Saskia Noort Slimme meiden van slimme moeders Zo doen zij dat De complotten van QAnon zijn in Japan voor watjes Een lokale variant van QAnon J-Anon, komt in Japan niet van de grond nvxmmv 12 De kameel springt op groen... Ik ben opgevoed door twee fulltime werkende ouders. Dat was in de jaren 70 heel wat, ondanks de opkomst van de dolle mina's. Wij hadden thuis een oppas, tot we groot genoeg waren om zelf van school naar huis te lo pen en vanaf toen deden we ook de boodschappen en leerden we als van zelf te koken. In ruil voor een zakcentje streken we de was, als we zin had den in thee met een koekje kon dat bij de thuisblijfmoeders in de straat. Wat opviel, als kind al: heel gelukkig waren de thuisblijfmoeders niet. Hun zenuwtikken en stiekeme gezuip, hun stille, propere huizen, hun kin deren die liever bij ons thuis rondhingen. Nee, dan mijn moeder, in haar suède minirok, gehaakte top en veterlaarzen tot over de knie. Aan het werk, meer dan vijf dagen per week, en 's avonds nog even de administratie doen - ik vond het supercool. Ze was nog niet zo feministisch dat mijn vader achter het aanrecht moest, maar toch: zij beheerde het geld, zij kocht pandjes, zij hoefde nooit toestemming te vragen om een nieuwe jurk te kopen. Als ons iets op het hart werd gedrukt, op het obsessieve af, dan was het: doe een studie, wees financieel onafhankelijk en zorg dat je weet hoe het zit met je pensioen, de belasting, de hypotheek, de verzekeringen, de erfenis, het spaargeld, de investeringen en de beleggingen. Mijn moeder had zich de financiële taken zo toegeëigend dat ik betwijfel of mijn vader er raad mee had geweten als dat nodig was geweest. toen ik mijn eerste kind had gebaard. Mijn ouders hadden kromgelegen om mij te laten studeren, zodat ik altijd goed voor mezelf zou kunnen zorgen, en nu ging ik deze zorg niet uit handen geven aan mijn man, hoeveel ik ook van hem hield. Bovendien vond ik werken veel leuker dan het huishouden. Aan de slag dus, en een op pas aan huis. En ja, dat kostte ons een half maandsalaris. Maar wat zou het gat in mijn cv me kosten, op de lange termijn? En met een parttimebaan zou ik financieel te veel af hankelijk worden van mijn man. 'Dat je niet driehoog-achter eindigt', het mantra van ma, hield me gaande, ook als ik me even verschrikkelijk schuldig voelde als er op het schoolplein weer eens overblijf- moeders geronseld werden, of mijn kinderen opschepten over anderen die er wel waren met een kopje thee en een bakje snoep. Nu mijn kinderen af zijn, en hun eigen leven leiden, fulltime werkend en bruisend van ambitie, weet ik dat ik me voor niks schuldig heb gevoeld. Ster ker nog, ik ben megatrots hoe ik alles heb gefikst zonder ooit op de zak van iemand te hebben geteerd. Opvoeden is 'voordoen hoe te leven' en daarom verbaast het me zo dat vrouwen in Nederland nog steeds zo weinig werken. Wil je dat je dochter later gaat studeren en een mooie carrière opbouwt? Dan moet je bij jezelf beginnen en niet verontwaardigd doen over de oproep van onderzoeksinstituut Nidi dat vrouwen, migrantengroepen en ouderen meer uren moeten werken om onze welvaartsstaat op peil te houden. Wees een voorbeeld voor je kinderen en maak je huwelijk wat gelijkwaar diger. Een slimme meid is op haar toekomst voorbereid, nog steeds. Een toe komst die in een op de drie gevallen een scheiding brengt. Super Mystery Magazine Mu, zoals de officiële naam luidt, heeft 60.000 trouwe lezers die elke maand wor den getrakteerd op sensati onele fenomenen. De voor pagina's zetten de toon met zwevende ogen, buiten aardse wezens, mistige fabeldieren of, in 2018, Do nald Trump die zo uit een ufo naar de aarde lijkt te zijn gestraald. Kortom, als er één volk is dat helemaal meegaat in de wondere wereld van QAnon - de grootste sa- menzweringscultus van dit moment - dan natuurlijk de Japanners, zou je zeggen. Voor wie van een andere planeet komt en niet weet waar QAnon voor staat: aanhangers van deze feiten- vrije Amerikaanse bewe ging zweren bij een univer seel satanisch complot van een heersende elite die het bloed van kinderen drinkt en die het coronavirus als ook 5G-technologie heeft ingezet om ons, gewone stervelingen, te knechten. Appeltje eitje voor lezers van Mu, verwacht je. Maar nee, uitgerekend in de toch zeer vruchtbare Japanse bodem van fantastische ver halen wil nou net QAnon niet kiemen. Takeharu Mi- kami, die al sinds 2005 hoofdredacteur is van Mu, legde recent in een kranten interview uit waarom niet: 'QAnon is te naïef voor onze lezers.' Het zal je maar gezegd worden als doorgewinterde wappie. Een dinosaurus achtige neef van Godzilla die af en toe zijn kop op steekt in een Schots meer ten zuiden van Inverness is dus aannemelijker dan het laatste 5G-complot. Ook een lokale QAnon- variant ('J-Anon'), die onder meer beweert dat de Ja panse keizerlijke familie uit dubbelgangers bestaat, komt niet van de grond. Ex tra pijnlijk werd het toen bleek dat de vrouw die namens J-Anon tienduizen den aanhangers opvoerde, door de mand viel. Bijna al haar zogenaamde volgens bleken nepaccounts te zijn. a 7<XTJ Saskia Noort schrijft op deze plek wekelijks over nieuws dat haar raakt. ZATERDAG 17 APRIL 2021 GO Het was voor mij dus ook geen vraag of ik full- of parttime ging werken Japanners zijn adepten van het bovennatuurlijke en verzot op complottheorieën. De echte liefhebbers van het wonderbaarlijke laven zich in het land al ruim veertig jaar aan het maandblad Mu. Vrij vertaald betekent 'mu': onverklaarbaar. BOB VAN HUET ROTTERDAM Kamelen kunnen veilig oversteken in de provincie Gansu, China, dankzij de installatie van een speciaal kamelenstoplicht - het eerste ter wereld. In de schilderachtige Mingsha Mountains worden de dieren veel gebruikt voor transport. Ook kunnen toeristen er een ritje maken op de 'schepen van de woestijn'. foto getty images gATcisaacüiS!! ajgMfflBrgfg aasl n-t-'jy flIl/WUOUFO AJPER mVffëRV mflGAZirtf mu AJPfRITWTERY mflGfizinE mu tËFÏ<DH^SIilC uroiHl BROtiatf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 60