II Souburgse scholieren zamelen in voor voedselbank 7 SCHELDEKWARTIER NIEUW BAKEN Met een stralende lach staat Luana Goetheer voor de brug over Het Dok. De gloednieuwe brug gaat net voor de neus van de bewoner van de Palingstraat omhoog. „Maar hij gaat zo weer open en dan fiets ik er voor het eerst overheen. Hoef ik eindelijk niet meer om te rijden." zaterdag 17 april 2021 René Hoonhorst Vlissingen Goetheer is om kwart over drie de eerste die vanaf de 'stadskant' de brug over fietst. Ook vanaf de kant van de Timmerfabriek, over de nieuwe weg De Dokwerker, lopen en rijden mensen de brug over. De meesten vrolijk en blij met de door medewerkers van de ge meente uitgereikte tasjes met het logo 'Scheldekwartier Vlissingen dat is thuiskomen'. Een enkele automobilist kijkt nors en slaat het tasje af, een paar voetgangers - 'ik hoor ook bij de eersten die over de brug gaan' - vragen er juist om. Hans van Houdt, projectleider Scheldekwar- tier voor de gemeente Vlissingen, reikt ook een aantal tasjes voor de eerste honderd brugpassanten uit. Hij kijkt trots naar de brug, weer een baken in het nieuwe Schelde- kwartier. Het verwijt dat de weg over de Alan Montgomery had nog niet in de gaten dat hij met zijn scootmobiel over de stoep (een vrijliggend pad) moet rijden. Het cadeautasje van de gemeente Vlissingen heeft hij wel gescoord. Inzet: De eerste auto's en fietsers wijden de brug in. fotos lex de meester brug - van Dokwerker naar Ko ningsweg - 'levensgevaarlijk voor fietsers' is, blijkt een buurtbewo ner te snel te uiten. De toplaag van het fietspad aan de kant van het Kanaal door Walcheren moet nog een dagje drogen, zodat een aantal wielrijders over de rijbaan voor gemotoriseerd verkeer rijdt. Maar er zijn brede, vrijliggende fietspa den langs beide kanten van de weg. Ze liggen direct naast het trot toir, een decimeter hoger dan de rijbaan. Dat het fietspad 'op de stoep' ligt, was een aantal wegge bruikers nog niet opgevallen. ,,Dat is straks beter te zien", zegt een wegwerker ,,want er zijn zwarte strepen als markering tussen de Ik rij er zo voor het eerst overheen. Hoef ik eindelijk niet meer om te rijden -Luana Goetheer banen voor voetgangers en fietsers aangebracht. We hebben ook een aantal tegels met een fiets in het wegdek verwerkt, zodat wegge bruikers goed kunnen zien waar het fietspad loopt." Dat het wegdek van het fietspad er aan beide kanten van de brug anders uitziet, is een bewuste keuze, onthult Van Houdt. ,,De brug verbindt twee verschillende stadsdelen en de bestrating past bij die delen. Vandaar de verschil lende kleuren en formaten tegels." Cadeautasje Scootmobielrijder Alan Montgo mery was gistermiddag één van degenen die nog niet door hadden dat al het langzame verkeer over het hogere deel van de weg kon rij den. Met een grote grijns pakt de markante Vlissinger het cadeau tasje aan en kachelt op zijn dooie akkertje verder. Moet kunnen tij dens zo'n openingsuur dachten de meeste andere weggebruikers. Met de opening van de nieuwe brug is de oude brug over de Ko- ningsweg buiten gebruik. Een bord naast de Timmerfabriek wijst erop dat de weg naar die oude brug alleen voor bouwverkeer is. Voor de Timmerfabriek en over een paar maanden ook voor de ap partementen van het C-Dock. De oude brug gaat weg: vanaf maandag wordt de overkluizing binnen twee weken ontmanteld. Begin mei vaart een werkschip Het Dok in om voorbereidingen te treffen voor aanleg van steigers voor een jachthaven. Bewoners van het Scheldekwartier en pas santen die in de Timmerfabriek of de ZeeLandtoren verblijven, moe ten in de loop van volgend jaar hun vaartuig kunnen aanmeren aan een van de kades van Het Dok. Wat het lekkerste is dat in de negen kratten bij Voedselbank Walcheren is te vinden? ,,Snoep", vindt één van de leer lingen van groep acht van de SterQ van Tweemaster-Kame leon. ,,Nee, pannenkoekenmeel", roept een ander. René Hoonhorst Middelburg Ze willen zich niet echt op de borst kloppen, maar de zeventien leerlin gen van de hoogbegaafdenklas van de Souburgse basisschool zijn vrij dagochtend apetrots dat ze een grote lading houdbaar voedsel en huishoudelijke producten afleve ren bij de voedselbank. Pakken spa ghetti, macaroni, rijst en mie. Blik ken soep, bonen en groenten. Was- middel, kattenvoer, koffie, thee, flessen wijn en bier. Het ging om een spontane actie, bevestigt juf Joyce. ,,In het Jeugd journaal, waar we 's morgens in de pauze naar kijken, ging het over het toenemend aantal bezoekers van de voedselbank. Wij kunnen ook wel wat inzamelen vond de klas als ge heel. Het idee werd direct omarmd en uitgewerkt." Dat de zeventien leerlingen van thuis houdbaar eten, drinken of huishoudelijke produc ten meenamen, sprak voor zich. Filmpjes Maar ook de andere leerlingen van Tweemaster-Kameleon konden wel wat meenemen, vonden de slimmeriken. Dus werden posters gemaakt en filmpjes op de site van de school en sociale media gezet. ,,En we zijn met een paar man langs de deuren geweest. Gaven we men sen een theezakje en vroegen we een gift terug. Bij het Kroonjuweel, een andere basisschool in Souburg, kregen we best veel, waaronder pakken hagelslag", meldt Louis. De kinderen slaagden erin de hele voorraad spullen - 'wel vier winkelkarren vol' - in één keer naar Middelburg te brengen. Het was vooral Sems verdienste dat jufJoyce 's middags niet nog eens met de auto moest. Sem had een karretje achter zijn fiets. De leerlingen van de SterQ-klas werden met open armen ontvan gen bij Voedselbank Walcheren. Herman Schöningh vond het fan tastisch dat de scholieren op eigen initiatief een grote langer houdbare voorraad brachten. Leerlingen van de SterQ-klas van de Tweemaster-Kameleon heebben een flinke voorraad ingezameld. foto lex de meester Nieuwe brug laat je sneller thuiskomen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35