OZCAN AKYOL Slechte cijfers en kritiek in aanloop naar coronaberaad ANYTIME; ANYWHERE a FreeStyle Libre 6 Column Dat niet alleen politici een moeizaam geheugen heb ben, maar ook diverse jour nalistieke redacties, bewijst de zeer intrigerende en geslaagde podcast De Deventer Mediazaak. In deze zesdelige reeks van jour nalist Annegriet Wietsma horen we hoe een moordzaak in mijn nietige woonplaats ontaardt in een landelijk mediacircus. Voor wie het allemaal niet meer zo goed in het geheugen heeft: een rijke weduwe wordt vermoord. Na uitgebreid onderzoek leidt dat tot een veroordeling van de man die altijd haar fiscaal adviseur was - in de volksmond gaat hij als 'de boekhouder' door het leven. Er zijn mensen, laten we ze betrokken burgers noemen, die aan het vonnis van de rechter twijfelen, en zij starten hun eigen onderzoek, in clusief het verdachtma- ken van iemand anders. Tot zover. Ik ga me niet inhoudelijk met de zaak bemoeien. Duizend anderen gingen me voor. Het sterke aan de podcast is vooral dat we minutieus kunnen horen hoe eenvoudig het blijkt om via de pers de publieke opinie te beïnvloeden. Een kwalijke hoofdrol in dit ge heel heeft Maurice de Hond, opi niepeiler annex zelfbenoemd co- ronadeskundige, die als een beze tene zijn gelijk wil halen en alle mogelijke middelen inzet om het politieapparaat in een kwaad dag licht te plaatsen. En plotseling doet iedereen mee: van krabbelaar Theodor Hol man tot komiek Claudia de Breij, die zelfs op televisie een muzikale ode ten gehore brengt aan de zichtbaar getroebleerde en valse opiniepeiler. Hoewel De Hond door een rechter tot smaad wordt veroordeeld, blijft hij ijzerenheinig in de pers doorgaan met zijn missie, naar eigen zeggen vanwege de geschiedenis van zijn familie. Misschien is hij in die verklaring gaan geloven, maar terwijl hij een vermeend misdadig systeem pro beert te bevechten, verandert hij zelf in een nietsontziende barbaar, die het lijden van anderen als bij vangst accepteert. Hij gaat zelfs zó ver, dat zelfs zijn fanatiekste medestanders afhaken. Wie naar het heden kijkt en Mau rice de Hond obsessief in corona debatten ziet meedoen, moet zich afvragen wat er aan de hand is met al die redacties. Ze weten wat voor vlees ze in de kuip hebben. Deze man gaat als razende stier tekeer tot hij alles en iedereen heeft vernietigd. Dat maakt de podcast ook zo goed; de reeks laat de morele on dergrens van veel journalisten zien. En dat Maurice de Hond na al die jaren nog serieus wordt geno men, mag gerust verontrustend en lachwekkend worden genoemd. De reeks laat de morele ondergrens van veel journalisten zien Gemiddeld zijn de laatste zeven dagen 7548 besmettingen per et maal vastgesteld. Dat is het hoog ste weekgemiddelde sinds 9 janu ari. Het aantal besmettingen was de afgelopen week 11 procent ho ger dan vorige week. Die ontwik keling is slecht nieuws voor de kans op mogelijke versoepelingen van de coronamaatregelen. In de ziekenhuizen is de situa tie deze week relatief stabiel. Ge middeld komen er nu per dag 244 mensen met corona op een 'ge woon' ziekenhuisbed terecht, dat is ongeveer 4 procent meer dan een week geleden. Op de ic's lijkt het licht beter te gaan. Dagelijks worden daar nu 45 coronapatiën ten opgenomen, dat is 15 procent minder dan een week geleden. Ondertussen blijft de kritiek op het vaccinatiebeleid stevig. Giste ren schreef het Limburgse Zuy- derland ziekenhuis een vernieti- gende brief aan kabinet en RIVM. Ze hebben 'met verbijstering kennisgenomen van de politieke besluitvorming rond de vaccins van AstraZeneca en Janssen'. ,,Wilt u alstublieft stoppen met dralen en onrust zaaien, met insi nueren dat u veiligheid biedt door alles eerst goed uit te laten zoe ken? De cijfers die de voordelen van massavaccinatie aantonen zijn overweldigend. Ze liegen echt niet. Laten we dan landelijk de maximale vaart erin brengen!'' W Noodkreet aan kabinet: stop dralen en onrust zaaien Het ziekenhuis deelde een long foto van een man die 'na alle com motie in de media' had afgezien van het AstraZeneca-vaccin. 'We zagen de wanhoop in zijn ogen. Het virus had hem geveld en dit had wellicht niet gehoeven.' Zuyderland 'overweegt serieus' om vanaf maandag een paar hon derd vaccins van AstraZeneca aan te bieden aan eigen medewerkers en dokters, ook als zij onder de 60 jaar zijn. Dit zou indruisen tegen het besluit van het ministerie over de leeftijdsgrens. GLUCOSE METEN ZONDER VINGERPRIKKEN. life, to the fullest.* Abbott Kijk op www.nietmeerprikken.nl/sensor voor productinformatie of scan de QR code met je telefoon. zaterdag 17 april 2021 GO ^0 @OzcanAkyol Maurice Met 8966 nieuwe besmettin gen noteerde Nederland giste ren het hoogste aantal in één etmaal in ruim drie maanden. Ook trendmatig gaat het de verkeerde kant uit. Sander van Mersbergen Sittard YOU CAN DOIT De sensor heeft een opwarmperiode nodig van 60 minuten. De sensor is maximaal 30 minuten waterbestendig tot een diepte van 1 meter. Gebruik niet boven een hoogte van 3048 meter. FreeStyle, Libre, en gerelateerde merk aanduidingen zijn eigendom van Abbott. Abbott 2021. Scan de sensor om jouw glucosewaarden te meten. Gebruik van lancetten overbodig. Gesimuleerde gegevens ter illustratie. Dit is geen echte patiënt of gegevens. Afbeeldingen ter illustratie, dit is geen echte patiënt of professionele zorgverlener. Abbott B.V. Wegalaan 9, 2132 JD Hoofddorp. ADC-37592 ÈUJCOSEIKRANSI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6