8 UITVAART PRINS PHILIP Rouwstoet Prins Charles, hun oudste zoon, bleef minder sereen. Met tranen in zijn ogen hoorde hij de bidding van de Dean of Windsor aan. Met roodomrande ogen, waarin het verdriet stond gekerfd, luisterde hij naar de voorganger van de dienst, die het laatste eerbetoon aan zijn vader inleidde. ,,Wij zijn hier vandaag om de ziel van de hertog van Edinburgh in de han den van God te leggen'', sprak de Dean. iln de handtas van de koningin zaten een stok oude foto van het paar en een pochet van prins Philip De sobere uitvaart begon om klok slag 14.30 uur Engelse tijd, toen de groene Jaguar Land Rover, door prins Philip zelf ontworpen, arri veerde bij de State Entrance van Windsor Castle. De kist, waarover een vlag met het persoonlijke wa pen van de prins lag, werd daar een kwartier later door militairen op gezet. Na een plechtige stilte kwam de State Bentley van konin- gin Elizabeth aangereden, terwijl het volkslied klonk. De laatste reis van de hertog van Edinburgh begon met haar komst. Stapvoets volgden negen leden van de koninklijke familie het voertuig met de kist. Prins Charles en prinses Anne op de eerste rij, gevolgd door prins Edward en prins Andrew. Achter hen liepen prins William en prins Harry, met Peter Phillips, de zoon van prinses Anne, tussen de broers in. Sir Timothy Laurence, echtgenoot van prinses Anne, en de graaf van Snowdon vormden de staart van de stoet. De intriges binnen de 'royal family' kwamen zo bloot te liggen voor miljoenen televisiekijkers. Volgens de Britse kranten vormde de oudste kleinzoon van de konin gin op dringend verzoek van prins William een buffer tussen hem en zijn broer. Het schurende inter view met Oprah Winfrey stond tussen hen in. Samen met zijn zwangere vrouw Meghan Markle, op doktersadvies in Californië ge bleven, beschuldigde Harry zijn familie onder meer van racisme. De situatie rond Harry had ook invloed op de dresscode. Net als prins Andrew, met wie de FBI wil praten over zijn rol in de affaire rond de Amerikaanse pedofiel Jeffrey Epstein, mag hij geen mili- et gebogen hoofd zat koningin Elizabeth in haar eentje op een kerk bank van St George's Chapel in Windsor Castle. Een zwarte hoed en een mondkapje verborgen haar gezicht voor de camera's, maar haar verdriet bij de begrafenis van haar echtgenoot was tastbaar. Nooit eerder oogde het staats hoofd zo breekbaar. Haar handen trilden tijdens de dienst. Haar rug oogde krommer dan voorheen. De aanblik van de koningin, moederziel alleen, trof miljoenen Britten in het hart. Zelfs in de moeilijkste tijd van haar lange leven bleef ze plichtsgetrouw. Ze zocht geen troost bij familieleden, maar bleef op een veilige afstand. Alleen met haar gedachten aan de man met wie ze 73 jaar geleden in het huwelijk trad. In haar handtas zaten een stokoude foto van het paar en een pochet van prins 404 4 4 maandag 19 april 2021 0 Rouwstoet Windsor Castle ^^^^KOnden Officiële residentie koninqin Elizabeth II Windsor ..Lo' 0 St George's Chapel Hier vond de uitvaartdienst plaats en aansluitend de bijzetting in de grafkelder. Overbrenging linhaam Britten leven mee met Privé-kapel - eenzame Elizabeth Philip, die zijn vrouw liefkozend 'Lilibeth' noemde. De sobere uitvaart van prins Philip in St George's Chapel op zaterdag bracht de fragiele staat van koningin Elizabeth indringend in beeld. Op de ach tergrond kwamen haar ruziënde kleinzoons William en Harry nader tot elkaar. Geert Langendorff Windsor Prins Anrlrpw Prins Charles Kisf Lord Snowdon Prins William Koningin Flizaheth W W v V Fanfare Hoge militairen Prinses Anne Bedienden/ beveiligers Peter Phillios 19D491 Tl I hrnrv RRfl Prina FHu/arH Sir I aurence A Een door prins Philip ontworpen Jaguar Land Rover bracht de kist naar de kapel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 8