'Tijd voor angst is er niet, die komt pas later' Straatkunst ontrafeld 'Ik wil ergens onderdeel van zijn. Ik wil niet bij de nomaden op visite, maar een nomade zi'jn. In Mongolië kocht ik een paard, kameel en hond en trok maanden door hun gebied. Kan ik leven van het land? Hoe is het om honger te hebben, onderkoeld te zijn, weken geen mens te zien? Die dingen onderzoek ik, puur uit interesse.' 'Een gezond lijf, tijd die ik zelf kan BIJPRATEN indelen en de kracht om overal iets positiefs in te zien. Ik ben vrij om dit leven te leiden en ook om een andere keuze te maken.' 'Ik ken juist veel angst. Soms dwing ik mezelf in het diepe te duiken, anders durf ik het niet. Dan bevind ik me opeens in een onweersstorm bovenop een berg, langs een steile helling, om vervol gens te zien dat ik terug moet om een andere route te vinden. Dan is er geen tijd voor angst, die komt pas later. Angst is voor mij een goede raadgever, ik luister ernaar en onderzoek of-ie reëel is. Een leven zonder angst vind ik saai. Angst overwinnen is verslavend.' Kosmos Uitgevers 20,99 MEZZA 9 Hoewel niet in een museum te bewonderen, is graffiti wel degelijk een kunstvorm. Dat geldt ook voor street art, dat een troosteloze muur kan opkrikken tot een waar schilderij. Tijdens de online lezing Graffiti en street art van Bureau Boeiend komen de ver schillen tussen die twee aan de orde, leer je over stromingen en zie je de mooiste voorbeelden uit binnen- en buitenland. De lezing wordt gegeven door docent kunst geschiedenis Krzysztof Dobrowolski-Onclin. 18 april 12-14 uur 12 bureauboeiend.nl Tamar Valkenier (34) was zowel recherchepsycholoog als sterren chef, maar besloot de wereld te ontdekken. Ze schreef Fulltime avonturier; over alles achterlaten en de zoektocht naar ultieme vrijheid. Zoek je graag het extreme op? Wat is de ultieme vrijheid voor jou? Ben je nooit bang?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 89