Afhaalmaaltijdenrally van Lions vult driehonderd magen van deelnemende gasten II Vlissingen dwingt Iguana te verkleuren »B en W moet naar provincie 4 Optreden als dj Jelmer Zeegers 'studentengrap' De partijen in Hulst zijn eensge zind. Ze willen dat binnen de ge meente in de verwachte woningbe hoefte kan worden voorzien voor zowel haar huidige als nieuwe in woners. Nieuwbouw in de kleine kernen is hierbij van cruciaal be lang. De verschillende woon(zorg)- visies gaan volgens de fracties nu te veel uit van nieuwbouw in de grote centrumgemeenten. In de gemeente Hulst zijn er veel Door een te klein woningaanbod stijgen de prijzen en zijn starters kansloos bewoners die in een kleiner dorp willen wonen, maar daar geen huis kunnen vinden. Tegelijkertijd snakken ze in de kleine kernen naar nieuwe inwoners. De Zeeuws- Vlaamse Woonvisie (van de drie gemeenten) gaat nog steeds uit van het vertrek van jongeren en van krimp en het Zeeuwse beleid van nieuwbouw in de grotere gemeen ten. Als deze visies worden uitge- Twee jaar overleg heeft Iguana en de Monumentencommissie geen stap dichterbij gebracht, meldt beheer der Ad Bom van Iguana zaterdag. De gemeentelijke commissie blijft moeite houden met het donkere groen van de kozijnen, twee ver- voerd, worden de kleine kernen nog verder leeggezogen en wordt de leefbaarheid bedreigd. Hulst blijft qua inwonertal steeds licht stijgen. Een woning bemach tigen, wordt steeds lastiger omdat het aanbod laag is en ze zó verkocht zijn. Daar komt bij dat er nog steeds veel Belgen in de gemeente willen wonen en ook veel jongeren na het afronden van hun studie die wens hebben. Nederland staat daarnaast voor de opgave om een miljoen wo ningen te bouwen. De landelijke re gio's zullen hier toch ook hun steentje aan moeten bijdragen. De Hulster fracties vinden una niem dat er moet worden uitgegaan van een groeiscenario en niet van krimp. Daarom moet het huidige Zeeuwse woonbeleid op de schop, alle partijen onderschrijven de mo tie die het CDA inbracht in de Hul ster raad. Groot Hontenisse is ook diep in het onderwerp gedoken. De fractie concludeert aanvullend dat er te weinig levensloopbestendige woningen zijn. ,,Het gevolg is dat ouderen in hun (te grote) woning blijven wonen", zegt Frank van Driessche van GH, ,,Niet goed voor hen, maar er is dan ook geen door stroming meer voor jongeren. Door te weinig woningaanbod, stijgen de prijzen en worden starters uit de markt geduwd." Ook is er kritiek op dat ontwik kelaars niet de kans krijgen wat te ontwikkelen in de dorpen. ,,Terwijl het risico daar ligt." Volgens GH zijn het de regels die bouwontwik- kelingen, de woonmogelijkheden voor ouderen, starters, doorstro mers en nieuwbouwers beperken. ,,Regels zijn er voor mensen, niet andersom." schillende kleuren op sommige ge vels en de groene tint van beneden verdiepingen. De kleuren zouden de geschiedenis van het pand en het centrale grote plein van Vlissingen geweld aan doen. Dwangsom Na een handtekeningenactie en vra gen van raadsfracties hebben verte genwoordigers van de reptielenzoo en de commissie nog eens om de ta fel gezeten. Zonder resultaat, beves tigt Bom. ,,De gemeente heeft ons nu laten weten dat we op 4 juni de gevels moeten hebben geschilderd in de kleuren die de Monumenten commissie ons opdraagt. Doen we dat niet dan hangt ons een dwang som van duizend euro per dag bo ven het hoofd. Dat risico kunnen we Honderddertig auto's met in totaal driehonderd passagiers vertrok ken zondag vanaf 14.30 uur voor een culinaire afhaaltocht door de streek. Zij deden aan de hand van een kaartje in totaal zeven restau rants aan en overal kregen ze een gerecht mee. niet lopen, omdat de uitkomst van een rechtszaak niet is te voorspel len." Commissie rigide Begrijpen doet Ad Bom het na 2,5 jaar nog steeds niet. Dat een ge meente in de gaten houdt of het ge zicht van de binnenstad wordt aan getast, is logisch. Maar de Monu mentencommissie gaat wel erg ri gide met de regels om en lijkt meer een voorbeeld te willen stellen, op pert Bom. De kleuren die Iguana in de zomer van 2018 op haar vier pan den wilde zetten, zouden historisch niet verantwoord zijn. Een aantal andere kleurige gevels passen wel op het Bellamypark. ,,Ik kan wel een paar panden aanwijzen, die ook zonder vergunning of oog voor his- We zijn wel ergens fout gereden, maar we waren niet de enigen De restaurants boden iedereen wel iets naar zijn of haar gading. Zowel gerechten met vlees, vis of vegetarische varianten, stonden op het menu. Van een vispannetje en risotto met varkenshaas tot as perges met ham, een tartelette en een cheesecake met vers fruit. Aangezien de deelnemers niet mochten uitstappen bij de etablis sementen, zorgden de Lions-leden voor het brengen van de gerechten torie zijn opgeknapt. Maar ik heb er niets aan om anderen in de proble men te brengen." De Monumentencommissie re geert over haar graf heen, stelt Bom, omdat bij het in werking treden van de Omgevingswet de regels veran deren. ,,Dan krijgen omwonenden een grotere stem. Als belangheb benden uit de buurt geen bezwaren hebben, kunnen gevels andere kleu ren krijgen.'' Complimenten voor kleur ,,Bij Iguana kregen we tientallen complimenten over de vrolijke, frisse kleuren; van buren én van be zoekers van ver weg. Iedereen vindt het mooi, op vier mensen na. Laten die nou net in de Monumenten commissie van Vlissingen zitten." naar de auto. Zo hoefden de res taurants geen extra personeel in te schakelen. Behalve drie nieuwe restau rants; Fris in Cadzand, Zilt Zout in Retranchement en Céleste in Zuidzande, deden ook de geves tigde tenten Eigenwijs in Oost burg, Mauritshofin IJzendijke, De Buut in Schoondijke en De 6 Lin den in Aardenburg mee aan deze bijzondere rally. De deelnemers waren zeer te spreken over het project: ,,Goed geregeld!", zegt Petra van Oosten. ,,Wij moesten wel goed opletten. We waren ergens fout gereden en we waren niet de enigen. Eigen schuld, niet goed gelezen! Nu heb ben we heel veel eten in de auto, geen idee of we het allemaal op kunnen." BIERVLIET/BREDA Het op treden van 'DJ Zigga', ko mende zaterdag op het Field- lab testevenement 538 Oranje dag in Breda, blijkt een stu dentengrap. Deze krant tekende afgelo pen woensdag het verhaal op van student commerciële eco nomie Jelmer Zeegers (21) uit Biervliet die naar eigen zeggen als DJ Zigga op het podium mocht staan naast dj Armin van Buuren en Afrojack. Zee- gers blijkt het verhaal com pleet verzonnen te hebben, zijn vrienden hielpen met het maken van een fake artiesten- line-up. maandag 19 april 2021 Hulst: voor iedereen bouwen Lions-lid Kees Le Grand (links) geeft een gerecht mee aan Martin Thomaes (midden) en Robin Ver- vaet bij restaurant De Buut. foto camile schelstraete Met een waslijst aan argumen ten stuurt de volksvertegen woordiging van Hulst haar bur gemeester en wethouders naar de provincie om het Zeeuws wo- ningbeleid te laten bijstellen. Doel: meer (passende) woning bouw voor alle inwoners. Sheila van Doorsselaer Hulst -Frank van Driessche, GH De steigers worden vandaag af gebouwd, één of twee dagen later geven schilders delen van de gevels van Iguana weer een ander kleurtje. Het bestuur van de reptielenzoo aan het Vlis- singse Bellamypark is overstag gegaan en laat de gevels verven volgens de regels van de Monu mentencommissie. René Hoonhorst Vlissingen Uit eten is nog steeds een uto pie. Afhalen is een optie, dus bedacht serviceclub Lions West Zeeuws-Vlaanderen de Restaurant Rally; restaurant houders konden een boterham verdienen, de gasten gingen op het eind van de rit met een volle kofferbak aan lekkers naar huis. Wilma Valk Schoondijke -Petra van Oosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49