2 Formule 1 blijft ook in Italië een smakelijke 'two horse race' tussen Verstappen Hét gedroomde Formule 1-duel bleef ook in Imola levend. Meteen sloeg Max Verstappen terug met de zege. Waar Lewis Hamilton alles al had kunnen verliezen, beperkte hij echter de schade. ,,We houden allemaal van een battle, nu hebben we ook een battle." FORMULE 1 GRAND PRIX VAN EMILIA-ROMAGNA Weg met de 'Italiaanse vloek' Pérez 'verkloot' zijn race na spin Rode vlag in Imola. De rondeteller op 34. De race pas net halverwege en alle nog hele auto's opgesteld in een file in de pitstraat. Helemaal vooraan die van Max Verstappen. Het is kwart over vier, zondagmid dag. Deze Grote Prijs van Emilia- Romagna wacht nog op het einde, maar kent al wél een winnaar. De Limburger weet dat hij deze slag gaat winnen en niemand anders. Slag 2 van de 23, in een nu al klas sieke strijd om de wereldtitel. Met de race-overall hangend op zijn kont en een regenjasje aan, maakt hij een praatje met race-en gineer Gianpiero Lambiase. Leu nend tegen de pitmuur, helm en balaclava naast hem op de grond. Alsof ze na een rondje toeren in een koffiebar staan, zo veel rust straalt van het onderonsje af. Ja, het is bizar chaotisch geweest, de eerste 34 rondjes op het natte Italiaanse asfalt, in het land waar hij al zo gigantisch veel pech en tegen slag kende. Maar deze knotsgekke glijpartij heeft hij heelhuids en als beste doorstaan. Dat juist nu de zon door het grijze wolkendek komt prikken, is symbolisch. Nog 29 om lopen op bijna opgedroogd asfalt, deze heeft hij in de tas. Herstarten en de tweede race van het jaar naar huis rijden, niks aan de hand. Raketstart Formule 1 is in 2021 een smakelijke two horse race en dat ene paard met wie Verstappen vecht, is voor van daag afgeschud. Zijn misser in de kwalificatie is meteen na vertrek al gerepareerd, met een raketstart en spierballengerol in de eerste twee bochten. Een beetje contact ('O ja, was dat zo? Ik moet de video nog te rugzien...'), een beetje wijd en hij was erlangs. Dat zijn grootste con current Lewis Hamilton zometeen überhaupt nog weg mag rijden van P9, mag al een godswonder heten na een vertragend uitstapje door het grind. Instappen weer. Wegrijden. Oef, een slippertje nog. Een hardverzak- king voor teambaas Christian Hor- ner aan de pitmuur, maar Verstap pen corrigeert kundig. Dan kan het gedecideerd stampen beginnen. Naar de meet. Naar de champagne. Naar de elfde zege in zijn Formule 1- carrière. Gevoelsmatig de belang rijkste. Eentje die écht nodig is. De eerste die een echte titelaanval on derstreept. Een zege van terugslaan in een strijd waarin geen van de twee een steek mag laten vallen. Even is er de blijdschap in de auto. Dan schiet Verstappen meteen weer in standje zakelijk. „Natuurlijk ben ik blij met dit resultaat, maar dat is vandaag'', klinkt het nuchter. ,,Het seizoen is nog zó lang. Morgen beginnen we weer opnieuw. Blijven pushen, blijven werken, om dit het hele seizoen vol te houden." Deze slag is voor Red Bull, voor Verstappen. Dit is zijn weekend. Maar de oorlog duurt nog lang. En is nog lang niet gewonnen. Meteen is er het besef dat deze dag ondanks een voorsprong van 22 tellen op Ha milton nog véél mooier had kun nen zijn. Waar de kampioen al op het asfalt verslagen was en zelfs maandag 19 april 2021 GO Max Verstappen is de eerste coureur die op Imola wint met een Honda-motor sinds Ayrton Senna in 1991. Verstappen en Italië was tot gisteren nooit een goed huwelijk. Vorig jaar haalde hij in de drie races in het land geen enkele keer de finish en hij was ook nog nooit in de top 4 van een F1-race in Italië geëindigd. Voor Verstappens teamgenoot bij Red Bull, Sergio Pérez, werd het een GP om snel te vergeten. Halverwege de race spinde de Mexicaan vlak na de herstart, terwijl hij op plek 4 lag. Een twaalfde plaats was het hoogst haalbare. ,,Ik heb het gewoon verkloot vandaag'', treurde hij bij Ziggo Sport. is voor maa Arjan Schouten Imola Max Verstappen gaat vlak na de start voorbij Lewis Hamilton, die noodgedwongen over de hoge, gele kerbstones moet rijden. foto afp Hamilton spuit Verstappen onder met champagne. ,,Die 19 punten die ik scoor, ze voelen zo enorm waardevol'', aldus de Brit. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34