hh m plus tv gids I MEDIA CULTUUR 27 Sluit een bekende Nederlander 's nachts op met een prangende levensvraag, stuur een predikant, psycholoog en een ervaringsdeskundige erop af en je hebt het EO-programma Diep. ,,De hele wereld slaapt. Het enige wat overblijft is jij met je gedachten.' es bekende Nederlan ders gaan in het nieuwe programma Diep de confrontatie met zichzelf aan: influ- encer Nienke Plas, ver slaggever Dennis Schouten, actrice Joy Wielkens, influencer Koen Kar- dashian, ex-profvoetbalster Anouk Hoogendijk en rapper Donnie. We zien veel van hun leven voorbij komen op televisie of sociale media, maar waar worstelen zij nu eigenlijk mee? Met welke zorgen lopen ze rond, zijn ze wel tevreden met hun leven en hoe kunnen ze meer rust vinden in de dagelijkse hectiek? Presentator Joram Kaat hoopt met behulp van 'drie wijzen' - een predi kant, psycholoog en een ervarings deskundige - antwoord te kunnen geven op de soms confronterende levensvragen van de sterren. ,,We hebben allemaal een beeld over deze bekende Nederlanders, maar we zien hier een kant van ze die we nog niet eerder hebben gezien.'' Zelfis de 27-jarige Kaat een echte nachtvlinder. Hij presteert naar eigen zeggen het best op de late avond en zag daar dan ook een kans voor het programma liggen. ,,Je wordt gedwongen om met je gedachten te zijn. De hele wereld slaapt, het is donker en stil. Het enige wat over blijft is jij met je gedachten. Natuur lijk komen er wijzen langs, maar het begint allemaal bij jezelf.'' Om het proces zo goed mogelijk te laten slagen, werden de kandidaten uit hun vertrouwde omgeving weg gehaald. ,,Je neemt afscheid van je leven zoals je het kent en gaat naar een vreemde plek, in je eentje, waar je geen contact met de buitenwereld hebt. Wat er dan overblijft is echt wat er in je hart speelt.'' Dat is ook precies waar Kaat, voor wie het zijn eerste grote presenteer- klus voor NPO 3 is, naar streeft. Sa men met de EO hoopt hij het belang van dit soort gesprekken onder de aandacht te brengen bij televisiekij kend Nederland. Confronterend Het was voor Kaat zelf soms ook con fronterend. Hij groeide op zonder va der en probeerde dat gat op te vullen. Dus toen rapper Donnie - die óók zonder vader opgroeide - zich af vroeg hoe hij een goede papa kan zijn voor zijn zoontje, zag Kaat meteen raakvlakken met zijn eigen leven. ,,Ik heb echt wat aan de adviezen van de wijzen gehad. Je kan het gat dat je mist wel opvullen, maar je moet kij ken naar de bron: wSt mis je dan? Dat is iets waar ik nu zelf veel over na denk. Ik ben bijvoorbeeld altijd op zoek naar erkenning en ik zie een soort overlap met veel BN'ers die ook zonder ouder zijn opgegroeid." Kaat omschrijft zichzelf niet bepaald als een huiler, maar emotio nele momenten tijdens de opnames waren er wel degelijk. ,,Bij Koen Kar dashian had ik dat. Die jongen staat bekend om de vele feestjes en zijn levensstijl, maar daaronder zit zo'n mooi persoon. Er komt in de nacht een moment dat hij breekt, dat hij zich realiseert: ik moet aan de slag. Dit programma is zo levensverande rend voor hem geweest, ik zat daar echt met kippenvel toe te kijken.'' Een tweede reeks van Diep ziet Kaat wel zitten, maar of die er komt is nog niet bekend. Wie zou hij graag de uitdaging zien aangaan? ,,We ken nen geen enkele bekende Nederlan der zo goed. Dus eigenlijk zou ik het iedereen wel willen zien doen.'' woensdag 21 april 2021 GO Media&Cultuu r Diep in de nacht zoeken BN'ers zichzelf Maxime Segers M ►Joram Kaat (links) praat in Diep met (boven naar beneden) Anouk Hoogendijk, Donnie, Joy Wielkens, Koen Kardashian, Nienke Plas en Dennis Schouten. fotos eo Diep is vanaf woensdag 21 april om 22.10 uur te zien op NPO 3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27