'Heinkenszand is overlast beu, de gemeente is nu aan zet' 1 7 AMAC-TERREIN BUURT IN 'S-HEERENHOEK TEGEN PLAN VOOR ARBEIDSMIGRANTEN^ Een hernieuwd plan om arbeids migranten te laten wonen op het voormalige Amac- terrein wordt niet gepruimd door de buurt. Het is het gesprek van de dag. VIJF VRAGEN AAN CDA-RAADSLID MITCHEL VERMEULEN De geschiedenis rond arbeidsmigranten lijkt zich te herhalen. Pakweg vijf jaar gele den lag er een plan om driehonderd arbeidsmigran ten te laten wonen op het perceel aan de Cingeldijk. Daartegen ont stond fel verzet. Uit een peiling van de dorpsraad bleek dat liefst 97 procent van de inwoners van 's-Heerenhoek tegen het huisves ten van de arbeidsmigranten was. Het plan werd nooit uitgevoerd. Maar afgelopen maandag von den omwonenden plots een do cument van een paar velletjes op hun deurmat. Daarin werd een nieuw plan aangekondigd, nu voor het huisvesten van 48 ar beidsmigranten. Een rondje langs de deuren in de Burgemeester Ti- mansweg, pal tegenover het Amac-terrein, leert dat het senti ment van vijf jaar geleden nog al tijd bestaat. Bewoonster Nellie van den Dries zegt echter niet verrast te zijn. ,,Dit was te verwachten'', zegt ze nuchter. ,,Ik heb het met een gezegd toen dat vorige plan werd ingetrokken: 'Dit komt nog een keer terug.' En ik heb gelijk gekregen. Maar ik kan er nog steeds niet mee akkoord gaan.'' Het bedrijf Prior Group wil op de kavel twee woongebouwen van twee bouwlagen neerzetten. De toekomstige bewoners zijn volgens het bedrijf technische vakspecialisten die voornamelijk werkzaam zijn in het Sloegebied. Het is de bedoeling dat de woon voorziening vijftien jaar blijft. Uiteindelijk moeten op het ter rein 'normale' woningen komen, maar dat gebeurt pas op de lange termijn. Slapeloze nacht Wie denkt dat het hernieuwde plan voor omwonenden accepta beler is nu het nog om 'slechts' 48 arbeidsmigranten gaat, komt be drogen uit. Het was direct het ge- sprek van de dag in de tegenover gelegen straat. ,,Veel mensen zijn behoorlijk over de zeik'', zegt een bewoner die anoniem wil blijven. ,,Ze hebben hier echt een slape- Wat moeten ze hier doen? Er is niet eens een supermarkt loze nacht van gehad.'' De even verderop wonende Daan Peeters zegt te begrijpen dat arbeidsmi granten ergens moeten wonen, maar vraagt zich af of 's-Heeren- hoek wel de juiste plek is. ,,Wat moeten ze hier doen? Er is niet eens een supermarkt.'' De jonge dorpsbewoner ziet liever (star- ters)woningen verschijnen op het perceel. ,,Ik wil ook graag een keer op mezelf gaan wonen, maar daar komt tot nu toe niks van terecht.'' Afvoerputje Een buurvrouw vraagt zich eve neens af waarom de arbeidsmi granten naar 's-Heerenhoek moe ten komen. Ze wijst op een par keerplaats voor 440 vrachtwa gens die ook al moet verrijzen bij het dorp. ,,Het lijkt wel of we het afvoerputje van de gemeente zijn.'' Duidelijk is dat veel omwo- nenden de arbeidsmigranten niet zonder slag of stoot laten komen. Een aantal van hen bezint zich sa men op een manier om ertegen te protesteren. De dorpsraad neemt (nog) geen standpunt in, zo laat voorzitter Ria Boonman desgevraagd weten. Het is volgens haar eerst aan om wonenden iets van het plan te vinden. Wethouder Kees West- strate zegt dat de gemeente Bor- sele pas later een besluit neemt. De initiatiefnemer moet volgens hem hoe dan ook eerst met om wonenden in gesprek gaan. De Prior Group zelf denkt dat 48 arbeidsmigranten prima aan sluiting zullen vinden in het dorp. woensdag 21 april 2021 BE 'Mensen zijn behoorlijk over de zeik' Rob Paardekam 's-Heerenhoek - Daan Peters, omwonende Heinkenszand is de jarenlange overlast door jongeren beu. Klachten van inwoners en zelfs een petitie onder de dorpelingen hebben nog geen soelaas gebo den. Nu afgelopen weekend ook de Mariagrot ten prooi is geval len aan vandalisme vindt de Bor- selse CDA-fractie het de hoog ste tijd dat de gemeente in actie komt. Vijf vragen aan de CDA'er Mitchel Vermeulen. Willem Adriaansens Heinkenszand Waarom komt het CDA nu met deze oproep? ,,We houden al langer een vinger aan de pols. De vernieling van het voorbije weekend was eigenlijk wel de druppel. Die Mariagrot, dat is gewapend glas. Dat gaat niet zo maar kapot. Daar moet je stevig je best voor doen. Als ze ook op be graafplaatsen gaan komen, op plekken waar mensen tot bezinning komen, is het tijd dat er wat ge beurt." 2 Wat houdt jullie oproep in? ,,Die is tweeledig. Enerzijds vragen we de samenleving om ogen en oren open te houden en elkaar aan te spreken. Anderzijds is de gemeente nu aan zet om te zorgen dat het eindelijk eens rustig wordt op Heinkenszand. Het was tevens voor ons een aanleiding om ons wat breder te laten informeren. Dan hoor je dingen terug die wij verontrustend vinden. Onder meer van de sportvereniging (Luctor Heinkenszand), maar ook van di recteuren van scholen. We vragen het college om er nog actiever op te gaan zitten." 3 Wat voor maatregelen wil het CDA? ,,Je vervalt al snel in dingen die makkelijk in te vullen zijn zoals cameratoezicht. Wat ons betreft zou dat echt van tijdelijke aard moeten zijn, maar als het helpt is het een goed middel. Een keer goed handhavend optreden zou misschien ook goed zijn en op die manier geef je een duidelijk signaal af. Want het moddert maar een beetje aan." 4 Zijn jullie niet bang voor een verplaatsing van het pro bleem door bijvoorbeeld ca mera's op te hangen? ,,Dat risico loop je inderdaad. Wij zeggen ook niet dat dit nu de op lossing is, maar we moeten er wel actiever met elkaar naar kijken. Om de leefbaarheid te verbeteren. 's Avonds zitten ze bij de scholen, in het weekend wordt er bij de sport vereniging van alles vernield en er wordt drugs achtergelaten. Maar het is erg lastig om daar grip op te krijgen. Dé oplossing hebben wij ook niet klaar liggen, maar de ge meente moet actiever meedenken om tot die oplossing te komen." 5 Is het dan een optie om via de ouders wat te bereiken? ,,Dat zou een richting kunnen zijn. Maar we merken ook dat het voor een wijkagent of een jonge renwerker moeilijk is om daar waar het echt nodig is een voet aan de grond te krijgen. Als ouders het be lang niet inzien van het probleem is het erg moeilijk. Misschien toch een keer handhavend optreden en een duidelijk signaal afgeven. Maar die bal willen we graag bij het col lege neerleggen." Het Amac-terrein (rechts) met aan de andere kant van de dijk de Burgemeester Timansweg. foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 68