II De brug bij Bruinisse is kapot, zeiltochtje wordt puzzeltocht II 4 TALENTENWEDSTRIJD ROTARY SCHOUWEN-DUIVELAND Haar uitvoering van Bachs Badinerie was mooi, én goed voor een cheque van 500 euro. Julia Dorst (13) uit Nieuwerkerk won de jaarlijkse muziektalentenwed strijd van de Rotary Club op het eiland. ENou ja, jaarlijks... Nood gedwongen moest de wedstrijd vorig jaar een keertje overslaan. On dertussen verruilde de organisatie FiZi voor poppodium Brogum. Daar traden vorig week end de negen acts op. Drie van hen vielen in de prijzen, zo werd zater dag bekendgemaakt. Zoals winnares Julia Dorst uit Nieuwerkerk. Met haar dwarsfluit bracht ze een vrolijke Badinerie van Bach ten gehore. ,,Een afwis selend en snel stuk", verduidelijkt Julia. ,,Er zitten veel technieken in. Die moet je allemaal oefenen. Dat heb ik dan ook veel gedaan. Mis schien ken ik het intussen wel uit m'n hoofd omdat ik het zo veel ge speeld heb!" Videobellen Al 5,5 jaar speelt ze dwarsfluit, waar ze ooit mee begon omdat haar buurmeisje hetzelfde instrument bespeelde. Het was op aanraden van haar muzieklerares Elsemieke Markwat dat ze voor Bach koos. Bij haar volgt ze eens in de week les. ,,Door te videobellen. Dat is wel te doen, maar in het echt les volgens is natuurlijk wel leuker." Vanwege de coronamaatregelen kon Julia alleen haar moeder en muzieklerares meenemen naar Brogum. Maar omdat alle optre dens online staan kan iedereen de shows terugkijken. ,,Ik was wel wat gespannen voor het optre den", zegt Julia. ,,Maar in de kerk speel ik ook weleens, dus ik had er wel ervaring mee. Het was vooral heel leuk om te doen." Talent ontwikkelen De cheque van 500 euro krijgt ze om haar muziektalent verder te ontwikkelen. Daar heeft de brug klasleerlinge van de CSG Prins Maurits in Middelharnis al over nagedacht. ,,In juni wil ik auditie doen voor de talentenklas van de Muziekschool. Als je daarin zit krijg je langere lestijd en meer masterclasses. Als dat lukt, wordt die 500 euro in overleg met Else- Als ik in de talentenklas kom, besteed ik het geld van de prijs aan een nieuwe dwarsfluit mieke besteed aan een nieuwe dwarsfluit. Eentje met meer zilve ren onderdelen." Behalve Julia vielen meer arties ten in de prijzen. Zij werden on derscheiden met een aanmoedi gingsprijs: een cheque van 250 euro, ook bedoeld voor het verder ontwikkelen van muzikaal talent. Ruth van Mourick (Zierikzee) won die in de categorie groep 6, 7, en 8 van het basisonderwijs. Zij speelt trombone. De andere aan moedigingsprijs ging naar de band M!ssguided, die bestaat uit June van Weelden (zangeres), Janne Oosterhof (bas), Bas de Valk (drums) en Lara Mul (gitaar). Het hoogseizoen voor de plezier- vaart is nog niet ontbrand. Maar heel lang gaat dat ook niet meer du ren. Gerwin en Marco van Vulpen, en Annelies Boom haalden van het weekend al hun Zweedse zeiljacht Stroom uit de winterstalling in Brouwershaven. Voor een tochtje naar Burghsluis, hun vaste ligplaats. Die kozen ze uit omdat vanuit daar de zee goed bereikbaar is. Hoewel, tochtjeZe zijn er wel een dag aan kwijt, zegt Gerwin ter wijl de boot net na tweeën voor de Grevelingensluis wacht. Pas om drie uur kunnen ze erdoor. ,,We zijn maar vroeg voor de sluis gaan liggen zodat we er als een van de eersten doorheen kunnen. Anders We zijn maar vroeg voor de sluis gaan liggen zodat we er als een van de eersten door kunnen zouden we bij de Zeelandbrug ook nog 's moeten wachten." Aan de oostzijde van de sluis is het overi gens een stuk drukker. Daar liggen de boten die juist richting Greve- lingen willen. Ja, ze weten dat de ene brug al maanden gestremd is voor autover keer. ,,Het stond ook al duidelijk aangegeven", zegt Gerwin. Maar waarom, vraagt Marco zich af. ,,Dit soort bruggen zie je overal in Ne derland!" Welke maatregelen Behalve voor autoverkeer heeft de stremming heeft ook gevolgen voor de scheepvaart. Die kan de ko mende tijd maar op vijf momenten per dag door de sluis, om het auto verkeer dat over de naastgelegen tweede brug rijdt, niet te veel te hinderen. Die maatregel loopt in ie der geval tot eind deze maand. Of dan ook het autoverkeer weer nor maal over de N59 kan rijden, is nog niet duidelijk. Rijkswaterstaat doet nog steeds onderzoek naar welke maatregelen getroffen moeten wor den en hoe lang het herstel uitein delijk gaat duren. maandag 19 april 2021 Michiel Bouwman Nieuwerkerk Julia Dorst won de wedstrijd Het Talent van Schouwen-Duiveland 2021. foto marieke mandemaker -Julia Dorst Gedachteloos een eind varen van de Grevelingen naar de Oos- terschelde zit er even niet in. Goed plannen is nodig om wachttijden bij de Grevelingen- sluis te voorkomen. Een gevolg van het feit dat de brug bij Brui nisse al vijf maanden kapot is. Michiel Bouwman Bruinisse -Gerwin van Vulpen Marco en Gerwin van Vulpen, en Annelies Boot wachten geduldig tot ze door de Grevelingensluis kunnen varen. Op de achtergrond de kapotte brug, die al vijf maanden omhoog staat. FOTO MARIEKE MANDEMAKER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 45