Op hoop van zegen Tweede ronde prikken door huisartsen begint Appeltaart 2 De Aardenburgse broers Sasan en Salar Azimi werden op 9 maart opgepakt tijdens een inval in hun kasteel. Na drie dagen kwamen ze vrij, maar ze blijven verdacht van witwassen, fraude en valsheid in geschrifte. Reden voor de PZC om diep in hun leven te duiken: wie zijn deze opvallende broers nu eigenlijk? Vandaag deel 3: hoe de Azimi's hun geld (niet) uitgeven. Salar en Sasan Azimi in het kort OPVALLENDE BROERS Commentaar Waarom zijn versoepelingen van de coronamaatregelen nu wel verantwoord en vorige week niet? De zieken- huiscijfers kunnen het niet zijn. Vergeleken met een week geleden zijn die nog even beroerd. Ook het aantal be smettingen daalt nauwelijks. Het vaccineren komt op stoom, maar het duurt nog tot juli voordat alle Nederlanders een eer ste prik hebben gekregen. Tijdens de persconferentie beantwoordde premier Rutte de waarom-vraag al in zijn inleiding. Iets met rekenmodellen, een snakkende maatschappij en een tegeltjeswijsheid van voorzit ter Bruls van het Veiligheidsberaad. ,,Nul risico bestaat niet." Dat de ziekenhuizen, het OMT en het RIVM er anders over denken gaf deze keer niet de doorslag. Waarom wel de terras sen en winkels open, maar niet de dierentuin of het zwembad? Tsja, je moet ergens beginnen. Op hoop van zegen, daar kwam het op neer. Regeren met buitengewone bevoegdheden vereist buiten gewone zorgvuldigheid en transparantie. Dit besluit getuigt van willekeur. De almacht van het kabinet is gebaseerd op de tijde lijke coronawet die over anderhalve maand afloopt. Gezien de ervaring van de afgelopen maanden mag verlenging hiervan in de Tweede Kamer geen hamerstuk zijn. Anders blijven we af hankelijk van de grillen van ministers voor wie de ene week 794 ic-opnames onaanvaard hoog zijn en zeven dagen later 823 doodzieke coronapatiënten op de ic geen reden even te wach ten met versoepelingen. De almacht van het kabinet is gebaseerd op de coronawet die over anderhalve maand afloopt In de eerste ronde in februari wer den mensen uit 1956 en 1957 door de huisartsen gevaccineerd en ook volwassenen met extreem overge wicht en volwassen met het syn droom van Down. Een aantal Zeeuwse huisartspraktijken vacci neert deze week al in de tweede ronde, andere huisartsen kunnen volgende week gaan prikken. Mocht er in deze tweede ronde vaccin overblijven, dan mogen de huisartsen dat gebruiken voor mensen van de jaargangen 1955, 1954 en 1953, laat het RIVM weten. In principe worden mensen uit die Een aantal Zeeuwse huisartspraktijken prikt deze week al geboortejaren echter niet door de huisarts, maar door de GGD gevac cineerd. Mensen uit deze groepen kunnen er daarom voor kiezen om via de GGD het Pfizer-vaccin te krijgen. Mensen uit 1953 en 1954 kunnen sinds gisteren online een afspraak maken voor een vaccinatie bij een van de priklocaties van de GGD. Mensen uit 1955 ontvangen volgende week woensdag en don derdag een uitnodiging. ALMANAK De Middelburgse familie is uit gewaaierd tot in Australië, Ca nada en Nieuw-Zeeland. Maar hoe ver weg ook, familie blijft fa milie en dus houden ze contact. Fysiek als het kan; in gedachten als het nodig is; en via Facebook voor de alledaagse updates. Dat een oom in Australië een appel- taart had gebakken, ging aan zijn Middelburgse neef zo niet onop gemerkt voorbij. „Lekker, ik heb net koffie gepakt. Snij je voor mij ook een puntje?", grapte hij. Er kwam geen taart maar een koekje van eigen deeg. ,,Ik ben in gedachten altijd bij je. Dus die taart komt eraan, in gedachten." Bier proeven op Abdijplein Brinkman wint Songs for Freedom Kapelle Voetbaldagen voor de jeugd Kijk, daar staan ze weer, Salar en Sa- san Azimi. Uitbundig champagne spuitend vanaf het balkon, over het gazon van hun riante kasteeltuin in Aardenburg. Beneden draaien de camera's, smartphones gaan de lucht in. Alles voor de show. Geld verspilling? Het is maar hoe je het bekijkt. Van dit soort uitspattingen worden de Azimi's alleen maar rij ker. Zelfs het ontkurken van een fles champagne is een investering. Het moet geld opleveren, anders doen ze het niet. ,,Ik hou niet van geld uitgeven. Ik leef heel sober." Salar Azimi merkt het bijna terloops op, zonder blik ken of blozen. Het klinkt bizar uit de mond van de man die zich altijd lijkt te omringen met pracht en praal. Tik z'n naam in op Google en zie 'm staan in zijn klassiek inge richte kasteel, tussen z'n dure auto's of spuitend met champagne. Hoezo 'ik leef sober'? Tweedehands Toch is het niet helemaal onzin. Kijk maar eens wat langer en wat verder. Het kasteel? Gekocht voor ruim een miljoen, maar wel voor drie gezinnen. Dus pakweg 3,5 ton per huishouden. De inrichting? Tweedehands op de kop getikt, of over laten komen uit Iran, waar de Azimi's de juiste mensen kennen om prima deals te sluiten. En als er al sprake is van een uitspatting - zo zijn de gordijnen wel degelijk aar dig aan de prijs - dan is dat op ini tiatief van echtgenote Annika. De auto's? Ja, die zijn duur, maar wel grotendeels geleased. En bovendien bijna allemaal geregeld door broer Sasan - Salar heeft helemaal niks met auto's. En niet met dure din gen. En dus werd Salar boos op zijn vrouw toen ze hem een horloge van 8000 euro cadeau deed voor zijn verjaardag. Het ding belandde in de vuilnisbak, waar Annika 'm zelf maar weer uitviste. Nou vooruit: Salar draagt 'm nu af en toe. Om de FAMILIE Salar (38) en Sasan (35) goede vrede in huis te bewaren. Maar z'n smartphone is hem eigen lijk goed genoeg: die geeft dezelfde tijd aan. Gratis knipbeurten In het dagelijks leven let Salar op de kleintjes. In zijn kast hangt geen dure maatkleding, maar pakken van C&A. In een huurcontract met een kapper liet hij opnemen dat hij daar eens in de maand gratis ge knipt wordt. En toen hij hotel De Elderschans verhuurde, dwong hij af dat hij er gratis mag blijven eten met zijn gezin. Het scheelt toch weer tientjes in de maand. Alleen voor vakanties permitteert Salar zich forse grepen in de portemon nee. Aan vliegtickets naar verre oorden gaan duizenden euro's op. Al vliegen de Azimi's zeker geen business class. Inderdaad: zonde van het geld. Broer Sasan kijkt er anders tegen aan. Die geeft zijn geld wél graag uit, liefst aan luxe en dure dingen. woensdag 21 april 2021 ii Zeeuwse huisartsen krijgen sinds maandag AstraZeneca- vaccins geleverd voor de men sen geboren in de jaren 1958, 1959 en 1960. Daarmee kan de tweede ronde van inentingen met dit vaccin door de huisart sen beginnen. Theo Giele Middelburg Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Als de coronamaatrege len het toestaan, wordt in juli voor de zesde maal het Middelburgse Abdij bier Festival gehouden op het Abdijplein in het hartje van het centrum van Mid delburg. Het evenement vindt plaats op 22, 23 en 24 juli. Het festival trekt in een normaal jaar tussen de 1500 en 2000 bezoe kers. De organisatie heeft - met het oog op de hui dige maatregelen - twee ideeën uitgewerkt: 400 bezoekers per keer toela ten en als dat niet moge lijk is een livestream waar bij bezoekers met een bierpakket vanuit huis kunnen mee proeven. De provincie wil meewerken aan het festival. VLISSINGEN Estatilia Brinkman uit Middelburg heeft de mu- ziekwedstrijd Songs for Freedom van Popaanzee gewonnen. Ze mag nu optreden tijdens het on line evenement Bevrij dingsfestival Zeeland @Home. Muzikanten werd gevraagd een lied te schrijven over vrijheid. Tien van hen traden daarmee zondag op in De Piek in Vlissingen. De wedstrijd werd live ge- streamd en is terug te kij ken op de Facebookpa- gina van Popaanzee. Het nummer van Estatilia wordt nu ook opgeno men, bij Fuzztone Studio in Middelburg. Op de voetbalvelden in Kapelle worden op don derdag 6 en vrijdag 7 mei jeugdvoetbaldagen gehouden. Professio nele trainers geven er training, vooral op het gebied van techniek. Er worden ook wedstrijdjes gespeeld. Kinderen van 5 tot en met 15 jaar kun nen meedoen. Ze hoe ven geen lid van een club te zijn. De voetbal- dagen beginnen om 10 uur en duren tot onge veer 16.15 uur. Aanmel den kan via jeugdvoet- baldagen.com. Wie bij een vriendje of vriendin netje in de groep wil, kan dat aangeven. 'Respect Martijn de Koning en Rolf Bosboom Aardenburg Azimi wonen sinds 2013 met hun gezinnen en hun ouders in kasteel De Elderschans in Aardenburg. Salar heeft met zijn vrouw Annika (35) twee dochters (van 9 en 6 jaar), Sasan en Ziba (30) hebben twee zoons van 2 jaar oud. De broers hebben meerdere zaken en panden in hun bezit, waarvan hotel De Elder schans, met zijn negentig ka mers één van de grootste ho tels van Zeeland, het meest in het oog springt. De Azimi's ex ploiteren het hotel inmiddels niet meer zelf: sinds begin 2020 verhuren ze het aan een uitbater.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34