Geld&Geluk DE KINDEREN ETEN ONS A De kinderen van Emily en Lex snacken de hele dag door. 'Verder geven we nergens anders meer geld aan uit.' Emily 'Wij kijken heel verschillend tegen geld aan. Lex is van het uitgeven, kan genieten van spullen.' Lex 'Ik leef meer in het nu. Jij bent een planner.' Emily 'Ik ben enorm van het sparen, van financiële zekerheid. Ik hou altijd rekening met de toekomst.' Lex 'Ik vind: als er geld is, kun je het uitgeven. Als het op is, is het op.' Emily 'Jij bent megasociaal, zal altijd trakteren. Ook als je bijna niets hebt.' Lex 'Schulden maak ik niet, hoor. Het heeft te maken met onze achtergrond. Ik werd opgevoed door een alleenstaande moeder die het krap had. Ik kwam niets te kort, maar er was geen financieel plan.' Emily 'Mijn vader heeft zich enorm omhoog moeten knokken, dat heb ik meegekregen. Mijn moeder zei tegen me dat het geheim van hun goede huwelijk financiële onafeankelijkheid is.' Lex 'Emily is zakelijk handig.' Emily 'Jij bent handig. Daardoor konden we een huis kopen waar veel aan te klussen viel.' Lex 'We hebben veel potjes; een huis- houdrekening, eentje voor variabele kosten, ook spaarpotjes voor de kinderen. De kinderbijslag zetten we voor ze apart, daar komen we niet aan. De kinder opvang is onze grootste kostenpost.' Emily 'En eten. We houden van koken. Lex doet de boodschappen, maar weet je ook hoeveel we daaraan uitgeven?' Lex 'Dat zou moeten, maar nee, geen idee.' Emily 'Zeker 700 euro per maand. Sinds corona eten de kinderen ons failliet. Ze zijn de hele dag thuis aan het snacken. Maar aan de andere kant geven we nergens anders meer geld aan uit.' 1 L» 'm gyp® j* Beste koop Grootste miskoop Emily 'Een L.O.L.-bal voor onze oudste. Ze wilde een poppetje van dat merk, maar ik bestelde per ongeluk een opblaasbal.' Lex 'Een digitale tekenpen die het helemaal niet goed deed.' Lex 'Aan energie geven we ook meer uit.' Emily 'Momenteel ongeveer 150 euro per maand. We laten de vaatwasser nu ook vaker draaien. Wat ook leuk is om te vertellen is dat we allebei een potje hebben waar de ander niet aan mag komen.' Lex 'Ik koop daarvan bijvoorbeeld spul len voor kajakken, een van mijn passies.' Emily 'Ik zal eerder iets nuttigs voor het gezin kopen. Maar we leren van elkaar. Lex overtuigde mij ervan dat ik af en toe ook eens wat geld voor mezelf moet uit geven. Wat heb ik toen gekocht?' Lex 'Een koptelefoon.' Emily 'Ja! Een noise canceling head phone. En andersom geldt dat Lex nota bene is begonnen met beleggen!' Lex 'Ben je nu trots op me?' Emily 'Enorm.' o u. MEZZA 19 Het OKU IJ zelffeesbod; J Pluk _J/, Emily Jacometti (37) is co-CEO van game-ontwikkelaar Flavour. Lex van den Berg (33) is game-designer in loondienst. Emily en Lex wonen in een koophuis in Haarlem met hun kinderen van 3, 5 en 7. Emily Toen de scholen dicht gingen een router voor goed internet en een bureautje voor de kinderen.' Lex 'Een Brunotti-zonnebril. Nu helaas 'overleden', ik had hem zeventien jaar lang.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl X co LU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99