3 Het leven van de Azimi's li - i -- VA-"' J Dat verschil zat er al vroeg in. Toen Sasan 16 jaar werd, vroeg hij aan Sa lar een T-shirt van een duur merk voor zijn verjaardag. Salar snapte er niks van. 'Koop je kleren bij C&A, man', adviseerde hij zijn jongere broer. Uiteindelijk ging Salar over stag en schafte hij het exclusieve shirt toch maar aan. Maar niet zon der morren. Die verhoudingen tussen de broers zijn niet veranderd. Wie hun afzonderlijke verdiepingen in hun kasteel bezoekt, ervaart een wereld van verschil. Bij Sasan is alles mo dern, luxe, en vol met gadgets. Salar vindt het maar zonde van hun geld. Natuurlijk geeft ook Salar geld uit. Soms handenvol tegelijk. Maar alleen als hij ervan overtuigd is dat hij dat ook weer terugziet. Voor in vesteringen in vastgoed is dat zake lijk gezien vanzelfsprekend. Maar bij Salar geldt het voor zowat alles. Hij creëert om zich heen een we reld van onoverwinnelijkheid en ogenschijnlijke luxe. Alleen al dat aura van succes en rijkdom levert hem zoveel op, dat het alle uitgaven aan 'onnodige exclusiviteit' ruim schoots vergoedt. Als Salar en Sasan dus champagne leegspuiten op het balkon van hun kasteel, doen ze dat alleen omdat beneden de verza melde pers er foto's van schiet. Het levert publiciteit en een benodigd imago op. Die champagne verdie nen ze er dubbel en dwars mee te rug. Salar kreeg het zelfs voor elkaar om van champagne spuiten een handelsmerk te maken. Belgische nachtclubs nodigen hem tegen woordig uit om - tegen betaling! - flessen champagne leeg te komen spuiten. Salar kan er luchtig over vertellen: 'Even op en neer naar Antwerpen in de gouden Lamborg hini, beetje champagne in het rond spuiten, terug naar huis en een flinke smak geld verdiend'. Luxe, succes en rijkdom openen deuren. En dat is nodig om op het hoogste niveau te kunnen netwer ken, om de beste deals te maken, om op de eerste rij te staan als zich een buitenkansje aandient. Dat is waar Salar zo van geniet. Het geld zelf kan hem gestolen worden, het saldo van zijn bankrekening boeit hem niet. Voor Salar is geld een middel. Een middel om met be roemdheden om te gaan: kijk hem Louis van Gaal ontvangen in zijn kasteel, of oud-voetballer Ronal- dinho een lift geven in zijn Rolls Royce. Een middel om uitgenodigd te worden op jetsetparty's. Een middel om een bevriende eigenaar van een exclusief restaurant te bel len en te zeggen: ik stuur even ie mand langs die in de watten gelegd moet worden'. Een middel om in Knokke binnen een uur een heli kopter te kunnen regelen - voor zichzelf of voor iemand anders. Kortom: Salar krijgt dingen voor el kaar. Dat gevoel - Salar noemt het 'respect krijgen' - is onbetaalbaar. Het is zijn grote drijfveer. Zowat al les moet ervoor wijken. Scheve blikken Te koop lopen met je succes en rijk dom, het heeft ook een andere kant. Al sinds de oprichting van hun eer ste zaak zijn de Azimi's ook onder werp van afgunst en scheve blik ken. Het wantrouwen is nooit ver weg. De broers zelf vinden het 'ty pisch Nederlands': wie hier zijn hoofd boven het maaiveld uitsteekt, loopt gevaar. Ze zijn het gewend geraakt, maar trekken ook hun grenzen. Valse beschuldigingen, daar gaan ze vol gas tegenin. En dus krijgen mensen met vragen - vaak zijn dat journalisten - zonder aan dringen antwoord. Wie wil, krijgt de complete administratie van het Azimi-imperium te zien: rapporten van de Belastingdienst, koopcon tracten van panden, notulen van gesprekken: Salar deelt ze alsof het pepermuntjes zijn. Ze maken de beweringen van de broers groten deels controleerbaar. Gratis eten voor senioren De Azimi's pareren de kritiek ook door gul te zijn voor de streek. Heel wat goede doelen en evenementen worden blij gemaakt met een bij drage uit Aardenburg. Er gaat geld uit de kas van de Azimi's naar sponsoring van de lokale koetsen- parade tot de aankoop van digitale schoolborden voor het Zwin Col lege. Veel krediet winnen de broers met hun 'seniorenavonden': alle in woners van de zorgcentra in West- Zeeuws-Vlaanderen mogen in het hotel meerdere keren een avond lang gratis eten. Toch zijn de verha len over 'gesjoemel' hardnekkig. De broers geven zelf ook aan 'de gren zen op te zoeken'. Er wordt gefluis terd over btw-fraude met de ver koop van telefoons. De Azimi's zelf ontkennen bij hoog en laag. 'We zijn inmiddels duizend keer gecon troleerd', herhaalt Salar telkens. 'Al les wat er te vinden was, is al lang gevonden.' Dit verhaal is tot stand gekomen op basis van tal van gesprekken met be trokkenen, onder wie Salar Azimi. Zijn broer Sasan wilde niet meewerken. woensdag 21 april 2021 krijgen is onbetaalbaar' T.Wl» hteUNG - z Salar (rechts) en Sasan Azimi. FOTO PETER NICOLAI De gratis se niorenmaaltij den in hun hotel leverden de Azimi's veel goodwill op in fi /r; v hun regio. FOTO CAMILE SCHEL- ¥^5- STRAETE Salar Azimi in zijn kasteel. FOTO PETER NICOLAI Morgen in deel 4: De voetbalpre sident die zelf scoorde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35