Stank en aftandse meuk, dit huis is zo onverkoopbaar De mooiste klassieke concerten 21 Waarvan akte trokken aan die andere economie, de échte economie. Door iedereen meer geld te geven, gaat dat juist naar deze economie. Naar de bakker om de hoek, de winkels. Ik denk niet dat zij hun prijzen opeens zullen verhogen. Ook ontstaan nieuwe ondernemin gen en dus concurrentie die de prij zen laag houdt.'' „Allereerst omdat als je dat niet doet de overheid dan net als bij de huidige toeslagen weer moet controleren of iemand er recht op heeft. Voor de mensen die heel veel vermogen heb ben, kun je het dividend terugvorde ren via de vermogensbelasting. Daar naast kan het dividend ook ruimte bieden aan degene die goed verdie nen, maar een overstap naar een an dere baan willen maken of meer tijd met het gezin willen doorbrengen.'' ,,De vermogensongelijkheid in Ne derland neemt toe. Daardoor raakt de balans tussen de overheid, de markt en het middenveld verstoord. De markt krijgt meer macht en de over heid maakt daardoor beleid dat vooral in dienst staat van bedrijven. Burgers verliezen vrijheid en raken afhankelijker van slecht betaalde ba nen. Uit de geschiedenis blijkt dat als vermogensongelijkheid stijgt, we af stevenen op een oorlog, revolutie of politieke omwenteling om het tij weer te keren.'' ,,Niet direct, nee. Maar de mensen die het geld het hardste nodig hebben, gaan er relatief het meest op vooruit. Zij krijgen meer macht. Ze kunnen 'nee' zeggen tegen onderbetaalde baantjes en ervoor kiezen zelf te on dernemen. Het geeft vrijheid en ruimte. Een vloer om op te staan. Op economisch vlak wordt Nederland een innovatiefabriek. Mensen durven eerder hun eigen bedrijf te starten, te innoveren, want ook als het mislukt houden ze die ondervloer. ,,Tsja, wat is werk? Misschien gaan mensen op een heel andere manier een bijdrage leveren aan de maat schappij door meer vrijwilligerswerk te doen. En wat als we iets minder gaan werken? Waarom zou dat een probleem zijn?'' ,,Ze zullen natuurlijk ook dingen gaan kopen die ze niet per se nodig hebben. Aan de andere kant: dat le vert ook weer belastinginkomsten op. En als het gaat om drugs of alco hol: de consumptie daarvan zal afne men, want mensen gebruiken dat vaak als ze stress hebben. En die stress neemt door het dividend gemiddeld eerder af.'' ,,Nee, dat klopt. Terwijl de Partij voor de Dieren het wel in haar programma heeft staan. Veel andere partijen zijn nog verdeeld. Maar dat zag je ook in de VS, waar Yang het als een belang rijk punt in zijn programma opnam. Nu is de geest daar uit de fles en blijft het een onderwerp. Hier hebben we ook een politicus nodig die zich er vol voor inzet en voldoende zetels weet te behalen om het in te voeren.'' -A The Harry Potter Symphony Bestel nu op pzc.nl/klassiek Als ik het verlaten huis binnenstap, word ik overvallen door een venijnige kaklucht die me de adem beneemt. Wat een stank! De walgelijke geur wordt veroorzaakt door de honden drollen die overal verspreid liggen te dampen. Ik zet twee ramen tegenover elkaar open en na een tijdje kan ik wat vrijer ademen. De drollen zijn van het hondje van de eigenaar, dat hier een paar dagen heeft rondgedoold nadat zijn baasje is overleden. De alleenwonende man is ver moedelijk gestorven aan een hartstilstand en heeft een paar dagen dood in zijn stoel gezeten voor hij door buren werd gevonden. De man is afgevoerd naar het mortuarium, het hondje opgehaald door de dierenambulance. Omdat de overledene, een man van in de 70, voor zover bekend geen nabestaanden heeft, heeft de gemeente mij gevraagd om als executeur zijn nala tenschap af te handelen. In de wo ning ga ik op zoek naar zijn administratie. Dat valt nog niet mee. Want de bewoner was, constateer ik, een verzamelaar van van alles en nog wat. Stapels kranten en tijdschriften, boe ken, koffers, meubels, ouwe radio's en televisies: zijn huis staat vol met aftandse meuk. door het stof- er is hier in jaren niet schoongemaakt - beweeg ik me door de kamers, tot ik in een lade kast een map met docu menten vind. Ik maak foto's van de inboedel en trek daarna opgelucht de deur achter me dicht. De overledene blijkt een testament te hebben, waarin hij twee goede doelen tot erfgenaam heeft benoemd. Goede doelen willen graag geld uit nalatenschappen ontvangen, maar zitten niet te wachten op onroerend goed. Het huis moet dus verkocht worden. Dat is in deze staat onmogelijk. Er moet een professioneel ontruimingsbedrijf aan te pas komen om de inboedel te verwijderen. Tweehonderd vuilniszakken en drie containers verder is de woning leeg en, na een grondige professionele schoonmaak, verkoopklaar. In de huidige woningmarkt staan de potentiële kopers in de rij. Maar een aantal kandidaat-kopers haakt af als ze, zoals de makelaar verplicht is te vertellen, te horen krijgen dat de vorige bewoner dagen dood in de woning heeft gelegen. Een nuchter jong stel heeft geen problemen met de nare voorgeschiede nis en koopt het huis voor een mooie prijs. Van de opbrengst betaal ik het ontruimings- bedrijf, de eenzame uitvaart van de overledene en mijn eigen kosten. De rest gaat naar de goede doelen. Van de overledene resten alleen nog de paar persoonlijke spullen die ik uit de inboedel heb gered: wat paperassen en een paar albums met jeugdfoto's van de man. Ik bewaar ze voorlopig in onze kluis, voor het onwaarschijnlijke geval dat zich toch nog nabestaanden aandienen. Een nuchter jong stel heeft geen problemen met de voor geschiedenis PC WOENSDAG 21 APRIL 2021 Bruhing Waarom zou je ook rijkere mensen meer geld geven? We staan op een kantelpunt, stelt u, en moeten er nu mee beginnen. Die ongelijkheid neemt toch niet af als we iedereen duizend euro geven? Als je geld krijgt, waarom zou je dan nog werken? Mensen kunnen het geld ook gaan verbrassen. U schrijft dat steeds meer politieke partijen warm lopen voor zo'n dividend, maar het was geen onderwerp tijdens de verkiezingen. Samen Rijk is verschenen bij Prometheus (€19,99) We kijken er allemaal naar uit om muziek weer live te beleven. Reserveer nu vast tickets voor diverse klassieke concerten die eind dit jaar en begin volgend jaar zullen plaatsvinden! De filmreeks is iconisch. Dat geldt ook voor de muziek. In het World Forum Theater in Den Haag wordt de magische muziek uit de Harry Potter films vertolkt onder Leiding van dirigent Raymond Janssen. 17 t/m 19 december in het World Forum Theater in Den Haag. De getoonde ticketprijzen zijn inclusief servicekosten per ticket en exclusief (transactie)kosten per bestelling, Kijk voor de uitgebreide voorwaarden op de webwinkelpagina's. Waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk, opgetekend door journalist Johan Nebbeling. Hoestend en proestend c Vanwege beroepsgeheim zijn geen namen vermeld. Reageren? akte@dpgmedia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21