuwe ontwikkelingen op gang, waar we allemaal iets aan kunnen hebben'', zegt Wolbers. Borghouts: „Daarnaast ontwikkelen ze skills waar ze hun hele leven profijt van kunnen hebben.'' ,,Bruto 2389, netto is dat 1929 euro. En ik heb nog een eindejaarsuitkering van zes procent.'' „Eigenlijk wel. Voor een fysiotherapeut is dit een goed salaris, maar als je het vergelijkt met andere hbo-studies misschien niet. Een kennis die bouw kunde heeft gestudeerd heeft mijn salaris als startsalaris. Ook kan-ie doorgroeien, terwijl dit voor mij het maximum is binnen dit bedrijf.'' „Cursusgeld wordt betaald, net als studiedagen en lidmaatschappen van het kwaliteitsregister. Dat is 250 euro per jaar en voor het register voor andere specialiteiten is dat gemiddeld 150 euro. De beroepsvereniging kost ongeveer 450 euro per jaar. Bij mijn vorige werkgever moest ik dat zelf betalen, dus dit is een enorme vooruitgang. Ook werd ik daar per patiënt betaald en niet per uur. Dus als je agenda leeg is heb je geen inkomen. Het was een soort verkapte zzp-constructie. Je hebt dan misschien wel een hoger uurloon, maar ik heb nu veel meer zekerheid. Ik denk dat dit het hoogst haalbare is.'' ,,Ik werk nu zes jaar bij dit bedrijf en ik heb nog niet onderhandeld. Dat wil ik binnenkort voor de eerste keer gaan doen, al vind ik dat enorm lastig. Ik ben nu leidinggevende en heb er veel taken bijgekregen. Ik krijg daar meer uren voor betaald, maar ik heb geen opslag gekregen. Ik heb gezorgd dat we in de groene cijfers zijn gekomen, dus daar wil ik over onderhandelen. Mijn vriend is daar een stuk makkelijker in. Bij elke goede beoordeling vraagt hij: mag ik er wat bij? En dat heeft hij ieder jaar gekregen, al was het tien cent per uur.'' ,,Dat is toch bescheidenheid, of misschien verle genheid. Ik probeer me al weken voor te bereiden. Voornamelijk mentaal. Ik heb het al een paar keer laten vallen met een grapje. Toen zeiden ze: dat zien we tegen die tijd wel. Dus er is een ingang.'' Volgens de Salariswijzer is het gemiddelde salaris voor haar functie 1776 euro bruto. ,,Dat had ik wel verwacht. Ik weet dat ik meer verdien dan anderen die hetzelfde vak uitvoeren.'' GO DONDERDAG 22 APRIL 2021 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ,,Op mijn 18de ben ik een eigen webshop voor beautyartikelen begonnen. Dat heb ik een jaar gedaan. Ik heb in die tijd al een beetje kunnen proeven van het ondernemerschap en ontdekte dat het bouwen van een merk om een bedrijf heen, branding dus, veel beter bij me paste. Ik volgde toen de oplei ding mediavormgeven op het Grafisch Lyceum Rotterdam. Daar wilde ik graag leren hoe ik con cepten die ik mijn hoofd heb, kan vertalen naar digitaal. Afgelopen sep tember ben ik begonnen met mijn eigen bran dingbureau: Aanzet Cre- atives. Ik help coaches met hun branding online en op socials. Deze klantgroep vind ik heel interessant, mijn beide ouders zijn ook coach. Ik verkoop trajecten vanaf 499 euro. Naast mijn andere klussen zou ik er twee a drie per maand kunnen doen, dan verdien je er best aardig mee. Hier kan ik van rondkomen. Als ik nu zie hoe blij mensen worden als ik hen help, dan zie ik dat mijn be drijf potentie heeft. Na mijn studie ga ik me hier fulltime op focussen. Lukt het niet, dan ga ik er iets naast doen. Ik ben nog zo jong, heb nog alle tijd om iets op te bouwen. Het scheelt dat ik nog thuis woon en geen honderden euro's aan huur hoef op te hoesten. Ik heb ook geïnvesteerd in bitcoins, omdat ik op zoek wilde naar een alternatieve manier van geld verdienen.'' .:o' - iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Ik schrijf op freelance basis melodieën en teksten voor anderen, maakt niet uit in welk genre. Ik vraag 120 dol lar per track, 20 procent daarvan gaat naar Fiverr en er gaat nog btw af. Ik houd zo'n 90 tot 100 euro over en maak zo'n zeven tracks per week. Daar kom ik van rond. Momenteel ben ik bezig met een muziekagent die veel met K-pop doet, muziek die erg populair is in Japan, Korea en China. Ik werk ook sa men met een producer met wie ik straks tracks wil gaan verkopen aan muzieklabels. We heb ben al contact met Sony in Dubai. Als je aan grote artiesten liedjes verkoopt, krijg je zo'n 5000 tot 10.000 euro per track. Zodra het balletje echt gaat rollen, ben ik minder afhanke lijk van mijn opdrachten via Fiverr. Veel klasgenoten van de opleiding opleiding mu zikant/producer zitten nu zonder werk, omdat ze van optredens leven. Ik weet dat veel muzi kanten een aantal baan tjes tegelijk hebben. Daarom ga ik in septem ber verder studeren, zodat ik straks als het nodig is kan bijverdienen als muziekdocent.'' FOTO'S FRANK JANSEN, GUUS SCHOONEWILLE, KOEN VERHEIJDEN - MAARTEN WOLBERS Vandaag: Myrna (30) werkt 24 uur per week als fysiotherapeut en leiding gevende. c Wat verdien je? c Blij mee? c Wat zijn je secundaire arbeidsvoorwaarden? c Heb je over je salaris onderhandeld? c Waarom doe jij dat niet? - Babette Rijkhoff Leeftijd: 30 Aantal jaar werkervaring: 8 Aantal werkzame uren per week: 24 Opleiding: hbo Functie: paramedicus Branche: zorg O Hoe zit het met jouw salaris? nationalevacaturebank.nl/salariswijzer Meedoen met deze rubriek? Stuur een mailtje! werk@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19