JOL Douane in nieuw jasje Lekker buiten in de benen Artsen vrezen dat ic's onder zware druk komen te staan door versoepelingen Walcheren Couturier Mart Visser steekt douaniers in chic blauw P7 De ene Azimi is de andere nog niet Sasan houdt van luxe, Salar alleen als het nut heeft Vandaag bij deze krant Volgende week woensdag mogen ze (overdag) open. De terrassen. De Zeeuwse uitbaters reageren verdeeld. De één vindt het veel te weinig, de ander is blij. Joost van Vliet van hotel-restaurant Rivers in Sluis heeft er in elk geval zin in. „Mensen willen vieren dat hun vrijheid terugkomt.'' Het kabinet schakelt over naar een lichter regime. Winkelen kan weer zonder afspraak vanaf 28 april. Ter rassen mogen 's middags open, de avondklok verdwijnt die dag, na 96 dagen van kracht te zijn geweest. De versoepelingen zijn 'niet zon der risico', erkent premier Mark Rutte. Artsen en zorgbonden vin den de risico's eigenlijk te groot. ,,Versoepelingen? Ik moet er niet aan denken'', zei Diederik Gom- mers namens intensivecare-speci- alisten. Het aantal besmettingen deze week was het hoogst sinds ja nuari, het aantal ic-patiënten be reikte de hoogste piek sinds april vorig jaar. Openingsstrategie Toch zet het kabinet stap één in zijn openingsstrategie. Zo kunnen stu denten in het hoger onderwijs weer een dag naar school en wor den theorie-examens hervat. Bij Dit is een ongelofelijk spannend besluit. Maar dit is geen gok begrafenissen mogen straks hon derd genodigden aanwezig zijn, in plaats van vijftig. En thuis kunnen weer twee gasten worden verwel komd. Premier Rutte stelt dat 'een ac ceptabel risico' wordt genomen. Hij spreekt van een 'politiek en ongelo felijk spannend besluit'. „Zonder ri sico's gaat het niet. Maar dit is geen gok.'' Piek Het OMT adviseerde het kabinet deze week juist te wachten met het afkondigen van versoepelingen. Het RIVM voorspelt dat op of rond 1 mei de piek van de derde besmet- tingsgolf wordt bereikt. Daarna neemt het aantal ziekenhuisopna mes af, is de voorspelling. Het OMT wil dit eerst afwachten, het kabinet 'doet dat anders', zegt Rutte. ,,Wij denken dat het een aanvaardbaar risico is om toch al deze stap te aan te kondigen, nog voordat het model werkelijkheid is geworden.'' Deskundigen van het OMT waarschuwen dat de ic's weer onder zware druk kunnen komen te staan. In het ergste geval piekt het aantal bezette bedden naar negen honderd patiënten, erkent minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid). De coronaminister kondigde ver der aan dat vanaf vandaag weer het Janssen-vaccin wordt geprikt. Dat lag stil na complicaties in de Ver enigde Staten. Het Europees Ge neesmiddelenbureau (EMA) oor deelde gisteren dat de voordelen van het vaccin zwaarder wegen dan mogelijke bijwerkingen. »P3 en ZEELAND 2 woensdag 21 april 2021 Nieuwsmedia PkJ- ZEELAND2 P3en ZEELAND 2 en 4 Sneller ,eu*er Kabinet neemt bewust risico Artsen en virologen raden het kabinet met klem af om de coro namaatregelen te versoepelen. Toch wordt de avondklok afge schaft en gaan terrassen weer open, zij het beperkt. Niels Klaassen Tobias den Hartog Den Haag - Mark Rutte, premier Koude noordenwind 13°C pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1