Meijberg en Karolingen gaan samen onder Bastiaan van Nieuwenhuizen 6 Juist in deze bizarre tijd krijgt Hayo Duinkerken van Kaffee 't Hof de kans een jongens droom waar te maken: zijn eigen lp uitbrengen. Ja man, dit houdt me op de been." De fusie van de twee praktijken biedt kansen voor verdere professi onalisering en investeringen in nog meer kwaliteit. ,,Elke patiënt krijgt snel en op het juiste moment het juiste antwoord op zijn zorgvraag", benadrukt huisarts Bastiaan van Nieuwenhuizen. Van Nieuwenhui zen (35) werd vorig jaar praktijk houder van De Meijberg en wordt nu praktijkhouder van Huisartsen praktijk Souburg. Tienduizend Souburgers Het samengaan van de twee Sou- burgse praktijken, die zorgdragen voor zo'n tienduizend Souburgers, verandert niets aan het team artsen en medewerkers dat in de twee praktijken werkzaam was. Conny Wattel en Jan-Kees Meulmeester, voormalige praktijkhouders van De Karolingen, blijven als huisarts aan de nieuwe praktijk verbonden en kunnen zich nog meer toeleggen op specifieke zorg. Hans Meijer, die vorig jaar De Meijberg aan Van Nieuwenhuizen overdeed, is - in tegenstelling tot wat hij vorig jaar verwachtte - nog een paar dagen per week als arts actief in Oost Souburg. De cliënten annex patiënten van beide voormalige huisartsenprak tijken zullen weinig meekrijgen van veranderingen. ,,We bakenen de taken voor de huisartsen wat meer af, zodat alle artsen zo veel mogelijk kunnen doen waar hun grootste interesses liggen en waar ze het best in zijn. Ook brengen we alle patiënten zo veel mogelijk on der bij een vaste huisarts", betoogt Van Nieuwenhuizen. Praktijkmanager Anita Dinge- manse vult aan dat mensen met chronische aandoeningen vaak bij praktijkondersteuners en de nieuwe verpleegkundig specialist terecht kunnen. Cliënten kunnen voortaan ook van 8.00 tot 17.00 uur een afspraak maken. „Alleen bij een calamiteit als een reanimatie, een We brengen alle patiënten zo veel mogelijk onder bij een vaste huisarts prikochtend voor coronavaccinaties of een storing is de centrale even niet bezet. Maar bij spoed wordt ook dan opgenomen." Dingemanse meldt ook dat inves- teringen in digitale en telecomsys- temen de praktijk 'toekomstbe- stendig' maken. Het grote voordeel van het samengaan van de twee praktijken onder één praktijkhou der is de mogelijkheid gericht te in vesteren, stelt Van Nieuwenhuizen. Als praktijkhouder is hij onderne mer 'die een visie moet neerzetten'. ,,Ik ben eindverantwoordelijk, maar hoef niet alles zelf te doen. Gelukkig hebben we een groot aan tal zeer capabele medewerkers en kunnen we taken goed verdelen. Op de nieuwe site hasouburg.nl is de meest vitale informatie te zien. In de loop van volgende maand zijn ook alle andere wetenswaardighe den over onder meer het personeel te vinden." Zijn Middelburgse kroeg moet vanwege corona dichtblijven en hij werkt noodgedwongen - maar met heel veel plezier - tijdelijk in het ziekenhuis om toch nog geld te verdienen. In Kaffee 't Hof biedt Duinkerken al jaren een podium aan allerlei bandjes. Punk, rock 'n roll, garage; als het maar niet gangbaar is maar verrast, schuurt. En vooral: als hij het zelf maar leuke muziek vindt. ,,Een eigen elpee uitbrengen was altijd mijn natte droom. Maar je moet er zo veel voor regelen: de muziek zelf, de logistiek, het per sen. Nu kreeg ik het zomaar in mijn schoot geworpen!" Vollanalog is een platenproject van Celluloid Gurus, een dj-duo uit Sittard, waarin tot nu twee al bums zijn uitgebracht. Daarop staan nummers die de dj's zelf graag draaien. Voor de derde plaat in de serie vroegen ze Hayo Duin kerken een selectie te maken uit de bands die de afgelopen jaren in Kaffee 't Hof hebben gespeeld. ,,Vollanalog 3: a Kaffee 't Hof selec tion. Ik hoef alleen maar mijn fa voriete bands en liedjes uit te kie zen. Ik heb er veertien uitgekozen maar ik had moeiteloos een dub- belalbum kunnen maken. Dat komt er niet. Maar wie weet een deel 4?" Welke liedjes op de plaat komen, nee, dat wil hij nog niet verklap pen. Of nou ja, een piepklein slui ertje licht hij op. Archie and the Bunkers, The Peptones en The Tremolo Beer Gut in ieder geval. ,,En weet je wat zo fantastisch is: alle bands die ik vroeg of ik een nummer mocht gebruiken, zeiden meteen ja. Ze vinden het allemaal te gek." Grasduinend door de muziekbi bliotheek in zijn hoofd herbe leefde hij pak hem beet tien jaar geschiedenis van Kaffee 't Hof. Zijn kroeg/restaurant is door de coronacrisis gesloten, alleen in het weekeinde is er de mogelijkheid om eten af te halen. Het lukt de kroegbaas nog altijd om zijn zaak overeind te houden en door de cri sis heen te loodsen. ,,Noodge- dwongen werk ik wel een paar da gen per week in het ziekenhuis in Goes op de spoedeisende hulp. Ik zorg dat de kamers voor de spoed eisende hulp klaar zijn voor het geval er mensen binnen komen. Zo zie ik de coronacrisis van twee kanten." Coronaslachtoffer en corona hulpverlener tegelijk is Hayo Duinkerken. ,,Op sommige vlak ken, en dat zeg ik als ondernemer, vind ik dat het economische en so ciale leven onevenredig wordt Die bands vonden het allemaal fantastisch dat ik hun muziek op mijn lp wilde zetten platgelegd. Maar in het ziekenhuis ervaar ik ook de druk op de zorg en de gevolgen van deze pandemie voor het zorgpersoneel. Dat ver dient echt veel meer dan een schouderklop. Ik vind het voor mijn zaak nog steeds niet leuk wat er gebeurt. Ik heb wel drie tot vier jaar nodig om financieel gezien op het oude niveau te komen. Maar ik sta in het ziekenhuis ook in de frontlinie. Dat houdt me in ba lans." Sterker nog, mocht het zieken huis hem voor een dag of twee in dienst willen houden, ja echt, dan zal hij dat serieus overwegen. ,,Het is fantastisch werk." Maar natuur lijk keert hij voor het grootste deel van de week terug in Kaffee 't Hof. ,,Het maken van deze elpee brengt me terug in wat ik al die jaren heb gedaan. Muziek is daarin het be langrijkste. Muziek is zuurstof, ik heb het nodig om te leven." Vollanalog 3: a Kaffee 't Hof se lection verschijnt in september in een oplage van 500 stuks. Ze zijn te bestellen via het crowdfun- dingsplatform Voor de kunst. woensdag 21 april 2021 Eén artsenpraktijk in Souburg De inwoners van Oost-Souburg krijgen binnenkort nog betere zorg van hun huisartsen. De praktijken De Meijberg en De Karolingen gaan samen verder onder de naam Huisartsenprak tijk Souburg. René Hoonhorst Oost-Souburg -Bastiaan van Nieuwenhuizen Droom komt uit in nachtmerrie In een tijd die je voor de horeca gerust kunt betitelen als een nachtmerrie komt de droom van Hayo Duinkerken van Kaffee 't Hof uit, het uitbrengen van een lp met muziek van bands die ooit in 't Hof optraden. foto boaz timmermans Maurits Sep Middelburg -Hayo Duinkerken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38