14 ZEELAND - Wie was jouw beste medespeler? De oproep van Barry van der Hooft in zijn column van afgelopen zaterdag leverde heel veel respons op. Het aantal inzendingen overtrof alle I verwachtingen. Van een korte uitleg over een favoriete speler, tot een drie A4'tjes tellend verhaal vol loftuitingen. We kozen er een aantal uit en gaven ze een plek op deze pagina's. IDE BESTE MEDESPELER Danny Magito ,,Voor mij waren Esad en Cisko Osmanovski met af stand de beste medespelers. Niet alleen qua voetbal kwaliteiten en pure klasse. Ook vanwege de dyna miek van de oude vos (vader Cisko) en de jonge zoon in hetzelfde team. Esad was een prachtige voetballer, die er op 15/16-jarige leeftijd al met kop en schouders bovenuit stak.'' ,,In al dat geweld waren ze altijd niet alleen de beste voetballers, maar ook de beste en aardigste personen. Ze benaderden iedereen - ook mij, met mijn in ver gelijking met hen zeer beperkte voetbalkwaliteiten - alleen maar met respect. Ik heb daar ook buiten de sport nog vaak aan gedacht.'' Stefan Dijkers ,,Theo Hanny is de beste speler waarmee ik samen heb gespeeld. Theo was - of is, want we spelen nog steeds samen - vooral een enorm complete voetballer. Hij koppelde techniek aan inzicht. Je hoorde hem nooit, maar dat was ook niet nodig. Hij had ook veel sco rend vermogen. De kopbal bij de tweede paal uit een hoekschop is zijn handels merk. En dan hoor je hem wel: 'één kans, één goal'.'' Jaap den Doelder ,,De beste met wie ik ooit heb gespeeld in het amateurvoetbal is zonder twijfel Remco van Keeken. In onze tijd bij VC Vlissingen kon je al zien dat hij iets spe ciaals had. Maar in de jaren bij Hoek heb ik Remco echt ongelofelijke dingen zien doen. Of het nu tegen IJsselmeervogels, Spakenburg of Dovo was; hij keek en dacht drie stappen sneller dan wij. Links, rechts, een stiftje; het maakte hem alle maal niet uit. Zelf in de vriendschappelijke wedstrij den tegen PSV in de jaren 90 was hij soms fantastisch. Zo weet ik nog dat hij de linksback van PSV, Jan Heintze, door zijn benen speelde en daarna even op de bal ging staan. Zo van: hebben jullie dat gezien? Remco staat bij mij op plek 1, daarna komen spelers als Geert de Poor ter, Dave Gijsel en Ronald van Sliedregt.'' ,,Ik heb zeven, acht jaar bij VV Wemeldinge gespeeld. De be ste voetbalster waarmee ik heb samengespeeld was Virginia van Swol. Ze was niet bang en gooide altijd haar kont in de strijd om een bal af te pakken. Ze beukte zo iedereen omver.'' ,,Met z'n tweeën hadden we de grootste lol, ook na afloop. We kregen als meiden een aparte kleedkamer en gleden daar soms over het zeepsop doorheen. We hebben tot ons zes tiende bij de jongens gevoetbald, daarna kwamen we in een meidenteam. Vanwege een baantje op zaterdag ben ik kort daarna gestopt. Virginia heeft nog wel wat langer gevoetbald. Ik heb een mooie tijd met haar gehad. Ik keek ook wel tegen haar op, want ze was echt goed!'' Samantha de Munck ,,Ik speelde samen met Edy de Schepper in de B-junioren van Vogelwaarde. We waren 14 jaar en Bert van der Meij- den kwam spelers tekort voor een toernooi van het eerste elftal. Hij vroeg of wij interesse hadden om mee te doen. Voor mij was het tempo te hoog pff. Maar Edy speelde heel dat toernooi op het middenveld. Echt klasse.'' ,,Hij had een geweldig tac tisch inzicht, de juiste men taliteit en ook sociaal in de omgang. Edy had alles in huis om Zeeuws-Vlaanderen te kunnen verlaten om prof te worden en werd dat ook bij NAC. Het was een eer om als jeugdspeler samen met hem te mogen spelen.'' Fred van der Veeken zaterdag 17 april 2021 PM AZVV-speler Theo Hanny (rechts, met bril) haalt uit tegen Arnemuiden. archieffoto camile schelstraete Esad en Cisko Osmanovski v- Remco van Keeken Theo Hanny Virginia van Swol Edy de Schepper

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42