¥®1 NIEUWS 3 Heropening buitenschoolse opvang 'fijn', en ook 'stressvol' jfl ge Harde schijf gestolen bij Belastingen Amsterdam Dienst Philip live bij NOS JftÊ - 'V- De buitenschoolse opvang (bso) gaat maandag weer voor alle kinderen open. Tot blijdschap van ouders, kinderen en de mensen die bij de opvang betrokken zijn. ,,We juichen over deze eerste stap.'' Pedagogisch medewerker Roosma- rijn Koelemeijer (38) van Natuur- fontein speelt vandaag in het Am sterdamse Westerpark met de kin deren die deelnemen aan de nood opvang. Ze vindt het 'gewoon fijn' dat vanaf maandag de club weer volledig is. ,,Het is al zo lang gele den dat we alle kinderen hebben gezien.'' Toch is de volledige ope ning van de bso ook stressvol, stelt ze. ,,Het is wel heel kort dag om nog van alles te regelen. Bijvoorbeeld intakes van kinderen die al hadden kunnen beginnen, als de coronacri sis er niet was geweest.'' Ook Roosmarijn ziet dat er een einde moet komen aan het alsmaar vooruitschuiven van de heropening en de onzekerheid. ,,Dat vraagt veel van onze organisatie, maar ook van de ouders die ik spreek. Natuurlijk zijn er mensen bij die het allemaal goed kunnen regelen, maar de stress liep ook vaak hoog op.'' En de kinderen? Die leven 'in het mo ment', constateert de pedagogisch medewerker. ,,Zij merken weinig verschil. We wassen hooguit extra onze handen, maar ze mogen nog steeds volop spelen.'' Directeur-eigenaar Jeroen Hil- brink van Natuurfontein, een orga nisatie met vier bso-locaties in Am sterdam, bevestigt dat de afgelopen vier maanden 'geestelijk vermoei end' waren. ,,We moesten continu klaarstaan om weer helemaal open te gaan en er viel geen goede plan ning te maken. Ondertussen groeide de noodopvang, steeds meer ouders redden het niet meer. We hebben keer op keer gepro beerd iedereen te helpen waar dat maar kon. We hebben ook een soci ale functie, ouders leunen op ons.'' Halfslachtig Jorrit Bosselaar (36) is zo'n ouder, hij heeft een dochter van 4 jaar op de buitenschoolse opvang. Bosse- laar vindt het 'halfslachtig beleid' van de overheid dat er zo lang is ge wacht met heropening van de bso's. ,,Ze mogen wél naar school, spor ten, muziek- en zwemles, maar niet naar de opvang. Dat is toch belache lijk! Terwijl mijn dochter juist be hoefte heeft aan contact met leef tijdsgenootjes. Ze zei op een be- •c- paald moment: 'Papa, ik wil niet meer met jou spelen.' En dat snap ik, maar ze is te jong om alleen de wijk in te gaan." ,,We zijn echt blij dat de bso, het sluitstuk van scholen en kinderop- Ze zei op een bepaald moment: 'Papa, ik wil niet meer met jou spelen. En dat snap ik' vang, geregeld is'', zegt directeur Emmeline Bijlsma van de Branche organisatie Kinderopvang in aan loop naar maandag. De organisatie riep het kabinet al enige tijd op om weer toe te werken naar herope ning, om dat er veel gebruik wordt gemaakt van de noodopvang en voor veel andere ouders de rek er inmiddels echt uit is. Veiligheid van de medewerkers, ouders en kinderen staat natuurlijk voorop. Op korte termijn, naar ver wachting medio mei, komen voor de hele sector zelftesten beschik baar via het ministerie van Sociale Zaken. Alle medewerkers in de branche kunnen dan gebruik ma ken van deze testen. Zo worden be smettingen sneller opgespoord en wordt verdere verspreiding van het virus zoveel mogelijk voorkomen. Testen Bijlsma heeft zich hier hard voor gemaakt. ,,Het zou goed zijn als alle volwassenen zichzelf twee keer per week testen, zij zijn veruit de be langrijkste verspreiders van het vi rus op de bso's. Zo kunnen kinde ren sneller weer vrijheid krijgen en niet meer het idee hebben dat ze zelf een wandelende virusbom zijn, bijvoorbeeld voor opa en oma. In eerste instantie zijn tests bestemd voor pedagogisch medewerkers, maar idealiter volgen ook testen voor ouders wat ons betreft. Toch juichen we over deze eerste stap", aldus de directeur. Hilbrink van Natuurfontein vraagt zich überhaupt af of zijn lo caties wel dicht hadden gemoeten. ,,Wij zijn een buiten-bso met win terharde medewerkers. We gaan al leen vanaf code geel naar binnen en onze medewerkers houden zich vanzelfsprekend aan de corona- regels.'' Toch vindt hij het prima dat er zelftesten komen. ,,Alles wat we kunnen doen om weer naar 'nor maal' terug te kunnen, is fijn.'' Vader Jorrit Bosselaar maakt zich helemaal geen zorgen over corona gevaar voor zijn 4-jarige dochter op de bso. ,,Ik heb begrepen dat kinde ren er wat minder vatbaar voor zijn en als je kijkt naar de besmettings- cijfers op scholen valt het allemaal reuze mee. Mocht ze toch corona oplopen, dan gaan we gewoon alle maal in quarantaine. Dat hoort erbij in deze tijd, daar sluit ik mijn ogen niet voor.'' Dat schrijft wethouder Victor Everhardt (financiën) in een brief aan de gemeenteraad. De schijf bevat scans van documen ten die in de periode juli 2020 tot en met maart 2021 per post zijn gestuurd door circa 30.000 belas tingplichtigen. Het gaat om uit eenlopende documenten, waar onder bezwaren, aangiftes en verzoeken om kwijtschelding. Daarbij kunnen bijvoorbeeld contactgegevens, kopieën van ID-bewijzen en zorgpolisbladen zijn meegestuurd. Welke infor matie is opgeslagen op de schijf verschilt van geval tot geval. De harde schijf is voorzien van een authenticatiebeveiliging en de gegevens kunnen zonder het omzeilen van die beveiliging niet worden uitgelezen. Het col lege van burgemeester en wet houders behandelt de diefstal wel als een datalek, vanwege het risico dat de beveiliging toch wordt omzeild en de gegevens worden doorverkocht of ge bruikt voor oplichting en (iden- titeits)fraude. Door de diefstal van de harde schijf zijn geen gegevens of do cumenten verloren gegaan. Eer der opgestuurde poststukken hoeven dus niet opnieuw te worden opgestuurd. Belasting plichtigen van wie de informatie op de gestolen schijf is opgesla gen, kunnen vanaf maandag een brief verwachten. Daarin wor den het incident en de mogelijke risico's die zij lopen vermeld. Betrokkenen kunnen contact opnemen met Belastingen Am sterdam om uit te laten zoeken welke documenten het in hun geval betreft. Zo kunnen zij vol gens het college een beter beeld krijgen welk risico op oplichting of fraude in hun geval aan de orde kan zijn. LONDEN De herden kingsdienst voor de Britse prins Philip wordt van middag vanaf 15.30 uur live uitgezonden door de NOS. De man van koningin Eli zabeth overleed vorige week vrijdag op 99-jarige leeftijd op Windsor Castle. De uitvaart van Philip wordt gehouden in St. Ge orge's Chapel op Windsor Castle. Vanwege de coro- napandemie zijn er ook bij de uitvaart maatregelen genomen. Koningin Eliza beth zit om die reden dan ook alleen. zaterdag 17 april 2021 GO 'De rek was er wel uit, ouders leunen op ons' Edwin van der Aa Amsterdam 5 X I Kinderen ven Natuurfontijn spelen in het Westerpark in Amsterdam. foto's marlies wessels - Jorrit Bosselaar, ouder AMSTERDAM In het pand van de gemeentelijke dienst Be lastingen Amsterdam is een harde schijf gestolen uit een computer die wordt gebruikt voor het scannen van inko mende poststukken. Eindelijk weer contact met leeftijdsgenootjes,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 3