2026: Mbappé tegen Haaland Voetbalwereld fel gekant tegen Super League, 22 Kort Chelsea en Manchester City zijn volgens betrouwbare Engelse media al gezwicht. De massale protesten tegen de Super League laten het project al binnen drie dagen wankelen. Jonkies gaan Spurs trainen Ryan Mason (29) maakt bij Tottenham Hotspur het seizoen af als hoofdtrainer. De oud-speler van de club is aangesteld als tijdelijke vervanger van de ontslagen José Mourinho. Mason had de leiding over het hoogste jeugdteam. Voormalig keeper Michel Vorm (37, foto) keert ook terug bij de club. De oud-international van Oranje wordt keeperstrainer in Londen. Ceferin belooft veilig EK Voorzitter Aleksander Ceferin van de UEFA belooft dat het EK komende zomer ondanks alle coronaperikelen 'veilig' wordt gehou den. ,,We nemen geen risico's. We nemen alle beslissingen in samenspraak met de po litieke leiders in de gastlanden. Een groot deel van het publiek zal gevaccineerd zijn. We nemen drastische maatregelen om de veiligheid en gezondheid van iedereen te waarborgen'', aldus Ceferin gisteren op het UEFA-congres in het Zwitserse Montreux. De Haan naar Heerenveen Excelsior-directeur Ferry de Haan vervolgt zijn carrière bij SC Heerenveen. De voorma lig Feyenoorder wordt in Friesland tech nisch manager. Bij SC Heerenveen volgt De Haan de naar Ajax vertrokken Gerry Ham stra op. De Haan is al jaren verantwoordelijk voor het selectiebeleid bij Excelsior en zal die rol ook gaan vervullen bij de eredivisie club uit Friesland. De Haan zag in 2019 af van een rol in de directie bij Feyenoord. Giri boekt zege en nadert Schaker Anish Giri heeft op het kandidaten toernooi in Jekaterinenburg gewonnen van Wang Hao. De Nederlandse grootmeester versloeg de Chinees met de witte stukken. Giri liep een half punt in op koploper Ian Nepomniatsjtsji, die in de negende ronde remise overeenkwam met zijn landgenoot Aleksander Grisjtsjoek. De winnaar van het toernooi in Rusland mag in november wereldkampioen Magnus Carlsen uitdagen. Quote van de dag 'We winnen in Peking zeker twee plakken' Bumper PSV Corona Volgens de BBC stapt Chelsea uit de Super League. Andere media kondigden aan dat Manchester City dezelfde stap zal zetten. De Euro pese elitecompetitie stuit op zoveel weerstand dat het plan nu al uit el kaar lijkt te spatten. De duizenden fans die zich giste ren bij Stamford Bridge verzamel den waren duidelijk. Chelsea diende zich zo snel mogelijk terug te trekken uit de competitie die al leen toegankelijk is voor de abso lute elite van het Europese club voetbal. Of de clubs in Spanje eveneens gaan schipperen is afwachten. Zi- nedine Zidane weigerde gisteren iets te zeggen over het feit dat zijn Real Madrid voorop loopt in de po gingen om zich met andere top clubs af te splitsen. Pep Guardiola durfde dat wel. In aanloop naar Aston Villa tegen Manchester City was hij het eerste kopstuk dat op de loonlijst staat bij één van de mogelijke afsplitsers en hardop durfde te zeggen dat de ver keerde afslag wordt genomen. De Catalaanse manager was duidelijk. ,,Dit is geen sport'', zei Guardiola. De manager van Manchester City vertelde er nog wel bij dat hij meer informatie over het toernooi nodig had voordat hij een volledig oordeel kon vellen over de plannen, maar gaf nu al toe dat hij tegen het con cept is. ,,Sport is geen sport als de relatie tussen inspanning en belo ning niet bestaat. Het is ook geen sport als succes gegarandeerd is, als het helemaal niet uitmaakt of je verliest. Dat is wat ik voel. Dit is voor mij geen sport.'' Het was waar UEFA-president Aleksander Ceferin en zijn FIFA- collega Gianni Infantino, allebei aanwezig bij het UEFA-congres in het Zwitserse Montreux, zo vurig op hoopten. Hulp van binnenuit. En beter nog: clubs die zich weer zouden terugtrekken, zoals Chelsea en Manchester City nu allicht doen. Sport is geen sport als het niet uitmaakt of je verliest. Dit is voor mij geen sport Het is september 2026. Kylian Mbappé staat klaar voor de aftrap van Real Madrid - Manchester Uni ted. Mbappé (Real, 27 jaar) heeft net de toss gewonnen van Erling Haal- and (United, 26). Op de tribunes in New Delhi zitten 100.000 mensen, bij deze kraker op de tweede speel dag van de Super League. Van de 1,3 miljard Indiërs volgt een aanzienlijk deel het duel via tv en andere digitale uitzendkanalen, net als een miljardenpubliek we reldwijd. Wat in 2024 begon als een binnen Europa fel aangevochten project, is in twee jaar tijd uitge groeid tot een mondiaal kassucces. Kan het zo gaan als in dit fictieve voorbeeld? Sluit het maar niet uit. De Super League als een rondrei zend circus, zoals de Formule 1 in de autosport. Dat is geen fictie, maar uiteindelijk hét vergezicht bij de plannen die nu als een nucleaire bom zijn gedropt. Een League van 'Global Brands', die de nationale wortels durven door te snijden en topvoetbal als geldmachine maximaal mondiali- seren. Het is de vlucht vooruit in de coronapandemie, die een groot macht als Real Madrid financieel en sportief dreigt te decimeren tot het niveau van pakweg FC Sevilla. Dat nooit, maakte Real-voorzit- ter Florentino Pérez maandagavond op de Spaanse tv duidelijk. ,,De UEFA wil tot 2024 wachten en nie mand snapt hun nieuwe Champi ons Leagueformat. In 2024 is het voetbal ook dood'', aldus Pérez. ,,De Super League gaat het juist redden.'' Pérez stelt het zo voor dat als de Real Madrids, Barcelona's, en AC Milans nieuwe geldstromen aanbo ren, zij de rest straks kunnen hel pen. Het cynische is: clubs die de woensdag 21 april 2021 VOETBAL VOETBAL VOETBAL SCHAKEN —Schaatscoach Peter Mueller gaat de Duitse sprinters trainen en heeft grote verwachtingen van zijn troeven Joel Dufter en Nico Ihle. GO S De Italiaanse karter Luca Corberi (23) is voor 15 jaar geschorst. Hij kreeg die straf omdat hij in oktober, bij de finale van het WK, zijn bum per naar zijn rijdende rivaal Paolo Ippolito gooide. Corberi is inmiddels al gestopt. 31 Ook volgend voetbalseizoen keept Sari van Veenendaal voor PSV. De aanvoerster van Oranje (31) heeft haar contract in Eindhoven met een jaar ver lengd. ,,Ik ben hier gelukkig.'' I De Vierdaagse van Duinkerke (4-9 mei) gaat ook dit jaar niet door. De Noord-Franse wielerkoers krijgt vanwege de corona- pandemie geen vergunning van de overheid. Oppositie groeit, nu zelfs van binnenuit Mikos Gouka Rotterdam Enkele uren nadat trainer Pep Guardiola zei dat hij de Super League eigenlijk helemaal niet ziet zitten, schemerde door dat Manchester City zijn plannen alweer intrekt. foto ap - Pep Guardiola (Man. City) De plannen voor een Super League in het voetbal maken het zonneklaar: niet de sport, maar geld is leidend. Competitie- vorm, deelnemers en zelfs de plek waar je speelt zijn onder handelbaar. De Super League als een rondreizend Formule 1- circus: dat is het vergezicht. Maarten Wijffels Rotterdam O a 0)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22