Amazones sterk uit startblokken De ene marathon is niet de andere voor Erwin Harmes 11 echt aan te pas. De twintigjarige Chinese Xiyu Wang, die zo'n 60 plaatsen hoger staat op de wereld ranglijst, zette haar rap op een ach terstand van 6-3 en 4-2. ,,Ik was vrij kansloos." Maar daarna draaide de Zeeuwse de wedstrijd bijna hele maal om. ,,Ik ging meer van achter uit retourneren en wat agressiever spelen. Dat had meteen effect." Na dat ze de tweede set met 7-5 won, leek ze ook de derde naar zich toe te trekken. Maar na de 4-4 had Wang de beste eindsprint. ,,Het einde was heel lelijk voor mij", gaf Pattinama- Kerkhove toe. ,,Ik dacht dat ik in die derde set toch het beste van het spel had. Maar met één goede return- gave en één sterke servicegame - met drie aces - pakte ze toch nog de winst." ?-* Axel Uit het grote aantal winstpunten zaterdag op de meetmoment- en beoordelings-dressuurwedstrijd in Axel bleek dat de debutanten tijdens de lockdown hun huis werk goed hadden gedaan. Hoe verging het Eva Crombeen, Julie de Baerdemaeker en Angelina den Boer na maanden trainen zonder wedstrijden? Eva Crombeen In oktober vorig jaar debuteerde Eva Crombeen met de vosruin Valdez met succes in de klasse Zi. Zaterdag stuurde de amazone uit Axel de Riverman-zoon bij zijn eerste optreden in Z2, twee keer op rij naar een winstpunt (63,382 procent en 63,235 procent). ,,Ja, het kan hard gaan. Vanwege de pan- demie was dit onze eerste out- doorwedstrijd dit jaar. En ook nog voor het eerst in Z2. Dat maakte het extra spannend.'' „Tijdens de training had ik het ge voel dat we klaar waren voor pro motie, maar hoe dat uitpakt op wedstrijd is toch afwachten. Maar Valdez liet zich fijn rijden. Hij maakte weinig fouten. Het moet natuurlijk nog beter, maar ik ben tevreden. De basis is er. Nu nog de puntjes op de i zetten. Hopelijk zorgt corona niet opnieuw voor een wedstrijdverbod." Julie de Baerdemaeker De voor de Axelse Oran- jeruiters uitkomende dierenarts Julie de Baer demaeker uit het Belgi sche Moerbeke stuurde de met veel uitstraling en schwung door de baan gaande merrie Jole D'Amour bij haar eer ste optreden in Z1 naar twee winstpunten (62,353 procent en 61,618 procent). ,,Ik ben blij dat ik er op kon blijven zitten'', vertelde Julie de Baerdemaeker na afloop met een zucht van verlichting. ,,Jole is een paard met enorm veel kwaliteiten, maar niet de gemak kelijkste. Een echte merrie, een dame die met respect behandeld wenst te worden. Bij het losrijden liep ze te bokken en probeerde ze me van haar rug te gooien. Dan begin je toch gespannen aan je proef. Maar in de proef gaf ze me een goed gevoel. Alleen in de gal opwissels toonde ze met haar bokkensprongen weer even haar kuren en kreeg ik het even be nauwd.'' Angelina den Boer Voor Angelina den Boer was niet alleen de pandemie, maar ook blessures van haar zelf en haar ruin Incredible, de oorzaak dat ze bijna een jaar niet op wedstrijd is geweest. Maar er is voor de ama zone uit Koewacht licht aan het eind van de tunnel. Bij haar de buut in M2 stuurde ze haar acht jarige Eye Catcher-zoon naar drie winstpunten (65,833 procent en 63,500 procent). ,,Incredible was een beetje een laatbloeier toen we hem kochten. Nog niet uitgegroeid en slap be- spierd. Hij raakte ook nog gebles seerd en zelf kreeg ik ook met ziekte te kampen. Dus het was niet een veelbelo vende start. Maar ik ben er in blij ven geloven en dat wordt nu beloond. Hij is sterker gewor den, is heel werkwil lig en een ander zadel heeft ook geholpen. Hij liep vandaag voor het eerst M2 en liet zich fantastisch zien. Daar ben ik ont zettend blij mee." HULST Erwin Harmes, drie voudig winnaar van de Zeeuws Vlaanderen marathon, hoopte op een tijd van 2 uur en 30 minuten in de Goruna- marathon in Hulst. Dat lukte niet. Op de dag dat de afge laste Zeeuws Vlaande ren marathon op de ka lender stond, vertrok hij samen met Huub van Noorden om kwart voor elf voor vijf rondjes van 8,4 kilometer rond het Grote Eiland. Helaas wil den de benen bij Harmes niet meer na een kleine twee uur en 28 kilometer. Vooraf was Harmes wat misselijk maar ge zien zijn goed verlopen trai ningen wilde hij het toch pro beren. Tot en met 2 mei heeft Harmes nog de WL tijd om zijn ge droomde tijd te reali seren. Huub van Noor den haalde eveneens de finish niet. Ruben Boutens, actief in alle virtuele runs, was dolblij met zijn tijd onder de drie uur op de marathon: 2.58.15. Na Edwin de Neijs en Daan Salomé staat Boutens nu derde. maandag 19 april 2021 VM in woord en daad - Lesley Pattinama-Kerkhove in actie in haar partij tegen Xiyu Wang. foto koen suyk/anp Lucien Roelandt Eva Cromb een met de ruin Valdez. FOTO LUCIEN ROELANDT NLTB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43