Skaters blij, bewoners blij, gemeente blij: kwestie skatebaan is opgelost Crematorium Middelburg wordt opgeknapt en niet verkocht 6 Positie Doorn wel verzwakt Marco Flierenburg: „Chris Dekker heeft het echt goed opgelost." foto lex de meester De problemen voor Doorn begon nen op 31 maart toen zij tegenover een raadscommissie zei dat er een 'politiek spel' was gespeeld rondom de jeugdinstelling Intervence. Ze doelde daarbij op een brief van de Zeeuwse wethouders jeugdzorg, verenigd in de Bestuurscommissie. De dag erna had Doorn overleg met die commissie en daarna trok ze haar eerdere uitlatingen in. Toen de gemeenteraad van Mid delburg daar afgelopen maandag opheldering over vroeg, bleef een aantal partijen met veel onbeant woorde vragen achter. Christen Unie, PvdA en D66 zien daarin een patroon, waarbij Doorn volgens hen te vaak geen antwoord geeft of Alles waarvoor de Bestuurscommissie verantwoordelijk is, wordt nu in de schoenen van het college geschoven onzorgvuldig is in de informatie die ze verstrekt. ,,Daarom kunnen we niet anders dan een motie van afkeuring indie nen", verklaarde CU-fractievoor- zitter Willemien Treurniet gister avond. Een zwaar instrument, dat niet lichtvaardig wordt ingezet, be nadrukte Carolien Diepeveen van de PvdA. ,,Het gaat ons niet om de persoon Carla Doorn, maar om het politieke handelen van die persoon. Ik hoop dat de raad dat onderscheid kan maken." Lekker makkelijk Dat deed een meerderheid van de raad toch niet. Met Doorns eigen LPM voorop stelde de coalitie - die verder bestaat uit CDA, VVD en SGP - zich pal op voor de wethou der. ,,Alles waarvoor de Bestuurs commissie verantwoordelijk is, wordt nu in de schoenen van het college geschoven. Lekker makke lijk, maar volstrekt onverant woord", brieste Wim Steketee van de LPM, die de indieners van de motie 'wrok en rancune' verweet. CU, PvdA en D66 bleven erop wijzen dat zij de Bestuurscommis sie niet kunnen aanspreken, maar alleen de eigen wethouder ter ver antwoording kunnen roepen. Maar behalve de coalitiepartijen vonden ook oppositiepartijen GroenLinks, SP en Fractie Onderdijk het niet juist om de wethouder zo hard aan te pakken. ,,Dit doet schade aan de menselijke waardigheid", vond SP'er Huib Ghijsen. ,,GroenLinks is het lang niet altijd eens met Doorn, erkende Petra de Ruiter van Groen Links. ,,Maar we neigen ernaar haar te geloven." Open en transparant Bovendien wees een grote meer derheid erop dat Doorn de Middel burgse gemeenteraad juist vaak vertrouwelijk heeft ingelicht over ontwikkelingen. ,,Ze is juist open en transparant", stelde CDA'er Wim Kant. Maar wat D66 betreft verschuilt Doorn zich ook te vaak onnodig achter die geheime infor matie, waardoor ze in het openbaar geen antwoord hoeft te geven. Doorn zei dat 'het college be treurt dat binnen de raad twijfels bestaan' over haar handelwijze. ,,Wij vinden het belangrijk de zorg voor onze jongeren goed te regelen. Wij willen dat graag samen met u als gemeenteraad doen. Wij zeggen toe u zorgvuldig en niet onnodig in het geheim te informeren." En daarmee noemde Doorn de motie van afkeuring die tegen haar was gericht 'overbodig'. Positie verzwakt Ondanks de brede steun in de raad is de positie van Doorn daar wel verzwakt. De motie van afkeuring kleeft toch aan haar. Bovendien gaf een aantal partijen ook wel heel duidelijk aan zich echt zorgen te maken over de problemen in de jeugdbescherming en de oplossing die gekozen moet worden in de kwestie Intervence. Dat gold ook voor de SGP (,,De voorgeschiedenis verdient geen schoonheidsprijs", zei Corné de Voogd) en de VVD (,,Ik erken dat dit een complex pro bleem is", aldus Alex Wöhler). Om die problemen op te lossen, moet Doorn de zorgen van de Mid delburgse raad beter voor het voet licht brengen bij haar collega-wet houders in de Bestuurscommissie. Maar daar is haar positie er dus ook niet beter op geworden door de - te ruggetrokken - uitspraken over 'po litiek spel'. Nog twee weken en dan kan Tijn Anderson zijn skateboard weer in zijn fietskrat gooien, op weg naar de Veerse Poort. De 14-jarige Vlis- singer verzamelde ruim elfdui zend handtekeningen voor zijn petitie om het skatepark open te houden. Nu zet hij met een paar anderen bezig een crowdfunding op om bij te dragen aan een nieuwe skatebaan. ,,Wie weet worden we nog eens verrast." Intussen dagdromen de skaters over wat voor baan ze zouden wil len. Dat was drie maanden gele den absoluut ondenkbaar. ,,Het ging toen echt even mis. De baan ging dicht, terwijl ik zelf eigenlijk niet wist dat mensen last van ons hadden. De wethouder heeft ons De gemeenteraad was, is en blijft verdeeld over de vraag of het uitba ten van een crematorium wel een taak is van de gemeente. Daarom duikt regelmatig de vraag op ofver- koop niet beter zou zijn. Met pijn en moeite heeft de raad donderdag een compromis bereikt. toen uitgelegd dat als we zouden meewerken, we op lange termijn meer kans maakten op de beste oplossing. En dat lijkt nu te zijn ge lukt. We zijn echt heel blij." Onder de bewoners van de Grote Sternstraat, die pal aan het skatepark wonen, heerst respect voor de skaters. ,,Knap dat zij ge luisterd hebben naar de wethou- Nu we weten dat de skatebaan weggaat, kunnen we dit jaar ook wel uitzingen der, toen die zei dat ze voorlopig beter even niet meer konden ska ten", zegt Marco Flierenburg. ,,Maar knap uitgelegd door de wet houder dus ook. Chris Dekker heeft het echt goed opgelost." En dat terwijl die oplossing in januari verder weg leek dan ooit. ,,Nadat de rechtbank bepaalde dat de skatebaan dicht moest, en de gemeente er hekken omheen zette, is de boel hier echt geësca- Verkoop gaat niet door, ook al wa ren er bedrijven die het cremato rium wel wilden overnemen van de gemeente. Wel komt er een on derzoek naar de mogelijkheid om van het crematorium een meer commercieel werkend bedrijf te maken, maar wel nog onder de vlag van de gemeente. Deze verzelfstan diging heeft als voordeel dat de me dewerkers - die nu in dienst zijn van de gemeente - verzekerd blij ven van hun werk. Concurrentie Bovendien hoopt Middelburg hier mee de komst van een tweede, wel commercieel, crematorium op Walcheren te voorkomen. Door de concurrentie van het Goese crema- leerd. De uitspraak was een oplos sing voor ons, maar niet voor de skaters. Die kwamen allemaal in opstand, en de gemeente moest handhaven. Dat was heel onrustig, voor iedereen." ,,De gemeente heeft veel fouten gemaakt, maar dit hebben ze goed opgelost. Nu we weten dat de ska- tebaan weggaat, kunnen we dit jaar ook nog wel uitzingen. We hebben nu perspectief, dat scheelt alles." Herrie Dat geldt ook voor het echtpaar Dijkwel, aan het begin van het Me- zenhof. ,,Ik ben blij dat de baan weggaat", zegt Alex Dijkwel, ,,maar ik begrijp ook wel dat ze ons nog even nodig hebben. Het is ook gewoon een goede voorziening. Alleen zo jammer dat het zoveel herrie maakt." Hij en zijn vrouw zijn blij met de oplossing. ,,En als de skaters een beetje geluk hebben, krijgen ze nog een veel mooier skatepark ook. Ik ben gedeputeerde geweest, ik weet een beetje hoe het werkt. Ik zou toch eens naar de provincie stappen. Die hebben vast nog er gens een potje." torium is het aantal crematies in Middelburg al gedaald. Als dat nog verder zou dalen, wordt het finan cieel een probleem voor de ge meente. Nu maakt het cremato rium nog winst. Even dreigde de opknapbeurt van het crematorium te worden uitgesteld, om te wachten op het onderzoek naar een andere toe komst. Dat kan echt niet, waar schuwde wethouder Carla Doorn. Zo is onder meer een nieuwe fami liekamer nodig om ervoor te zorgen dat mensen er op een goede manier afscheid kunnen nemen van hun dierbaren. Daarom stemde de raad toch in met een investering van 188.000 euro voor verbetering van de faciliteiten. zaterdag 17 april 2021 Raad laat wethouder niet vallen WA Wethouder Carla Doorn van Mid delburg kan door als wethouder jeugdzorg. Ze overleefde don derdagavond met gemak een motie van afkeuring. Toch is haar positie in twee weken tijd wel ernstig verzwakt. Maurits Sep Middelburg - Wim Steketee, LPM Wethou der Carla Doorn over leeft motie van afkeu ring. Amper drie maanden geleden leek het nooit meer goed te komen met de skatebaan in de Veerse Poort. Maar nu is er een oplossing die zowel omwonen den als de skaters en zélfs de gemeente Middelburg goed dunkt. Ook al is die laatste straks weer een stuk armer. Wendy Wagenmakers Middelburg Het crematorium van Middel burg wordt niet verkocht. Maar wel snel opgeknapt, want dat is hard nodig. Met dit besluit stelt de gemeenteraad zowel de klanten als het personeel ge rust. En is de jarenlange poli tieke worsteling even voorbij. Maurits Sep Middelburg - Marco Flierenburg, bewoner

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34