Dm 9 zaterdag 17 april 2021 Verhalen van mensen liggen op straat. Wij tekenen ze elke week op. Tekst Melita Lanting, foto Johan van der Heijden Ans Lockefeir (65) ilftMBHTir wandelaar Locatie: Kerkring 's-Heer Arendskerke Tijdstip: 14.00 uur a .it zijn eurasiërs. De grijze is |Mayra. Zij is acht jaar oud. En de andere heet Denzo. Die is ander halfjaar. Denzo is een mannetje, maar Mayra is de baas. Eurasiërs hebben net als cow-chow's een blauwe tong. Het zijn heel lieve honden. Mayra is wel wat meer op zichzelf. Denzo wil wat meer aandacht. Toen mijn man is gestopt met werken heb ben wij hem gehaald uit Duitsland, vlak bij de grens met Denemarken." ,,Wij wonen hier in 's-Heer Arends kerke. We wonen ideaal. Recht tegenover de ingang van het Poelbos. In een woning voor ouderen, ha ha ha. Alles beneden. We vinden het heel fijn wonen. Er is ook nog een winkeltje waar je alle dagen vers brood kan halen." ,,Ik ken hier iedereen die een hond heeft. We wonen hier al dertien jaar, maar we komen hier niet vandaan. Mijn man komt uit Goes en ikzelf uit Brabant. We hebben eerst in Biezelinge gewoond en daarna twaalf jaar in Goes. Toen de kinderen de deur uit gingen, wilden we weer naar een dorp." ,,Door de honden komen we wel aan onze beweging. We beginnen 's morgen met drie kwartier. Dan tussen de middag een uur, aan het einde van de middag nog een uur en 's avonds nog een kort rondje voor een plas." ,,Deze honden zijn in Nederland nog niet zo bekend. Wij hebben ze echt geko zen voor het ras. Ik val ook op lang haar. Ze hebben een dikke vacht. Toen er sneeuw lag, waren ze helemaal blij, lekker erin rol len. We hebben in huis airconditioning ge nomen omdat het anders te warm voor ze is in de zomer. Nou ja, wij vinden het ook wel fijn. We zijn heel erg blij met de hon den." GO VAN DE STRAAT Ik ken hier iedereen met een hond

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37