enorme ego's. Mannen willen graag macht, houden van competitie, zijn strijdbaar. Op zich is daar niks mis mee, dat was noodzakelijk voor de overleving van de soort. En als macht in liefdevolle handen is, dan kom je bij de goddelijken uit.' De perfecte man heeft naast een flinke dosis testos teron ook een vleugje vrouwelijkheid, zegt ze, en optimaal is de verhouding 80-20. 'Zulke sterke, zorgzame kerels zijn harder nodig dan ooit. Er heerst een neo-masculiene golf. Het erge van die cultuur is dat vrouwen niet meer als kostbaar wor den gezien. Ze worden continu geschoffeerd, kijk naar wat iemand als Sigrid Kaag te verduren krijgt op Twitter.' Ze pakt de krant erbij. 'En kijk,' wijst ze, 'dit stond er vanochtend in.' Een stuk over de Britse website Everyone's Invited, waarop duizenden en duizenden verhalen binnenstromen van meisjes en jonge vrouwen die te maken kregen met seksueel wangedrag op scholen. 'Laatst sprak ik een jongen die zei: ik heb in een paar maanden tijd wel honderd meisjes geneukt, want ja, Tinder, dat is een gratis hoerenkast. Ik vroeg: zit je niet stoer te doen? Nee, zegt hij, je kiest een leuk meisje en dan heb je een leuke nacht en drie dagen later neem je weer een ander.' Er is, zegt ze, te weinig penisbeschaving. 'Toen in 2016 de MeToo-beweging ontstond, dacht ik: god- samme, dit is écht nog maar het topje van de ijsberg. Ik zag het in mijn praktijk, het klopt helemaal met de statistieken die zeggen dat 40 procent van de Nederlandse vrouwen een nare seksuele ervaring heeft gehad.' Het gevolg kan zijn: blokkades, aan tasting van je zelfvertrouwen en zelfoeeld. 'Er is onveiligheid gezaaid in je vagina en het bekken. Je gaat op slot, laat niemand meer binnen - of juist iedereen. Ik zag het ook bij bevallingen, waar het juist allemaal draait om ontsluiting; sommige vrouwen waren ontzettend bang voor een vaginaal onderzoek.' In extreme vorm interesseert het vrouwen niet meer wat daaronder gebeurt. Ze wijst naar buiten, vlakbij liggen de Wallen. 'Ik interviewde veel prostituees. De meesten zijn misbruikt. Die zeggen: ik voel er niks meer bij, en zo kan ik er tenminste nog een Volvo mee verdienen.' Hoe verging het haar zelf, in dat slagveld van liefde en lust? Ze laveerde er aanvankelijk onge schonden doorheen. Dankzij de tip van haar vader. 'Tot mijn 20ste hield ik mijn onderbroek aan. Dat 16 MEZZA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 96