Van Aert laat zich zijn biertje goed smaken, na 'gekke race' en Zinderende overwinning in Amstel Gold Race maakt toch al imposante erelijst 8 WIELRENNEN AMSTEL GOLD RACE Toeschouwer Tom Van Aerts teller nu op vier Ze greep er de wereldtitel en werd er Europees beloftenkampioen. En nu wint Marianne Vos in Valkenburg ook op spectaculaire wijze de Amstel Gold Race. Weer een gaatje in haar palmares gevuld. Heel even denkt ze dat ze letterlijk te vroeg juicht. Marianne Vos (33) steekt haar armen al in de lucht, maar schrikt even als landgenote Demi Vollering aan de linkerkant wel heel snel voorbijkomt. ,,Ik weet het niet'', zegt ze net na de finish tegen haar verzorgers. Maar al vrij snel is Vos gerustgesteld en kan het genieten beginnen. Ze had hem nog niet, de Amstel Gold Race. Best gek voor iemand met het palmares van Vos. Maar nu, voor haar nieuwe Nederlandse ploeg Jumbo-Visma nog wel, is de enige Nederlandse klassieker dan toch binnen. Na haar zege vorige maand in Gent-Wevelgem maakte deze krant al de Marianne Vos-bingokaart, met de spaarzame koersen die nog ont breken op haar enorme erelijst. De Amstel Gold Race moest nog weggekrast worden. Bij deze dus. ,,Het voelde niet als een lege plek hoor'', zegt de winnares in een sporthal in Berg en Terblijt die voor deze speciale corona-editie dienstdoet als perscentrum. Doel ,,Sinds de Amstel weer op de ka lender staat bij de vrouwen (sinds 2017) is het voor mij een doel geweest om te winnen. Niet per se omdat ik deze nog nooit won. Vandaaag wilde ik het goed doen voor mijn Ne derlandse ploeg Jumbo-Visma. Dat ik nu win, had ik in de laatste kilometers niet kunnen den ken. Ik ben zelf niet bezig met het afstrepen van koersen die ik nog niet won. Maar het voelt natuurlijk wel heel goed.'' Zeker omdat de overwinning in ;v cii_e de laatste kilometers heel ver weg leek. Op de slotbeklimming van de Cauberg behoorde Vos niet tot de besten. Maar haar revival blijkt spectaculair. De Poolse Katarzyna Niewiadoma en de Itali aanse Elisa Longo Borghini zijn weg, maar werken niet goed sa men. Ogenschijnlijk verslagen keert het groepje met Vos toch nog terug. Ze wint de sprint die een compleet Nederlands podium op levert. Vollering tweede, Anne- miek van Vleuten derde. Maar er is dus die twijfel of Vol lering niet nét de overwinning voor Vos' neus wegkaapt. ,,Ik leer nog steeds'', zegt de ervaren win- OPVOLGER VAN 'VDP' Het échte gevoel ontbrak toch. Lege Cauberg blijft gek maandag 19 april 2021 GO Wout van Aert zorgde voor de veer tiende Belgische zege in de Amstel Gold Race. De vorige Belg die won, was Phi lippe Gilbert in 2017 (foto). Gilbert was ook in 2010, 2011 en 2014 de snelste. Opvallende aanwezige bij de koers in 'zijn achtertuin': Tom Dumoulin. De Limburger, die een pauze heeft ingelast in zijn wielercarrière, was eregast van directeur Leo van Vliet. Van Aert boekte in Zuid-Limburg zijn vierde overwinning van dit seizoen. De Belg zege vierde eerder twee keer in Tirreno-Adriatico (sprint plus tijdrit) en schreef recent nog de klassieker Gent-Wevelgem op zijn naam. Amstel Gord' LRdce. 8180421 /TU Olympisch kampioen weg Nederlandse kampioen cross Wereld kampioen cross Luik Bastenaken- Luik Europees kampioen cross Wereld kampioen baan, scratch Wereld kampioen baan, Puntenkoers Nederlands kampioen Parijs- Roubaix Europees kampioen weg Strade Bianche Omloop Het Nieuwsblad Olympisch kampioen tijdrijden Olympisch kampioen baan, Puntenkoers Veelvraat Vos vinkt weer af Valkenburg Daniël Dwarswaard Berg en Terblijt - -«fCLJU BUI*'. Marianne Vos kijkt vertwijfeld opzij: Demi Vol lering hield haar nog bijna van de overwinning af. Wereldtopper Wout van Aert staat als wereldtopper uitste kend op de erelijst van de Am stel Gold Race. De millimeter sprint met Tom Pidcock was fraai, maar het alternatieve par koers bracht weinig spektakel. ,,Al was het echt afzien hoor, dat zie je voor de televisie niet.'' Daniël Dwarswaard Berg en Terblijt Als Wout van Aert van de wed strijdjury hoort dat toch echt hij de Amstel Gold Race heeft gewon nen, durft de Belgische kopman Van Aert (r) verslaat Pidcock, al is het amper te zien. foto twitter van Jumbo-Visma het eigenlijk nog niet te geloven. Na die legendari sche sprint met Mathieu van der Poel vorig seizoen in de Ronde van Vlaanderen wint Van Aert nu wél met een miniem verschil. Voor de Brit Tom Pidcock, ook al weer een veldrijder uitblinkend op de weg, die hem afgelopen woensdag juist nog klopte in de Brabantse Pijl. Van Aert drinkt zijn biertje op het podium met extra veel goesting. Hij kan nu even een weekje bij komen na een loodzwaar Vlaams voorjaar, waarin hij naast de Am- stel ook Gent-Wevelgem won. In het hotel van Jumbo-Visma bouwt de Belg nog wel een klein feestje. Jammer dat veel ploeggenoten komende week nog Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik rijden. Maar ach, met de ploegleiders is ook prima bier drinken. De naam Van Aert klinkt als een klok als winnaar van de Amstel Gold Race. Daar kun je als koers- directeur prima mee voor de dag komen. Maar dat er 35 renners binnen drie seconden finishen na dertien rondjes van zo'n zeventien kilometer zegt veel over deze geïmproviseerde versie van 'de Amstel'. Lang was het saai, met wat vuurwerk op het einde en een eervolle vermelding voor de aan- valslustige Ide Schelling. Van Aert: „Natuurlijk was het een gekke race. We zijn niet gewend om een - Bauke Mollema (34) klassieker te rijden op plaatselijke rondes. Maar uiteindelijk hebben de beste drie renners in koers

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40