9 zaterdag 17 april 2021 bonden als dokter en patiënt. Met de kinderen kon ik ook bij hem terecht op het consultatiebu reau. En al zijn het nu volwassen kerels die naar de steden verhuisd zijn, het kost hun moeite om van huisarts te switchen. Bij een van hen bracht hij een diagnose aan het licht door volharding. Hij zei: ,,Ik vreet m'n hoed op als hier niks aan de hand is.'' Hij had gelijk en na een ingreep ging het gelukkig stukken beter. Omdat we in een dorp wonen, zijn er soms wel rare situaties. 's Morgens een discrete medische behandeling, kom je elkaar 's avonds op de kermis tegen. Maar goed, mo menteel heb ik hem harder nodig dan ooit. Onze gespreksstof wordt wat zwaarder, zeg maar. En wat blijkt? We zitten op één lijn. Het voelt goed en ik maak me totaal geen zorgen. Mijn grootste angst is alleen dat hij met pensioen gaat. - Yvonne Mijn man is anderhalfjaar ziek geweest, waarvan hij drieënhalve maand in 't ziekenhuis/ revalida tiecentrum heeft doorgebracht. In die periode belde onze huisarts elke week om even te horen hoe het ermee ging. Augustus 2020 is mijn man overleden en tot op de dag van vandaag word ik nog steeds regelmatig gebeld. Het mag duidelijk zijn dat dit mij zo goed doet. Dus lof voor mijn trouwe huisarts. - Tineke v.d. Wildt Beroepsmatig moet ik regelmatig vragen wie men als huisarts heeft. Het vaak gegeven ant woord begrijp ik zó goed. Men twijfelt, eh ja, ik ben bij die praktijk. Maar wie nou echt mijn huis arts is? Elke keer heb ik een andere. Dat stoort mij ook. Kom je de tweede keer voor hetzelfde, kun je je verhaal nog een keer vertellen. Ook lijkt het in coronatijd dat je van goeden huize moet komen wil je verder komen dan de praktijkassistente. Ik sta hier niet alleen in als ik de verhalen om mij heen hoor. Dus een eigen huisarts: had ik 'm maar. - Femke de Neef Mijn man is jaren ziek geweest. Hij had COPD. Wij hebben zo veel steun van onze huisarts ge had. Ik kan het haast niet verwoorden. Ook na de dood van mijn man kwam hij nog diverse keren informeren hoe het met mij ging. - R. van Hout-Immens Mijn bijzondere ervaring met de huisarts is van bijna 27 jaar geleden. In september 1992 ben ik na achttien weken zwangerschap bevallen van een zoontje, die al overleden was in mijn buik. Een heftige ervaring. Ook de huisarts die we destijds hadden, was hierdoor getroffen. Op 5 mei 1994 ben ik bevallen van een kerngezonde dochter. De huisarts had graag de bevalling willen doen, maar door omstandigheden moest ik in het ziekenhuis bevallen. Na een week of twee kwam de huisarts eens kijken hoe het met moeder en dochter ging. Hij kwam binnen en was zo blij voor ons dat ik een dikke knuffel van hem kreeg. De huisarts had daarna wel een heel speciaal plekje in mijn hart! - Noëlle Potters z'n werk zou gaan. Hij gaf bij binnenkomst alle kinderen, die hij geen van allen kende, een hand. Een schoonzoon kon er niet bij zijn vanwege op passen op de kleinkinderen. Toen hij op de avond van de euthanasie zelf binnenstapte, gaf hij al leen de nu wel aanwezige schoonzoon een hand en zei: ,,U ken ik nog niet.'' Een mensenmens, dat is mijn huisarts. De begeleiding die mijn man en ik destijds van hem hebben gehad is onbetaal baar! - An de Geus Onze huisarts was er in 2017 voor mijn vader tij dens zijn ziekte, tot aan zijn dood. En ook wij konden bij hem terecht. Sinds september vorig jaar zit mijn man thuis met een burn-out. Ook hier was en is de huisarts weer begripvol en steu nend. Nu is hij er ook voor mijn moeder, die eind 2020 opeens ongeneeslijk ziek bleek te zijn. Re gelmatig een bezoekje of een belletje naar haar. Afgelopen januari kreeg ik opeens vage klachten. Onze huisarts nam het zeer serieus, deed het niet af als een resultaat van spanning en zorgen. Hij verwees me door naar een neuroloog, waar ik uit eindelijk de diagnose MS kreeg. Ik ben onze huis arts zeer dankbaar: door zijn handelen kwam ik snel bij de goede specialist terecht! - Charlotte Kant Ik noem geen namen maar mijn huisarts is een Koning! We zijn al zo'n dertig jaar aan elkaar ver- Toen ik een jaar of 45 was en een beetje in een dip, ging de huisarts niet zielig meedoen, maar zei tegen mij: jonge meid, ga lekker rennen langs het strand. Deze raad gaf zoveel positivisme mee, dat heeft mij gered. En mijn kinderen en klein kinderen. Zodra er een iets mankeert, is ons credo: 'Jonge meid, ga lekker rennen langs het strand.' Mijn huisarts houdt ons op de been. - Anneke Olsthoorn Toen mijn man in 2013 terminaal ziek was en uit eindelijk euthanasie wilde, kwam onze huisarts een week voordat dat zou gebeuren op een avond met ons en onze acht kinderen en schoonkinde- ren (allen volwassen) bespreken hoe dat het in Onze huisarts was zo blij voorons met de geboorte van onze dochter dat ik een dikke knuffel van hem kreeg - Noëlle Potters GO Onbetaalbaar!' FOTO'S NATIONAAL ARCHIEF COLLECTIE SPAARNESTAD, ANP HAAGS GEMEENTEARCHIEF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 9