Containe SGP-jongeren nog niet toe aan meer vrouwen in politiek Sluis neemt juridische stappen om behoud garnalenveiling 2 MARLEEN BLOMMAERT Column v Soms, heel soms, neemt mijn zwarte kat een spitsmuis mee naar binnen. Levend, maar enigszins gehavend. Eenmaal los uit de greep van de kat, vlucht het muisje onder de kast of achter het bed of ergens op een van de on eindig veel andere stoffige vier kante centimeters waar zowel de honden als de katten niet kunnen komen. Daar gaat het dan ongege neerd lopen sterven. De geur is niet te harden en alles moet op zijn kop. En alles is veel hier. Als ik dan ein delijk het lijk gevonden heb, denk ik: ik moet echt kleiner gaan wo nen. Maar niet té klein: er moet wel plaats zijn voor de twee herders, het clubje katten en ach, soms een spitsmuisje. Het huis waar ik nu woon, is alles behalve overzichtelijk. Aannemers en andere werklieden die hier al ja ren over de vloer komen, kunnen nog steeds de weg kwijtraken wan neer ze op zoek gaan naar de voor deur. Laatst vond ik nog een lood gieter in het souterrain die helaas niet meer te redden viel. We heb ben hem 's nachts stiekem begra ven bij de andere bezoekers die op deze manier aan hun eind zijn ge komen. house' natuurlijk niet veel meer is dan een veredelde container, droom ik daar toch weleens van. Vaak zijn het slimme ontwikke laars en verhuurders die meesurfen op hippe duurzaamheidsgolven om de stacaravan van vandaag aan de man te brengen als manier om een beter en eerlijker leven te leiden. Met duurzaamheid heeft het vaak weinig te maken. De vlag van duur zaamheid wordt tegenwoordig al te vaak gehesen op schepen die een heel andere lading vervoeren. Naar mate ik me er meer in verdiep, kom ik daar steeds meer achter. De re den dat ik dan tóch droom van het wonen in een tiny house-container is vanwege het ogenschijnlijk over zichtelijke karakter. Ik zeg ogen schijnlijk, want na wat filmpjes te hebben gezien waar trappen kun nen uitschuiven tot een heuse kle dingkast, vermoed ik dat ik met mijn aangeboren aanleg voor chaos binnen de kortste keren ook daar van alles kwijt ben. Of per ongeluk katten compleet met muis in een schattig opbergvak inmetsel. Waarop ik vermoedelijk dan ver zucht: woonde ik nog maar in De vlag van duurzaamheid wordt tegenwoordig al te vaak gehesen DE STELLING Vandaag: 538 Oranjedag moet afgelast worden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters M0R6ENAV0N& WEER PERSCO OVER STAP ÉÉN OPENIM@SPL.AM HET WOORD PERSCONFERENTIE IS VERSOEPELD Man mishandelt agenten bij inbraakpoging 39-jarige man bedreigt politie met de dood VLISSINGEN Meisje (16) mishandeld na aanrijding De partij is tegen vrouwen in poli tieke functies. Toch mag zij dat niet verbieden, zo heeft de Hoge Raad in 2010 bepaald. Daardoor hebben en kele SGP-vrouwen nu toch een po litieke functie, zoals Paula Schot (wethouder Schouwen-Duiveland) en Lilian Janse (raadslid Vlissingen). Van der Ree vindt dat het tijd wordt dat de partij ook open staat voor geschikte vrouwen op de kies lijsten. Wat hem betreft zou dat al bij de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar moeten gebeuren. Hij wilde daarom dat de SGPJ er bij de 'moederpartij' op aandringt het vrouwenstandpunt aan te passen. De motie die hij zaterdag in diende, leidde tot een felle discussie, onder meer over de vraag in hoe verre het toelaten van vrouwen in strijd is met de Bijbel. Diverse leden pleitten ervoor 'terughoudend' te zijn, mede om niet in botsing te ko men met de moederpartij. De motie van Van der Ree werd uiteindelijk door 40 procent van de SGPJ-leden gesteund, wat niet voldoende was. Ook het standpunt dat de jonge renafdeling in elk geval niet tegen politieke functies voor vrouwen is, haalde het net niet. Wel was er vol doende steun voor het voorstel om met elkaar in gesprek te blijven over het onderwerp. Tijdens het congres trad de uit Yerseke afkomstige Leander Tram per aan als interim-voorzitter van de SGP-jongeren. Hij blijft totdat er een nieuwe voorzitter gevonden is. ZEELAND 2 De Holding Zeeuwse Visveilingen besloot begin maart dat de garna- lenaanvoer verplaatst zou worden van Breskens naar Vlissingen. De gemeente Vlissingen (voor 65 pro cent aandeelhouder) kon dat erdoor drukken. Sluis zocht echter achter de schermen naar een nieuwe ex ploitant voor de Bressiaanse vismijn en heeft die ook gevonden. ,,We gaan daarom juridische stappen on dernemen richting de holding om het verplaatsen van de activiteiten van Breskens naar Vlissingen te blokkeren", laat burgemeester Marga Vermue weten. In eerste instantie zou een van de twee grootste garnalenhandelaars in Nederland, Klaas Puul uit Volen- dam, de Bressiaanse vismijn in 2019 overnemen, daarmee zou het dorp dé garnalenhaven van Zuidwest Nederland worden. Puul werd ech ter overgenomen door het Engelse Sykes en dat bedrijf zette een streep door het project in Breskens. Nieuwe exploitant Vermue laat weten dat Visgroothan- del Mike de Houck uit Breskens is opgestaan om de vismijn en de gar- nalenzeefvoor eigen rekening te ex ploiteren, dus zonder bijdrage van de gemeente. Ook gaat hij het lossen en de op- en overslag voor de vissers en transporteurs faciliteren. Hier voor is het van belang dat de licentie van de huidige garnalenzeef van de werkmaatschappij Zeeuwse Visvei- ling Breskens (ZVB) aan De Houck wordt overgedragen. Vermue: ,,Dat kan alleen als we als Sluis weer zeg genschap krijgen over onze werk maatschappij en daar zijn juridische stappen voor nodig." Houck tekende vorige week de intentieovereen komst met Sluis. De advocaat van de gemeente Sluis zond vrijdag al een brief naar de gemeente Vlissingen en het bestuur en de raad van com missarissen van de holding. Lauwe reactie Jaap Hennekeij, voorzitter van de rvc van de holding reageert lauw. ,,Sluis was het niet eens met de beslissing tot verhuizen en het is hun goed recht om daar nu nog tegenin te gaan. Ik ken de details van de plan nen en de financiële onderbouwing niet, dus ik ga verder niet inhoude lijk in op de stap van Sluis." De Vlis- singse wethouder John de Jonge onthoudt zich ook van commentaar. Sluis heeft met 35 procent een minderheidsbelang in de veilingor ganisatie. Als het kleine Sluis triom feert, blijft er toch een aanland- en verwerkingspunt in Breskens, wat een grote opsteker is voor Breskens. Mocht het Sluis niet lukken de ver huizing te blokkeren, dan wordt een plan gemaakt voor een toeristische inrichting van de haven, de kade en het viscentrum. Het visserijmu seum maakt in alle gevallen deel uit van de plannen. maandag 19 april 2021 Hoewel een zogenaamd 'tiny Reageer op pzc.nl Weekeinde: Een sneltest voor een teste venement, mij niet gezien 1622 stemmen ZUIDZANDE Een 25-jarige man is za terdagavond opgepakt bij een inbraakpoging in Zuidzande. Een agent liep daarbij een hersen schudding op toen hij een kopstoot te verduren kreeg. Agenten waren rond 19.30 uur afgeko men op een melding dat de man aan het inbreken zou zijn, of mogelijk een autospiegel aan het ver nielen was op de Dorps straat in Zuidzande. De agenten werden gelijk aangevallen door de ver dachte toen ze aankwa men op de plaats delict. Bij de worsteling raakten beide agenten gewond. GOES De politie heeft in de nacht naar zaterdag een 39-jarige man aangehou den voor het bedreigen van agenten met de dood. De politie was uit gerukt voor een melding van geluidsoverlast. Een persoon zou zich misdragen in de Breitner- straat in Goes. De politie trof in de straat een man van 39 aan. Hij werd be boet voor openbaar dronkenschap en het overtreden van de avond klok. De verdachte ver zette zich en probeerde agenten de weg te ver sperren. Ook bedreigde hij hen met de dood. De man werd met behulp van pepperspray en extra as sistentie aangehouden. Een 16-jarig meisje heeft aangifte gedaan van mishandeling nadat ze zaterdagavond was aangereden op de krui sing van de Paul Kruger- straat en de Schelde- straat in Vlissingen. Het meisje was na de aanrijding met de fiets aan de hand verder ge lopen omdat de ketting van haar fiets was gelo pen. Volgens het meisje kwam de bestuurder haar vervolgens tege moet gereden en heeft hij haar vervolgens ge slagen. De politie is nog op zoek naar getuigen van de mishandeling. Een meerderheid van de SGP- jongeren (SGPJ) ziet het nog niet zitten om vrouwen op het poli tieke toneel toe te laten. De po ging van het Goese raadslid Ju- rian van der Ree om daar veran dering in te brengen, kreeg za terdag op het voorjaarscongres van de SGPJ te weinig steun. Rolf Bosboom Goes Sheila van Doorsselaer Breskens Sluis doet een ultieme poging om de garnalenveiling in Bres- kens te behouden en de verhui zing naar Vlissingen te dwarsbo men. De gemeente durft het aan daarvoor juridische stappen te nemen tegen het vismijnbedrijf; de Holding Zeeuwse Visveilin- gen, waarvan Sluis samen met Vlissingen aandeelhouder is. Sheila van Doorsselaer Breskens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2