Plannen voor extra versmarkt tot na corona de ijskast in Jan J.B. Kuipers draait wandeling Mysterieus Middelburg de nek om Vlissingen zoekt plek calisthenicsparkje 4 'Vergaderen moet openbaar' maandag 19 april 2021 Actiegroep Ons Nollebos eist dat de gemeente Vlissingen het besluit over de toekomst van Nollebos en Westduinpark uit stelt tot er weer publiek naar het stadhuis mag komen. Als de commissie- en raadsvergaderin gen plaatsvinden zonder publiek neemt Vlissingen 'een loopje met de democratische besluit vorming'. René Hoonhorst Vlissingen Mocht de gemeenteraad vast hou den aan vergaderingen zonder pu bliek dan overweegt de Stichting Behoud en Beheer Nollebos/West- duinpark (de officiële naam van Ons Nollebos) juridische stappen. De actiegroep had 'natuurlijk' liever gehad dat de Vlissingse gemeente raad al jaren geleden alle ruimte aan de natuur had gegeven in Nollebos We overleggen deze week met onze advocaat wat we het beste kunnen doen - Frans de Reeper, Ons Nollebos en Westduinpark, bevestigt voor zitter Frans de Reeper. Maar nu de voortdurende coronacrisis vergade ren in het openbaar tegenhoudt, kunnen een paar extra maanden er ook nog wel bij. Burgemeester en wethouders van Vlissingen stelden de vergaderin gen begin dit jaar juist uit om be handeling in het openbaar mogelijk te maken. Nu in het voorjaar nog niet duidelijk is wanneer het 'nor male' vergaderregime weer kan worden ingevoerd, stelde het col lege voor om een aparte avond voor insprekers te houden alvorens de Vlissingse politici over de diverse scenario's debatteren en vervolgens een besluit nemen. Verkiezingseffect Belangstellenden kunnen zowel de insprekers als de raadsleden digitaal volgen. ,,We willen dat iedereen normaal kan inspreken en kan zien hoe de raadsfracties oordelen over het voorstel van het college", meldt De Reeper. Hij kan zich niet aan de indruk onttrekken dat een aantal raadsfracties haast wil maken. ,,In het najaar barst het circus voor de gemeenteraadsverkiezingen al los. Een aantal partijen hoopt dat de raad dan al een besluit over het Nol- lebos heeft genomen, omdat ze bang zijn er op afgerekend te wor den bij de verkiezingen." Ons Nollebos overweegt naar de rechter te stappen om openbare ver gaderingen over de toekomst van stadsbos en -park af te dwingen. ,,We overleggen deze week met onze advocaat wat we het beste kunnen doen." Het feit dat de ge meenteraad bij haar beraadslagin gen niet alleen het streefbeeld van het college bespreekt, maar ook de alternatieve toekomstvisie van Be houd en Beheer Ons Nollebos/Westduinpark, stemt De Reeper niet milder. Of de raad een eventueel verkie zingseffect van een besluit over het Nollebos kan voorkomen, staat ove rigens niet vast. In een overzicht van Platform Nollebos (initiatief van een betrokken Vlissinger) worden (vooral) fracties die nu in de coalitie zitten er fijntjes aan herinnerd dat ze zich korte of langere tijd geleden uitspraken tegen de bouw van huis jes en/of het prijsgeven van natuur. Het plan voor een extra weke lijks versmarkt op het Schelde- plein in Vlissingen wordt een tijdje in de ijskast gezet. Raads lid Lilian Janse (SGP) wil het plan weer ontdooien als politici en ondernemers niet langer 'in coronamineur' zijn. René Hoonhorst Vlissingen Vooral om wat 'meer reuring in de binnenstad' te krijgen, pleitte de SGP er al eerder voor dat de uitbaters van kaas-, vleeswaren- en delicatessenhandel Van der Pol ook op woensdag met hun kraam op het Scheldeplein mogen staan. Crista van Pel en Shannon Braaf- hart (dochter en kleinzoon van Anneke van der Pol, die de kraam meer dan drie decennia geleden begon) staan nu vrijdag op de weekmarkt aan de Spuistraat en zaterdag op het Scheldeplein. Veel klanten vragen hen ook op woensdag naar het Vlissingse winkelhart te komen. Door die wens in vervulling te laten gaan, wordt het ook op woensdag gezelliger en drukker in het winkelcentrum verwach ten Janse en haar fractiegenoot Cor Tromp. Ze kregen steun van POV en PvdA, maar een motie om een proef te houden, werd door de meerderheid van de gemeen- Als na een of twee jaar blijkt dat er geen behoefte aan de markt is, heffen we hem weer op - Lilian Janse, SGP teraad verworpen. Zij volgden wethouder Sem Stroosnijder, die betoogde dat 'ondernemers in de binnenstad het al moeilijk genoeg hebben' tijdens de coronacrisis. Winkeliers hebben extra vaste kosten door een winkel aan te houden en zitten daarbij niet te wachten op meer concurrentie, stelden tegenstanders. ,,Onzin", vindt Janse ,,want klanten kiezen hun eigen leverancier. Marktkra mers moeten een standplaats en elektriciteit betalen. En een extra markt trekt meer mensen naar de stad." Omdat de meerderheid van de raad niet voor de motie te por ren was, besloot Janse de motie aan te houden. Meer draagvlak De fractievoorzitter van de SGP benadrukt dat ze alleen om een proef vraagt. ,,Als na een of twee jaar blijkt dat er geen behoefte aan de markt is, heffen we hem weer op. Maar ik denk dat iedereen er garen bij spint. Ik ga de komende maanden bij winkeliers, de on dernemerscentrale en marktkra mers langs en hoop dat er na co ronaversoepelingen alsnog draag vlak voor een extra versmarkt is. Dan krijgt de motie hopelijk meer steun en daarom houden we het voorstel aan." Het was al niet zijn bedoeling om de geheimen van Mysterieus Middelburg nog jaren te ontslui eren. Maar de aanhoudende co ronaperikelen gaven de door slag bij het besluit van Jan J.B. Kuipers om te stoppen met de stadswandelingen. René Hoonhorst Middelburg De schrijver en auteur uit Katten- dijke vond vijf, zes jaar wel genoeg om belangstellenden rond te leiden over en langs plaatsen waar zich in het verleden bijzondere, griezelige, moord- en gewelddadige, religi euze, mysterieuze en onverklaar- bare gebeurtenissen afspeelden. Kuipers vertelde verhalen over in halige en gierige geestelijken, de diefstal van het altaardoek en het hostiewonder van de Augustijnen. Die verhalen lieten zich - evenals die over moord en doodslag in de middeleeuwen, pestlijders of het hoofd in het bushokje - het best ter plekke vertellen. Op pleinen en in steegjes van de binnenstad en de crypte onder de Abdij bijvoorbeeld. Kuipers heeft de wandelingen door mysterieus Middelburg altijd met plezier gedaan, maar benadrukt dat hij het altijd heeft gezien als een tij delijk project. ,,Ik had natuurlijk nog een jaartje kunnen doorgaan zo gauw de coronamaatregelen wor- den versoepeld, maar ik vind het tijd om de knoop door te hakken. Ik heb nog wel wat wandelingen ge daan tijdens het coronaregime, maar de avondklok en het ander- halvemeterbeleid benamen me de lol." Kuipers vond het op zich niet erg om met wat minder mensen een tocht te maken, maar geeft aan dat de sfeer anders was. ,,Je wilt niet roepen als je een spannend verhaal vertelt. Maar als je anderhalve me ter afstand moet houden, staan mensen te ver weg voor fluisteren." Kuipers zegt niet dat hij nooit meer een wandeling doet - 'lezin gen blijf ik sowieso geven' - maar Mysterieus Middelburg is niet meer te boeken. ,,Het is mooi geweest." VLISSINGEN Samen met de Sportraad bekijkt de gemeente waar een eerste calisthenics- parkje kan komen in Vlissingen. De hele gemeenteraad ziet het belang van bewegen en biedt graag meer mogelijkheden voor buitensporters. Met de uitbraak van het coro navirus is het belang van (indivi dueel) buiten sporten alleen gro ter geworden, betoogden leden van de Sportraad een week gele den. Ze vroegen het gemeentebe stuur om mee te denken over ge schikte locaties voor calisthe- nicsveldjes. Dat zijn sportveldjes met eenvoudige rekstokken en klimrekken waaraan sportieve- lingen een keur aan oefeningen kunnen doen. CDA-raadslid Coen Bertijn stelde tijdens de laatste raadsver gadering voor om gelijk maar drie van die parkjes aan te leggen. Na een korte discussie is besloten dat eerst met de sportraad naar één proefveld wordt gestreefd. Wethouder Rens Reijnierse liet overigens al weten dat het de be doeling is dat in de nabije toe komst ook wat calisthenicstoe- stellen in het Westduinpark ko men. De Sportraad zag al moge lijkheden voor sportveldjes aan het Van Nispenplein, de Nieuw Bonedijkelaan, het Stadhuisplein en/of het Mandelapark. Crista van Pel (rechts), haar neef Shannon Braafhart en medewerkster Floortje achter de toon bank van hun marktkraam. foto lex de meester Actiegroep: 'Stel besluit Nollebos uit'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24