Soerel over Holleeder: 'Hij heeft smerige dingen gezegd' EUWS 11 De groep Nederlandse proef vakantiegangers die met Sunweb op Rhodos was, is weer terug in Nederland. Hoe was het op het Griekse resort? We spreken met 'onze' vakantiegangers Arie Blaak en Dennie van Egmond uit Leiden en Kelly Vos uit Tilburg. Voor het koppel Arie Blaak (39) en Dennie van Egmond (42) was het een vakantie zoals een vakantie hoort te zijn: genieten, relaxen, lek ker weer en lol maken met mede reizigers. Enthousiast blikken ze terug op hun reis. Aan de corona maatregelen, zoals de 1,5 meter af stand en het mondkapje, zijn ze al zo gewend dat ze het niet meer dan 'normaal' vinden. En dat ze het resort een week niet af mochten, daar hebben Blaak en Van Egmond eigenlijk geen moment last van ge had. „Buiten het resort zat alles op slot, dus daar hebben we sowieso niets aan gemist.'' Het enige wat de twee tegenviel, was alle media-aandacht die er was voor de vakantiegangers en de vele reacties (positief en negatief) die hun deelname opriep. Blaak: ,,Dat was nogal overweldigend. Op een gege ven moment hebben we de boot afgehouden. We waren daar om te genieten van onze vakantie.'' En dat is volgens hem gelukt. Er was zo veel te doen op het resort zelf dat hij en zijn vriend zich geen moment hebben verveeld. Zo zijn ze een paar keer naar de sportschool gegaan, ging ze uit eten bij verschil lende restaurants op het resort en hebben ze 's avonds genoten van livemuziek. Ook hingen ze tot laat aan de bar met een aantal andere deelnemers. Allemaal dingen die ze hier in Nederland al een tijdje niet meer hebben kunnen doen. ,,We hebben nieuwe vrienden ge maakt daar. We hebben het met een groep van acht heel gezellig gehad. We hingen tot een uur of twee aan de bar. Er heerste sowieso in de groep een gevoel van samenhorig heid. Ja, ik ben met een bak energie teruggekomen." Quarantaine Dat er op een gegeven moment vier deelnemers uit voorzorg op de hotel kamer in quarantaine gingen, riep bij het stel uit Leiden geen vrees op dat er mogelijke besmettingen zouden uitbreken. ,,We kregen wel meteen heel veel appjes van mensen om te vragen of wij in quarantaine zaten. Gelukkig bleek al snel dat er niets aan de hand was. En het zou mij ook verbaasd hebben als het wel corona was. Ik heb mij daar heel veilig gevoeld. We zijn vier keer getest en leefden in een bubbel." De komende dagen moeten Blaak en z'n vriend nog in quarantaine blijven. Hij wil zaterdag een sneltest doen, dan hoopt hij snel weer het dagelijkse leven te kunnen oppak ken. De reis is hem zo goed bevallen dat hij zich afgelopen maandag meteen heeft ingeschreven voor de tweede vakantiepilot naar Gran Ca- naria. ,,Ja, wat is nou de kans dat we nog een keer geselecteerd worden?! Als het lukt, zou ik wel mijn plaatsje afstaan, hoor. Deze ervaring gun ik echt iedereen.'' Blaak blijkt niet de enige uit de Rhodosgroep die zich heeft inge schreven voor de tweede vakantie pilot. Ook Kelly Vos uit Tilburg heeft zich maandagochtend, voordat ze op het vliegtuig naar Nederland stapte, ingeschreven. ,,Ik kan mijn kleren wassen en hopelijk meteen door'', grapt ze - aan de media-aandacht en negatieve reacties is ze intussen wel gewend. Want net als de mannen uit Leiden voelde ook Vos zich in eerste instantie overval len door alle aandacht. Feestje ,,Ik heb het op geen enkel moment als een gevangenis ervaren. Het was gewoon een vakantie zoals een va kantie moet zijn. Ik heb heerlijk ge noten en ontspannen. Er was een fijne sfeer in de groep. Toen de vier jongens uit quarantaine mochten, brak er een feestje uit. Iedereen stond te klappen en te juichen.'' Volgens haar is er geen enkel mo ment sprake geweest van angst voor een mogelijke uitbraak van corona. „Iedereen heeft, denk ik, het gevoel gehad dat we daar heel veilig zaten. Veiliger dan hier in Nederland.'' Ze hoopt vooral dat iedereen straks mag ervaren wat zij heeft meegemaakt. ,,Gewoon weer lekker op vakantie kunnen, ja, hoe heerlijk is dat.'' mik - Paul Vugts Amsterdam Dino Soerel (60) en Willem Hol leeder (62) kregen beiden de maxi male celstraf voor het (gezamen lijk) geven van opdrachten voor li quidaties. Allebei houden ze vol dat hun veroordelingen onterecht zijn. Dat het tussen de gewezen crimi nele vrienden nooit meer goed- komt, werd tijdens hun eerste ont- moeting in de zwaarbeveiligde rechtszaal op Schiphol nog eens be vestigd. De emoties liepen gisteren aan het begin van de middag op, toen het gerechtshof het door Holleeder gekrabbelde 'testamentje' of 'codi cil' aanhaalde dat hij aan misdaad verslaggever Peter R. De Vries had gegeven. Holleeder had daarin ge noteerd dat 'WE' - de in 2004 geli quideerde malafide vastgoedbaron Willem Endstra - was 'bedreigd over tegoed geld Ouwe in mijn bij zijn'. 'Ouwe' was de bijnaam van het in 2011 geliquideerde onderwe reldkopstuk Stanley Hillis. Die krabbel moet gaan over het incident in 2003 op het kantoor van voormalig advocaat Bram Moszko- wicz. Endstra zou daarbij zwaar be- dreigd zijn, waarna hij tientallen miljoenen betaald zou hebben. Vol gens Holleeder was Soerel bij de bedreiging aanwezig. ,,Hij zegt zo veel'', zei Soerel, die 10 meter schuin voor Holleeder zat. ,,Ik begin geen woordspelletje zoals meneer Mark Rutte: 'Ik herinner het me wel of niet...' Hij kan dat wel mooi opschrijven, maar het is niet gebeurd. Hij heeft heel veel dingen over mij gezegd, vieze, smerige din gen.'' Holleeder zou tegenover derden hebben gesuggereerd dat Soerel zijn sterke arm was. Holleeder zou Hillis, de in 2014 geliquideerde Ali Akgün en Soerel van het geven van moordopdrachten hebben beschul digd. Soerel: Hij speelt van die schaakspelletjes om van bepaalde gebeurtenissen de schuld van zich zelf af te schuiven. Tegen weduwe Sandra den Hartog heeft hij gezegd dat ik haar man Sam Klepper had laten doodschieten. Hij schuift de schuld voor de liquidatie van Hillis Volgens Soerel doet Holleeder alles om de schuld van zich af te schuiven op mij. Ik zou die raket op 'de bun ker' hebben laten afschieten (in de nacht voor de openingsdag van Holleeders afpersingsproces daar, in 2007 red.). Allemaal valse be schuldigingen.'' Soerel 'hoort heel veel dingen, in de wandelgangen of op straat', maar wil zelf niemand 'beschuldigen of belasten' - uit principe en om zijn naasten niet in gevaar te brengen. Hij is ook voorzichtig, omdat hij bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens zijn veroordeling aan vecht. Op veel vragen kwamen daarom geen concrete antwoorden. Maar zijn hoofdboodschap sprak Soerel meermaals uit. ,,De strategie van meneer Holleeder is voor mij in elk geval doorzichtig. Het is een pakket van smerige spelletjes en strategietjes.'' Op 10 mei gaat Holleeders appel zaak verder met de behandeling van het dossier over de liquidatie van Endstra. De verdenking dat Soerel naast Holleeder opdrachtge ver was in die zaak, is overigens ge seponeerd. woensdag 21 april 2021 GO Terug van Rhodos: 'Dit gun ik iedereen' Kelly Vos uit Tilburg: „Het was een vakantie zoals die moet zijn." T Arie Blaak uit Leiden: „Ik heb me daar heel veilig ge voeld." FOTO'S PRIVÉ Natasja de Groot Rotterdam O-W s -FOTO GETTY Oud-compagnon Dino Soerel getuigde gisteren in het hoger beroep van Willem Holleeder tegen zijn levenslange gevange nisstraf wegens het geven van liquidatieopdrachten. Soerel is al jaren boos om Holleeders 'schaakspelletjes'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11