Vitesse treurt: 'We misten lef' Ift M 5 van Ajax bij de start van wat een feestweek kan worden Gesprekken afgebroken X» co Wamberto heeft opvolger Jongste sinds 'Vaantje' Prijzen om, dansten en de routiniers Ste kelenburg en Klaassen spoten met champagne. Ook Ten Hag deed aanvankelijk mee. ,,Een gelukzalig gevoel", stelde de coach met een grijns van oor tot oor. Komende week al kan hij zijn tweede dubbel met de club grij pen. Als FC Utrecht en AZ, de eer ste tegenstanders in het bekertoer nooi (PSV en Heerenveen volg den) ook in de eredivisie worden verslagen, kroont Ajax zich deze maand nog voor de 35ste keer tot landskampioen. Wat dat betreft moet het veroveren van de KNVB- beker misschien wel het startschot van een feestweek vormen. Ten Hag: ,,Als het om het veroveren van prijzen gaat, ben ik onverza digbaar." Zijn naam werd even voor de be kerfinale in verband gebracht met Bayern München, waar een breuk met coach Hansi Flick onafwend baar lijkt. Ten Hag wenste niet op geruchten in te gaan. Over zijn toekomst, en die van directeur Marc Overmars, was hij even eer der al vrij stellig. „Waarom zouden we niet doorgaan? Er is geen reden om daaraan te twijfelen." ANDREONANA Voor Vitesse rest eerst de moker slag van de bekerfinale. Thomas Letsch staat nog een dag van rouw toe voor zijn ploeg. „Daarna moet de knop om", stelt de coach. ,,We zijn ten onder gegaan in de beker finale, maar het seizoen is nog niet verloren. We moeten nu vol inzetten op de competitie. Daarin is de plek 4 goed voor een Euro pees ticket. Wij staan vierde en willen vierde blijven." De eindstrijd verliep teleurstel lend, besefte Letsch. ,,We praten hier over Ajax als tegenstander. Dat is het beste team van Neder land. De top in Europa. We heb ben allerlei scenario's besproken en uitgevouwen. Maar uiteinde lijk waren hier andere middelen nodig. We moesten vechtlust to nen. Dat hebben we geleverd." Ajax werd met strijdlust en loopvermogen lange tijd geneu traliseerd, vond Letsch. ,,De 1-0 was even schrikken. We stonden onder druk, maar we hebben weerbaarheid getoond. Ruggen graat. De 1-1 is daarvan het spre kende voorbeeld. Na rust stonden we uiteindelijk goed. Vanaf de 70ste minuut was er een status quo. Dat dit geen goede wedstrijd was, is helder. Maar we gaven niet veel weg." De rode kaart was doorslagge vend. Letsch noemde de ingreep van Jacob Rasmussen op Antony 'niet slim gedaan'. De Duitser nam de Deen in bescherming. ,,Hij neemt op dat moment een beslissing. Daarvoor kan een rode kaart worden gegeven. Maar in het moment daar vlak voor moet al een kleine overtreding worden gemaakt, zodat Ajax de counter niet kan inzetten. Het is de 88ste minuut. Dan moet je geen risico nemen. Nu stond alles op zijn kop en sloeg Ajax op het slechtst We hebben met het hart gespeeld maar ook met spanning denkbare moment toe. Dat doet pijn. Met elf man een verlenging, in de wetenschap dat Ajax een zware pot bij AS Roma in de Eu ropa League in de benen had, dat had ons kansen kunnen bieden." Nu had Letsch vooral moed ge mist bij Vitesse. ,,We hebben met het hart gespeeld, maar ook met spanning. Uiteindelijk hebben we te weinig overtuiging gehad. Voor rust al miste ik de lef. We begon nen goed, maar verloren de grip op het duel. Dan is het tegen Ajax vooral achter de bal aanlopen." maandag 19 april 2021 GO li In 2002 was Wamberto de laatste Brazili aan die scoorde in de bekerfinale (en mede daardoor won Ajax toen met 3-2 van FC Utrecht). Gisteren kreeg hij in de extra tijd een opvolger in de persoon van Neres. Ryan Gravenberch (18) is de jongste doel puntenmaker in de bekerfinale sinds Ge rald Vanenburg in 1981. 'Vaantje' was 17 jaar toen hij scoorde tegen AZ. Ajax verloor die eindstrijd met 3-1. Voor Erik ten Hag is het zijn vierde prijs als Ajax- trainer, na de landstitel, beker en Johan Cruijff Schaal in 2019. Keeper Andre Onana wil zijn contract bij Ajax niet verlen gen. Dat maakte technisch directeur Marc Overmars voor de bekerfinale bekend bij ESPN. ,,We komen er niet uit met hem en zijn kamp, he laas'', aldus Overmars. ,,Wat dat betekent? Dat we zijn ge stopt met de onderhandelin gen. Of hij volgend jaar trans fervrij vertrekt? Dat zou kun nen. Misschien probeert hij in juli al een transfer te maken.'' Onana heeft in Amsterdam nog een contract tot de zomer van 2022. De 25-jarige doelman uit Kameroen werd op 5 februari door de UEFA voor een jaar geschorst van wege een dopingovertreding. Trainer Thomas Letsch moet met spoed de scherven opra pen bij Vitesse. De bekerfinale mondde uit in een fikse dom per, maar de blik moet snel wéér op de Kuip worden ge richt. Zondag wacht de strijd om een Europees ticket met Feyenoord. Lex Lammers De Kuip -Thomas Letsch Vitesse-middenvelder Matus Bero treurt in het doel na de verloren bekerfinale. foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37