Zoomend naar de verlossing op straat: 'Wij kunnen dat niet handhaven' 5 BLIJ MET DE PRIK op de bankjes en trappen. Joan Jof fer (67) wacht samen met dochter Helen (35) haar man Reggy (73) op, die net zijn eerste prik heeft gekregen. Zelf heeft ze vanoch tend ook een prikafspraak kunnen maken. Ze zijn vrolijk. Joan kijkt er vooral naar uit om weer onbekom merd met de kinderen en klein kinderen samen te komen. ,,We zijn sinds kerst niet meer met de familie bij elkaar geweest'', zegt Helen. „Alleen met Pasen even, buiten. Mijn zus en ik heb ben ons toen van tevoren laten tes ten. Binnenkort hoeft dat niet meer. Dan zijn mijn ouders allebei beschermd. Dat wordt wel een feestje!'' ,,De winter is taai ge weest'', zegt Reggy. ,,Nu schijnt eindelijk de zon.'' sen elkaar niet ontmoeten", betoogt Willemsen. Voor de winkeliers bracht het kabinet beter nieuws. Zij mogen weer mensen ontvangen zonder dat klanten vooraf een afspraak hoeven te maken. Wel blijft de regel overeind dat kleine winkels maxi maal twee personen (per verdie ping) mogen ontvangen en in grote winkels één bezoeker per 25 vier kante meter welkom is. ,,De situatie is nog niet ideaal, want in december zaten we op één bezoeker per 10 vierkante meter. Maar we zijn heel blij'', reageert Jan Meerman, directeur van INretail. Want het winkelen op afspraak neemt langzaam af. In het begin gingen veel mensen die echt iets nodig hadden naar een winkel. Die aankopen zijn inmiddels wel ge daan. ,,We missen de impulsaanko pen. Die mensen die spontaan iets aanschaffen, maken geen afspraak. Die groep krijgen we na de versoe pelingen weer binnen. Dat is hard nodig'', aldus Meerman. Uitvaarten Ook in de uitvaartbranche over heerst blijdschap. Bij uitvaarten mogen vanaf volgende week geen vijftig maar honderd bezoekers zijn. ,,We zijn heel blij, maar de hef tigste maatregel voor de uitvaart branche is nog altijd de 1,5 meter maatregel. Daardoor is er geen fysiek contact mogelijk'', reageert uitvaartverzorger Monuta, een van de grotere uitvaartondernemingen van het land. Monuta verwacht dat de aanvragen voor verplaatsingen van uitvaarten zullen binnenstro men. ,,Na eerdere versoepelingen hebben we gezien dat mensen wil len kijken of er meer mensen kun nen komen.'' Monuta wijst op de capaciteit bij uitvaarten. Er mogen straks dan misschien meer mensen komen, dat betekent niet dat elke locatie daar ruimte voor heeft - vanwege de 1,5-meterregel. Er kunnen waar schijnlijk wel weer meer mensen een erehaag vormen. Dat noemt een woordvoerster 'geweldig'. IN QUARANTAINE DAG 403 Ik kwam thuis en trof mijn vrouw zit tend op de trap, in een zoomvergade- ring. Geluidloos vertelde ze me dat dMr de wifi het beste was. Net laveerde ik zelf fluisterend door een eigen vergadering omdat 1,5 meter verderop mijn vrouw ook zoomde op haar telefoon. Was dMr even de wifi het beste. Het is heel corona 2021, ik weet het, maar je wordt er wel gek van. Terwijl we al een jaar horen van onze provider dat we glas vezel krijgen. Nee, waarschijnlijk moet ik Glasvezel! zeggen. Met een muziekje erach ter. Een wonder van de techniek. Alles zal verder vanzelf gaan in het huishouden. Zestien weken lang kregen we flyers door de bus dat er glasvezel in onze straat zou komen. Briefjes dat ze kwamen, brief jes en telefoontjes dat ze een afspraak wil den maken. Toen maakten we een afspraak en kregen we nog vier keer een flyer dat ze een afspraak wilden maken. Eindelijk kwamen ze. Moesten ze nog een keer te- Zestien weken lang kregen we flyers door de bus dat er glasvezel zou komen rugkomen omdat ze een verkeerd dingetje hadden gedaan. Kwamen ze niet terug. Wij bellen. Kwamen ze, zetten dat dinge tje erin. En nu wachten we tot het gaat werken. Nog steeds niet, dus. Maar probeer maar eens een schuldige aan te wijzen. Want de grote wifiboer heeft al het werk uitbesteed aan tientallen onderaannemertjes, die al lemaal hun eigen putje graven, een meter- tje aanleggen, een boortje zetten, een din getje doen en die nutteloze flyers rond brengen. Ik zou u natuurlijk niet moeten lastig vallen met dit huiselijk gedoe. Ware het niet dat ik er een mooie parallel in zie met de bestrijding van corona. De overheid als provider van eerst de tests en nu het vac cin. De uitvoering uitbesteed aan tiental len onderaannemertjes, die misschien op hun terrein alles wel voor elkaar hebben, maar hun afstemming is hopeloos. Nu belooft Den Haag dat het allemaal goed komt. De verlossing is nabij. Ik hoop het. Hier in huis wordt in ieder geval wel doorgepakt. Mijn vrouw heeft net 25 meter kabel gekocht, die van de gangkast over de grond, over een kastdeur heen, langs de trapleuningen omhoog naar haar kamer loopt. Als ze die in haar computer stopt en ze schreeuwt lekker hard, bereikt ze de meeste zoomvergaderingen wel. Onder tussen kunnen wij in de rest van het huis helemaal niks. Maar gelukkig wordt het mooi weer. We gaan wel even in de tuin zitten. Tot heel Nederland gevaccineerd is. woensdag 21 april 2021 GO knuffelen, zalig' Boven Joan Joffer (67) en echtgenoot Reggy (73) zijn net geprikt bij de XL-vaccinatie- locatie Breepark in Breda. Onder echtpaar Frits (73) en Ria (71) de Jong uit Baarle- Nassau. Daarnaast Maria Mesa (73) uit Breda. fotos arie kievit Ruud Kuin, voorzit ter van de BOA Bond, is sceptisch over de versoepelingen. Frank Poorthuis Frank Poorthuis schrijft dagelijks over het gezinsleven tijdens corona. Reageren: frankpoorthuis@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 5