,1 *ïx\«ï!ï! 1Ï' 'Ik heb moeite met de tijdsgeest. De jaren 50, dat is mijn ideaal: toen was er nog respect voor ouderen, voor de dominee en de onderwijzer' 7 'J' .ixki Vr •- - -f-'.&éL'*1 v •--- -45 PASPOORT Want de mensen denken gewoon: ik neem dat vaccin, dan kan me niks meer gebeuren. Ja, ik ga dat vaccin ook nemen. God heeft de ziekte gezonden, maar ook dokteren de wijsheid gegeven om een medicijn te ma ken. Maar als de mensen denken dat ze nu op de oude voet verder kunnen gaan, heb ben ze het mis. Dit is een les, die moeten we ons ter harte nemen." „Misschien zou ik weer even 22 willen zijn. Dat was een mooie tijd, want toen kreeg ik verkering. Mijn grote liefde. Die is onver vangbaar gebleven. Het is uit gegaan en ik ben alleen gebleven. Nu ben ik 69. Ik wil niet weer jong zijn. Ik ben blij dat ik deze leeftijd bereikt heb. Soms denk ik zelfs: laat mij maar gaan, het leven wordt te zwaar." v'- ,,Als je ouder wordt, gaat de tijd steeds snel ler. Toen ik 12 was en op de lagere school zat, keek ik alleen maar vooruit: tot ik de klas uit kon, tot ik 16 werd en brommer kon rijden, tot ik 18 was en mijn rijbewijs kon halen, tot ik een meisje had, de Landbouw school afgerond... Nu wacht ik nergens meer op. Ik kijk achterom, naar de tijd dat het leven goed was." ,,Ik heb moeite met de tijdsgeest. De jaren 50, dat is mijn ideaal: toen was er nog res pect voor ouderen, voor de dominee en de onderwijzer. Nu spreekt iedereen elkaar met de voornaam aan! Ik kijk om me heen en denk: waar gaat dat heen?" ,,De jaargetijden. Ik zou niet graag op de evenaar wonen. Je moet een winter hebben om van de zomer te genieten. Kijk, de bloembollen bloeien, de bomen lopen uit, er wordt gezaaid, zachtjes komen de gewas sen weer op. Dat is altijd weer nieuw." „Uiteindelijk is altijd alles in verandering. De tijd staat nooit stil. En als jouw tijd komt, moet je alles achterlaten dat je in je leven hebt verzameld. Ook voor mij komt dat moment. De boerderij, de dieren, mijn tractoren. 'Zij garen bijeen en weten niet, wie het tot zich nemen zal'. Psalm 39, vers 7. Je verzamelt het voor een ander, die na jou komt. Alleen het geloof is eeuwig. Ei genlijk begint na het sterven het mooiste. Dan begint het pas, dan zal er geen verdriet en pijn meer zijn. Daar verlang ik naar. Een nieuwe hemel, een nieuwe aarde, waar alle mensen in liefde bij elkaar leven, tot eer van God." GO ZATERDAG 17 APRIL 2021 Jan Sandee: „Uiteindelijk is altijd alles in verandering. De tijd staat nooit stil. En als jouw tijd komt, moet je alles achterlaten dat je in je leven hebt verzameld." foto marcelle davidse -- -■ - - V" éSl - - i*tar®arvSv#j£ jggL —7. J y^C. Jan Samuel Sandee werd in 1951 geboren in Oud-Sabbinge, op de boerderij van zijn ouders die een gemengd landbouwbedrijf hadden. Sandee volgde de Land bouwschool en nam later de boerderij over. Later stapte hij over op land bouw en loon werk. In 2011 stopte Sandee. Zeven jaar gele den verhuisde hij van Oud-Sab binge naar Hof Reijgersberg in Borssele, een 18de eeuws Rijksmonument, waar hij geniet van de wisseling van de seizoenen en zijn geliefde tractoren. Zou u weer jong willen zijn? Terug in die tijd? Wat maakt het leven nog de moeite waard, voor u?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 55