II O O) CD O Surrealistische setting 10 TENNIS BILLIE JEAN KING CUP Lesley Pattinama-Kerkhove moet op het laatste moment invallen voor de Nederlands aas Kiki Bertens die geblesseerd afhaakte. Dat was even schakelen voor de Zeeuwse. De Jong MTB Mountainbikes ter Anne Terp stra heeft zon dag een over winning geboekt in het Oosten rijkse Haiming.Bij de internationale wedstrijd fi nishte de uit Zierikzee af komstige olym piër 37 secon den voor haar landgenote Anne Tauber, die tweede werd. Middelburger Milan Vader werd vierde in het Spaanse Santa Susanna. oLesley Pattinama-Kerkhove cij ferde zich zaterdag enigszins weg voor het Billie Jean King Cup-team. De 29-jarige Zierikzeese zou aan het einde van de middag dubbelen, maar deed op het allerlaatste mo ment een stap opzij voor Arantxa Rus. In een snel, kort teamoverleg stelde ze het nota bene zelf voor. ,,Het teambelang gaat voor het ei gen belang", legde ze eerder op de dag uit, om vervolgens later de daad bij het woord te voegen. De Oranje-vrouwen versloegen in twee dagen China met 3-2 en Natuurlijk wil je zelf ook spelen, maar het team is belangrijker dan mijzelf handhaafden zich zo in de Wereld- groep. Alle vijf tennissters, zo bena drukte bondscoach Paul Haarhuis na afloop, hadden hun aandeel in de overwinning gehad. ,,Ik ben heel trots op de meiden", zei hij. ,,Aan het begin van de week heb ik aan gegeven dat ze zich overal op moes ten voorbereiden. Dus op optre dens in zowel het enkel- als het dubbelspel, zelfs als ik ze daar niet in eerste instantie voor had aange wezen. Dat hebben ze allemaal fan tastisch opgepakt." Demi Schuurs, die uiteindelijk met Arantxa Rus in het dubbelspel het beslissende punt binnenhaalde, zei: „Nederland krijgt het mis schien niet zo mee dit weekeinde, maar de teamsfeer bij ons is enorm goed. Wat dat misschien wel het beste aangeeft, is dat in een over legje na het laatste enkelspel een speelster aangaf dat het misschien beter zou zijn als Arantxa zou dub belen." Die onbaatzuchtigheid werd ten toongespreid door Lesley Patti- LEGE MAASPOORT nama-Kerkhove. De Zeeuwse, die eerder op de middag haar enkel spelpartij al ietwat ongelukkig ver loor en zichzelf daarmee tekort deed, geloofde dat het beter was dat Arantxa Rus, die haar single wel won en hartstikke gretig oogde, het karwei zou afmaken. Dat zij dat ook deed - het werd 6-1 6-4 - was extra mooi. Pattinama-Kerkhove vierde het overwinningsfeestje ook uit bundig mee. Achillespees Dat ze het dubbel aan zich voorbij liet gaan, had er ook mee te maken dat ze toch al gespeeld had voor Oranje. Pattinama-Kerkhove was eerste reserve voor de enkelspelen, maar moest plotsklaps invallen toen bleek dat Kiki Bertens niet fit genoeg meer was. Die had, na haar winst van vrijdag, weer last gekre- Ze realiseerde zich dat ze iemand moest vervangen die favoriet was om een punt binnen te halen voor ons team gen van haar achillespees. ,,Ik hoorde het 's ochtends bij het in spelen", vertelde de Zierikzeese. ,,Ik dacht wel even: 'Oké...'. Voor het team hoop je altijd dat Kiki kan spe len. Zij is onze kopvrouw. Ik vind altijd dat de beste moet spelen. Als dat Kiki is, dan is dat Kiki. Natuur lijk wil je zelf ook spelen, maar het team is belangrijker dan mijzelf. Ik probeer altijd te denken: 'Wat is het beste voor Nederland?' Toen rond kwart over tien duidelijk werd dat ik moest invallen, wist ik wel dat ik er goed op voorbereid was. Ik had de hele week goed kunnen trainen hier." Intensiteit ,,Lesley vond het wel even moeilijk om het te horen", gaf Haarhuis aan. ,,Ze realiseerde zich dat ze iemand moest vervangen die favoriet was om een punt binnen te halen voor ons team. En dat moest zij nu maar even doen. Ik vind dat ze uitein delijk een heel goede wedstrijd heeft gespeeld. Ze kon 'm niet om zetten in winst, maar speelde op een manier waarvan ik dacht: 'Als jij elke week met deze intensiteit speelt, ga jij een heel mooi jaar heb ben'. Ik was echt trots op hoe 'Les' zich liet zien." In de eerste anderhalve set kwam Pattinama-Kerkhove er nog niet maandag 19 april 2021 1 Wielrenner Timo de Jong (22) uit Goes heeft in Spanje de Cla- sica de Torre- donjimeno ge wonnen. Op een glooiend par koers ontsnapte de Zeeuwse enner van de VolkerWessels- ploeg met een Spanjaard. Twin tig kilometer voor het einde reed De Jong al leen weg en won met een mi nuut voor sprong. 'Les' is onbaatzuchtig Kiki Bertens omhelst haar vervangster Lesley Pattinama-Kerk hove na diens partij in de Billy Jean King Cup.. foto koen suyk/anp Roeland van Vliet Den Bosch - Lesley Pattinama-Kerkhove Landentennis is iets waarbij het publiek van het thuisland meestal een grote rol speelt. In de Davis Cup of Billie Jean King Cup (voorheen Fed Cup) zorgt een Oranje massa voor veel sfeer. De Maaspoort in Den Bosch was dit keer geheel leeg. De enige aanwezigen waren officials van de KNLTB, de umpi res en hun lijnrech- ters, de ballenkinde- ren en vertegen woordigers van de media. Iedereen die de accommodatie wilde betreden, werd onderworpen aan een sneltest. Normaal is er bij grote sportevene menten een 'mixed zone' voor de pers. Deze keer werden de tennissters strikt gescheiden gehou den van alle ande ren. Interviews gaven ze via zoom- meetings: de speel sters zaten in de ene ruimte achter een camera, de journalis ten één verdieping hoger achter hun laptop. Kiki Bertens, Arantxa Rus en Demi Schuurs zijn al gevaccineerd tegen corona. Lesley Patti nama-Kerkhove en bondscoach Paul Haarhuis nog niet. Vandaar dat er geen enkel risico werd ge nomen. De Nederlandse vrouwen vieren feest na de winst op China. Le sley Pattinama-Kerkhove (tweede van links) en Kiki Bertens (vierde van links) zijn uitbundig na twee spannende dagen. foto epa - Paul Haarhuis, bondscoach a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42