Opening casino kwam in Hulst als een verrassing Zwemmen bij Roompot is een heerlijke ontsnapping ZEELAND 3 Tweede locatie testen-voor-toegang opent in Goes TIJDELIJK IN GEERSDIJK Voor velen leek het gisteren een ontsnapping, twee uur met de kinderen in een zwembad vertoeven. De bezoekers van het Roompot zwembad in Nieuwvliet hadden de omweg via de teststraat er graag voor over. ,,De meeste bezoekers van het zwembad zijn gasten van Roompot", wist manager Bart van den Houk. ,,Er waren ook een paar andere gasten die speciaal voor het zwemen kwa men. Zo heb ik een familie uit Dordrecht ont moet die via de teststraat naar hier gekomen is om even te kunnen zwemmen en daarna weer naar huis ging." Alle gasten moesten een negatieve coronatest overleggen. Hoofd Leisure Nick Arents: ,,Wij hebben een app op onze telefoon om de testgegevens te scannen. Het resultaat moet groen licht geven anders gaat de pret niet door." Klaas en Carine uit Loon op Zand kregen groen licht en verbleven twee uur met hun dochters Hanne (2) en Suze (4) in het bad. ,,We zijn gelijk het zwembad in gegaan." Suze heeft vooral genoten van de glijbaan. Ook de ouders hadden het naar hun zin. ,,Al- les was heel schoon, we zijn hier heel blij mee." Blij was ook Kees Bertelkamp uit Hoog- zaan. Hij was met echtgenote, dochter en schoonzoon op pad. ,,Voor het eerst kunnen we spelen met onze kleindochter Miley van zeven maanden. Heerlijk, een echte ontsnap ping. Ja, al die regeltjes, ze zijn vervelend, maar het is nu niet anders." ,,Miley heeft ge noten", vertelden haar ouders Michelle en Leon. ,,Ze heeft haast twee uur lang gespeeld, gelachen en gekrijst, ze was niet te stoppen." Nadat de laatste zwemmers vertrokken, moesten de badmeesters Dennis, Kevin, Rian en Joeri de boel ontsmetten. Drempel Volgens Roompot-woordvoerder Baptiste van Outryve is de dag goed verlopen. 115 zwemmers kwamen naar Nieuwvliet, ver deeld over drie tijdsloten. De drempel van een test in Geersdijk doen, twee uur rijden heen en terug, was voor West-Zeeuws-Vla mingen aanzienlijk. ,,Toch waren er een paar Zeeuws-Vlamingen", zegt Van Outryve. Vandaag is de tweede dag van het testevene ment. Goes De tweede Zeeuwse locatie om te testen voor-toegang opent volgende week in Goes. Het streven was 16 april, maar het wach ten was op de vergun ning van de gemeente. Nu kunnen bezoekers aan een testevenement zich in Zeeland alleen laten testen in Geers- dijk. Lead Healthcare, het bedrijf achter de testen, had vorige week vrij dag de benodigde om gevingsvergunning aangevraagd. De ge meente Goes wil die zo snel mogelijk verlenen. Zodra de vergunning binnen is, zal Lead Healthcare de tweede testlocatie voor proef- evenementen openen in de Zeelandhallen. De verwachting is dat dit in de loop van ko mende week gebeurt. Wie naar bijvoorbeeld de testconcerten in De Spot of 't Beest gaat, heeft dan de keuze tus sen Geersdijk en Goes. Wie naar een van de pilots in 'april-test- maand' wil gaan, moet langs een van de test straten van Lead Healthcare. Met een negatieve test, die veer tig uur geldig is, mag iemand dan naar bij voorbeeld een concert, dierentuin, museum of pretpark. maar overigens tijdelijke werk te vandaag is mijn nieuwe single uit- Danny Diëgo is zanger van be gaan. ,,Want ik blijf dit niet doen. Ik gekomen: Ik ga leven. Ik wil dat roep maar hij is nu tijdelijk mede- heb zo'n zin om weer op te treden! mensen de leuke herinneren naar werker in een commerciële snel- Stilgezeten heb ik ook niet, want boven kunnen halen." teststraat. foto marcelle davidse april, 250 gasten ontvangen en niet allemaal tegelijk, want dat kan niet met de 1,5-metermaatre- gel. Ze moeten zich van tevoren aanmelden en moeten zich dus zich maximaal veertig uur van te voren laten testen en wel in Goes of in Geersdijk. Mulder: ,,Je moet er nogal wat voor over hebben om te komen gokken in Hulst. Sowieso twee keer tunnelkosten en een heel eind rijden. Wie doet dat nou?" Loopt geen storm Jurriaan Knol, woordvoerder van het casino, wil niet zeggen hoe veel aanmeldingen er tot nu toe binnen zijn voor de pilotdag. ,,Het loopt nog geen storm. In ie der geval geen tientallen, maar het is ook nog niet zover. Ze kunnen zich bij wijze van spreken nog op de dag zelf aanmelden." Ook wil hij niet kwijt of en hoe zij hun (vaste) gasten op de hoogte bren gen van de moge lijkheid onder voor waarden in Hulst te ko men gokken. ,,Dat is bedrijfsin formatie en die doe ik niet uit de doeken." Wel hoopt Knol ook weer Vlaamse gasten te verwel komen. Die waren voorheen ook graag geziene gasten in de gok tent en in Vlaanderen lopen de coronarestricties aanstaande maandag af. Zij komen echter ook het casino niet in zonder aan melding en test in Zeeland. In Hulst stonden ze er anderhalve week geleden nogal van te kijken. Mag uitgerekend het casino open als corona-testevenement. Ook voor burgemeester Jan-Frans Mulder (foto) kwam dit als een verrassing. ,,Het is mij ook maar medegedeeld." Liever had Mul der als gemeente wat toebedeeld gekregen waar méér mensen wat aan hebben. ,,Voor het casino en gokkers is dit leuk, maar voor wie nog?" Bedrijven in de cultuur-, sport en recreatiesector konden zich zelf bij het Rijk aanmelden voor de pilot, waarbij toegang voor be zoekers mogelijk is na vooraf in schrijven en het tonen van een negatief corona-test resultaat. Vanuit Den Haag werden de eve nementen of locaties die open mogen ook verdeeld. En voor Hulst viel de keus dus op Casino Admi ral. De enige gokhal in de gemeente, in de Lange Nieuwstraat. Mulder: ,,Ik werd hier ook pas achteraf over geïnformeerd. Beetje jam mer." Aan de andere kant is Mul der niet jaloers op zijn Bredase collega Paul Depla. ,,Je zou het maar uit moeten leggen aan je ei gen horeca: mega-feest op een veld, maar de eigen horeca mag niet open." Casino Admiral in Hulst mag op zijn openingsdag, zaterdag 24 zaterdag 17 april 2021 met een glimlach Bob Maes en Wilma Valk Nieuwvliet Theo Giele Sheila van Doorsselaer Hulst (Vlnr) Klaas, Hanne en Carine genieten in het zwembad van Beach Resort in Nieuwvliet. mmm FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 31