Als man alleen mis ik discussi over kastjes met laatjes 'Nee nee nee! Die ga jij niet op Marktplaats zetten.' In de VW Met de brommer Op de trekker DE HORT OP Zoon Yann wijst naar de 130 centimeter hoge Ikea-kast - ongelakt hout - met twaalf hoge en zes lage schattige, popperige schuiflaatjes: een Sture. Online heb ik gezien dat er mensen bestaan die wanhopig op zo'n Sture uit zijn. Hij heeft dertien jaar in mijn werkkamer gestaan, laatjes overvol. 'Die wil ik hebben,' zegt zoon. 'Jarenlang heb ik dingen uit die laatjes gepikt, nu wil ik er thuis naar kunnen kijken.' Verlangend streelt zijn blik de Sture. Vriendin Iris schudt het hoofd. 'We hebben al zoveel kastjes met laatjes.' 'Dan doe ik er een paar weg.' Haar gezicht klaart allerminst op. 'Dan weet ik alweer welke, dat zijn juist de kastjes die ik wil houden.' Dat soort discussies mis ik deerlijk als man alleen, niettemin houdt het thema ook mij bezig: kastjes met laatjes. Sinds een jaar ben ik me aan het voorbereiden op een verhuizing, al is die totaal niet aan de orde - en daarbij heb ik moeten constateren dat ik in de loop der jaren vrij veel kastjes met laatjes heb verzameld. Deels samen met mijn ex, die ook die afwijking had. Bij haar ging het meer om kasten met laden, maar het principe is hetzelfde. Een aantal kastjes heeft het huis al verlaten, maar ik heb nagerekend dat ik ooit, aan het begin van de opruimwoede, 32 kastjes met laatjes en kasten met laden onder mijn bewind had. Het is verslavend, spullen in laatjes doen. Het probleem is alleen dat je die spullen daarna niet meer ziet en ze lang zamerhand vergeet, terwijl je wel weet dat de laatjes vol zijn. Dan koop je een nieuw kastje met laatjes. Het aanbod is overweldigend - even googe- len volstaat. Ook daarom: je kunt gewoon niet anders dan af en toe een kastje met laatjes kopen. Mijn dierbare Sture is nu leeg, maar hem via Marktplaats aan een wild vreemde verpatsen, nee. Helaas is zoon is gezien zijn thuissituatie volstrekt kansloos. Soms kijk ik naar de desolate laatjes die alle achttien een stukje opengeschoven staan, maar niet even ver, als de registers van een kerk orgel. Ik krijg zin er weer wat in te doen. MEZZA 11 Egbert Jan Riethof (67) is journalist, ex-leraar, ex-minnaar, date-expert en vader. Met bijzonder vervoer op pad Terug in de tijd van je jeugd, of die van je ouders. Op een Zündapp, Kreidler of andere oldtimer-brommer tuf je door het mooie Twentse land. Ophalen in Lemselo (Overijssel). 25 voor 2 uur (of 50 voor een dag). brommerskiekn.nl Met een klassieke Volkswagenbus rijd je langs bomen die volop in bloei staan. De tocht is te rijden tot eind mei. Ophalen in Hoogblokland (Zuid-Holland). 199 (max. 8 personen) incl. route en mand met lekkers. devolkswagenbus.nl Met een trekker uit vervlogen tijden toeren door het boerenland. Het tempo ligt laag, dus je geniet maximaal van de omgeving. Ophalen in Tricht (Gelderland). 169 incl. koffie en gebak. tractorspoor.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 91