Raad: Stop onnodige sloop van vrijliggend fietspad Krabbendijke Nieuwe eigenaar voor leegstaand kantoorpand 6 Esther Nuiver verzon met haar zonen een griezelverhaal Hoe een klein idee steeds verder uitbreidde. Met hulp van haar zo nen verzon Esther Nuiver uit Uden op een zomerse avond een griezel verhaal bij het eilandje Dwars in de Weg, waar slechts een handvol po ny's op graast en een waar een lange, smalle steiger boten de kans biedt om aan te leggen. De inval lende duisternis bleek een rijke brandstof voor griezelinspiratie. Loch Ness Van een statisch begrip werd het monster vanzelf een beest dat groot en lang is, een zwarte kleur, schubben en gele ogen heeft. Meer geeft Nuiver niet prijs in haar eer ste thriller. ,,De vorm van het monster laat ik aan de fantasie over. Expres. Het zou mooi zijn als de Grevelingen een verhaal 'heeft' over iets dat in het water leeft. Net zoals de legende van het monster van Loch Ness." De legende krijgt steeds meer vorm. En als ze een ooggetuige spreken, neemt de angst toe Sinds twee jaar brengt Nuiver veel tijd door op de boot met haar familie. Het boek is er grotendeels op geschreven. ,,Ik heb er een kleine twee jaar aan gewerkt. Het verhaal was relatief snel klaar, maar daarna ben ik gaan herschrij ven. Dat neemt eigenlijk meer tijd in beslag", zegt ze lachend. ,,Mijn oudste zoon las het voor het naar de uitgever ging. Eerlijk zijn, drukte ik hem op het hart. En dat was-ie. Over dialogen waar een tiener in praat bijvoorbeeld. Dan zei hij: 'Dat zou ik nooft zo zeg gen'." Haar boek beschrijft het verhaal van een vader die met zijn twee zonen op vakantie naar het Greve- lingenmeer gaat. Daar verdwijnen al een eeuw mensen. Lokale bevol king spreekt van een monster, maar het bestaan ervan is nooit bewezen. ,,De zonen Daan en Tim gaan op onderzoek uit", zegt Nui- ver. ,,Ze speuren naar oude nieuwsberichten en vermissingen rondom het meer. De legende krijgt steeds meer vorm. En als ze een ooggetuige spreken, neemt de angst toe." Pseudoniem Grevelingen is overigens niet Nui- vers eerste boek. In het verleden schreef ze over de aandachtsstoor- De vorm van het monster laat ik aan de fantasie over. Expres nis ADD. Dat bracht ze uit onder een pseudoniem, omdat ze een ge deelte uit persoonlijke ervaring schreef. Haar thriller is wél onder haar echte naam uitgegeven. Bij Kirjaboek, een uitgeverij die schrijvers de kans biedt hun werk in kleine opgave uit te geven. ,,Of ik trots ben? Ja, natuurlijk. Het ging van idee op de boot naar een heel boek, dat overal te bestellen is en ook bij alle havens aan het Gre- velingenmeer komt te liggen. Su pergaaf." De raad nam gisteravond unaniem een motie met die strekking aan. De grote vraag is of wethouder Maarten Both (SGP, verkeer) deze opdracht uitvoert of naast zich neerlegt. Hij is namelijk, gesteund door adviezen van ambtenaren, po litie en een externe deskundige, er van overtuigd dat het weghalen van het fietspad de veiligheid juist wél ten goede komt. Gaspedaal Het fietspad is jaren geleden aange legd om de veiligheid van scholieren van het Calvijn College te vergroten. Het pad houdt op bij de bebouwde kom. Nu de blauwe borden 'Krab- bendijke' door de uitbreiding van de wijk Rozeboom moeten opschui ven, schrijven de verkeersnormen volgens Both voor dat ook het fiets pad deels moet wijken. ,,Anders drukken automobilisten na het het bord Krabbendijke het gaspedaal net zo makkelijk weer in", vreest hij. Raadslid Rien Sinke (SGP) is het daar niet mee eens. ,,Een mooi, breed fietspad met een haag tussen de rijbaan. Veiliger kun je het niet bedenken." Hij denkt dat notoire hardrijders zich ook verderop niet laten afremmen door rode stroken aan weerszijden. Alle andere par tijen zijn ook overtuigd dat de hui dige situatie het veiligst is. Both bekijkt de situatie nog maals, maar hij belooft niets. Vol gens hem gaat het college en niet de gemeenteraad over inrichting van wegen. Bovendien is het werk als onderdeel van het bouwrijp maken van Rozeboom IV al aanbesteed aan een aannemer. YERSEKE Uitzendbureau Apex uit Yerseke verhuist bin nenkort van bedrijventerrein Olzendepolder naar de Grint weg. Het bedrijf heeft kan toorgebouw 'De Poort van Zoute' gekocht. Volgens eigenaar René Sinke is het pand aan de grote kant, maar had hij weinig keus. ,,We zaten behoorlijk omhoog en hebben deze stap genomen om de continuïteit te waar borgen." Reimerswaal wilde volgens hem niet meewerken aan plannen om het huidige pand van Apex aan de Ali kruik te verbouwen tot kan- toor, maar bood ook geen al ternatieven aan. Jammer, vindt Sinke. Volgens hem is zijn bedrijf, dat in de piekperi ode zo'n 250 arbeidskrachten detacheert, van betekenis voor de lokale economie. Het pand aan de Grintweg is in 1996 ge bouwd als adviescentrum voor zakelijke klanten van de Rabobank. De laatste jaren werd het gebruikt door inge nieursbureau Uticon. Apex, dat sinds 2002 actief is, heeft er alle ruimte om verder te groeien. Sinke weet nog niet wat hij met de overtollige ruimte gaat doen. woensdag 21 april 2021 Niemand veilig op Grevelingen De invallende duisternis op een eilandje in de Grevelingen bracht Esther Nuiver en haar gezin twee jaar geleden in een griezelstemming. Op hun zeil jacht ontstond die avond het plot voor haar thriller Grevelin gen. Michiel Bouwman Bruinisse - Esther Nuiver, auteur - Esther Nuiver, auteur Grevelingen, Esther Nuiver, uit geverij Kirjaboek, 157 pagina's, 15,95 euro. Zeer onverstandig, levensge vaarlijk en onnodige kapitaalver nietiging bovendien. De ge meenteraad van Reimerswaal is duidelijk: het plan om ruim 200 meter vrijliggend fietspad langs de Westelijke Parallelweg bij Krabbendijke te slopen mag niet doorgaan. Joeri Wisse Krabbendijke Esther Nuiver schreef de thriller Grevelingen over een monster in het Grevelingenmeer. foto peter braakmann pix4profs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 67