1 JOL Mijlpaal voor Ajax Max Verstappen soeverein Marianne Vos 14 miljoen stuks tot aan de zomervakantie, overheid betaalt Walcheren Voor 20e keer pakt Amsterdamse club de bekersport 4 en 5 Coureur legt met flitsende start basis voor zege in GP op Imola sport 1, 2 en 3 Nu ookde Goldrace op haar erelijst Het leven van de Azimi's Binnen twee weken zijn alle scho len voorzien van genoeg zelftesten voor ongeveer twee weken. Daarna worden er elke week nieuwe sets testen geleverd. In totaal gaat het om veertien miljoen zelftesten tot aan de zomervakantie, laat het de partement weten. De overheid be taalt de rekening. Minister Arie Slob (Basis- en Voortgezet Onderwijs en Media): ,,Ik ben blij dat deze testen nu be schikbaar zijn. Hierdoor kunnen leerlingen zo veel mogelijk fysiek les krijgen en leraren met een ge ruster hart voor de klas staan.'' Preventief De zelftesten worden preventief in gezet voor onderwijspersoneel en Leerlingen kunnen dankzij de coronatesten zo veel mogelijk fysiek les krijgen zijn een aanvulling op de al be staande maatregelen op scholen: afstand houden, handen wassen en thuisblijven bij klachten. Het afne men van zelftesten is altijd vrijwil- lig, zo wordt benadrukt. Perso neelsleden kunnen de gratis test twee keer per week thuis uitvoeren als ze geen klachten hebben. Eenvoudig in gebruik De testen zijn eenvoudig in ge bruik, doordat een staafje minder diep de neus in gaat dan bij de regu liere coronatesten in de teststraat. Wie positief test, gaat in quaran taine en maakt een afspraak bij de GGD voor een reguliere test. Die test is nodig ter verificatie en voor de start van het bron- en contact- onderzoek. In de GGD-teststraat heeft onderwijspersoneel priori- teit, zodat de uitslag snel bekend is. Middelbare scholen krijgen vanaf vandaag ook testen geleverd voor het 'risicogericht' testen van leer lingen en onderwijspersoneel. Het gaat dan om kinderen en leraren die wél afstand hebben gehouden tot de besmette persoon, maar bijvoor beeld in dezelfde ruimte hebben gezeten. Onlangs werd al bekend dat ook voor het hoger onderwijs zelftesten beschikbaar worden gesteld. Ook hier is het testen in alle gevallen vrijwillig en dus geen voorwaarde om toegang te krijgen tot een on derwijsinstelling. maandag 19 april 2021 Nieuwsmedia SPORT8 Dure auto's, een kasteel en veel champagne: Salar (l) en Sasan Azimi stralen in alles rijkdom, succes en luxe uit. Met name de oudste broer Salar staat graag in de belangstel ling. Niets lijkt te gek, als het maar publiciteit oplevert. Maar het gaat de broers niet altijd voor de wind. Vo rige maand werden ze opgepakt tij dens een inval in hun kasteel en da genlang verhoord. De Azimi's wor den verdacht van witwassen, fraude en valsheid in geschrifte. Reden voor deze krant om eens diep in hun leven te duiken. De wijze waarop ze rijk werden, hun manier van zakendoen, hun bezittingen, hun vermogen, hun mee- en tegenvallers: het komt alle maal voorbij in een zesdelige serie. Vandaag in deel 1: de inval in het kasteel. ZEELAND 2 FOTO PHOTONEWS Scholen gaan aan de zelftest Vanaf vandaag komen er miljoe nen zelftesten beschikbaar voor basisscholen, het voortgezet onderwijs en scholen voor spe ciaal onderwijs. Hiermee kunnen besmettingen sneller worden opgespoord en uitbraken zo veel mogelijk worden voorko men. Dat maakt het ministerie van Onderwijs vandaag bekend. Edwin van der Aa Den Haag —Arie Slob, minister Enkele buien pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1