S? Quarantaineplicht komt laat Online vergaderen; raadslid Hulst vloekt tijdens ambtsgebed Kinnesinne 2 Door de pilots met concerten en pretparken staat de teststaat in Geersdijk plots in de belangstelling. Zanger Danny Diëgo is een van de mensen die testen afneemt. ,,Bij sommige mensen zie ik de angst in de ogen.'' CORONA ZANGER DANNY DIËGO WERKT Commentaar Iinstens vijf dagen huisarrest als je vanuit het buitenland naar Nederland terugkeert. Een overheid die overgaat tot zo'n draconische maatregel moet het water wel aan de lippen staan. Na negen maanden voorbereiding gaat de wet die quarantaine en een test verplicht stelt voor reizigers uit risi cogebied naar de Tweede Kamer. De verregaande maatregel waarbij burgers hun vrijheid wordt ontnomen en lastig gevallen kunnen worden door con troleurs komt merkwaardig laat in de coronacrisis. Negen maanden voorbereiding duidt op spoed noch op voortvarend heid. Het voelt nu als mosterd na de maaltijd. De Raad van State heeft grote bezwaren tegen het voorstel. De belangrijkste adviseurs van de regering stellen terecht de vraag of je gezonde mensen van hun vrijheid mag beroven. Want zowel een vaccinatie als een negatieve coronatest is geen reden om iemand te ontheffen van de quarantaineplicht. Ook zetten ze grote vraagtekens bij het handhaven van de plicht. In het wetsvoorstel staat een lange lijst met situaties waarin de quarantaineplicht niet van toepassing is. Familiebezoek, boodschappen doen of naar het werk gaan over de grens blijft mogelijk. Maar als de quarantaineplicht geen dode letter is, zul len er controles komen en worden burgers ermee lastig geval len. De Raad van State stelt terecht de vraag of je gezonde mensen van hun vrijheid mag beroven Online vergaderen gaat niet ieder een even goed af. Het Hulster raadslid Jos van Eck (HulstPlus) had voor aanvang van de raadsver gadering zijn microfoontje nog aanstaan en zat te sukkelen met zijn verbinding. En zo hoorde de hele goegemeente de nestor, juist tijdens het uitspreken van het ambtsgebed door de burgemees ter, behoorlijk vloeken. „Schepper van hemel en aarde, wij bidden u: Wil ons steunen bij het werk dat van ons wordt ver wacht. Zegen wat wij hier doe..." Burgemeester Jan-Frans Mulder kreeg de kans niet het ambtsgebed af te maken. Hij werd onderbroken ALMANAK Die Hulsterse ziet haar vent het liefst met een baardje. Niet zo'n volle kabouterbaard waar hip sters mee paraderen, nee, zo'n stoppelbaardje van een paar da gen. Hij daarentegen, vindt zo'n baardje jeuken en af en toe scheert hij -zonder overleg- zijn kin en wangen spiegelglad. door een hardgrondig: ,,Ah jon gens toch!! G*dverd*mme!" Mul der maakte het ambtsgebed stoï cijns af en opende de vergadering. Wel wees hij daarna de raadsleden erop hun microfoontje uit te zet ten. ,,Want ik hoorde in het ambts gebed net toch wat dingen die daar niet helemaal in thuishoren!" Van Eck is zich een dag na de raadsvergadering van geen kwaad bewust. ,,Geen idee wat er fout is gegaan, ik kwam niet in de verga dering, dacht ik. Ik zou veel liever fysiek vergaderen, dan heb je dit gedoe allemaal niet." Toen zij laatst wéér tegen zijn blotebillengezicht aan moest kijken, besloot ze het over een andere boeg te gooien. ,,Schat, met zo'n stoppelbaardje zie je tenminste niet dat je een onder kin hebt", jokte ze. Hij heeft zich sindsdien niet meer glad geschoren FvD: Tolvrije tunnel in Groeifonds André Alting fractievoorzitter van GroenLinks GroenLinks in Goes is toe aan zijn derde frac tievoorzitter in ruim een jaar tijd. André Alting is nu de voorman van de partij in de gemeente raad. Hij volgt Judy Hooy- meyer op, die lange tijd uit de roulatie is. Hooy- meyer was nog maar een jaar geleden in de raad gekomen, als opvolger van Carel Bruring, die de huidige raadsperiode als factievoorzitter was be gonnen, maar in maart 2020 plotseling kwam te overlijden. Hooymeyer keert deze raadsperiode niet meer terug als raadslid. HULST Sportlaan veiliger voor voetgangers Hij heeft een beschermend pak aan en een spatscherm voor zijn ge zicht, maar angst hoef je niet voor hem of voor een coronatest in Geersdijk te hebben. Dat is tenmin ste wat zanger en entertainer Danny Diëgo uitstraalt in de test straat. Noem hem zanger in de zorg. Na tuurlijk is het een grote en vooral bijzondere omslag, vertelt Danny. ,,Maar ik ben een mensen-mens. Je kunt me op heel veel plekken neer zetten. Ik heb ook altijd gezorgd voor mijn omaatje die 94 is gewor den." Podia Sinds december staat hij in de com merciële teststraat van STAR-SHL in plaats van op podia. Maar hij pro beert de benadering hetzelfde te doen. ,,Bij sommige mensen zie ik de angst in de ogen. Dan probeer ik ze gerust te stellen en ze ontspan nen te benaderen. Ze krijgen een andere ervaring. En niet: snel testen en volgende auto. Ik wil niet dat ze weggaan terwijl de pijn overheerst. Mensen moeten met een glimlach wegrijden." Drie dagen volgde hij een cursus en leerde hij voordat hij in de test straat aan de slag kon. Het was ook wel noodzaak om ander werk te vinden, want de rode cijfers op zijn rekening kwamen dichter- en dich terbij. ,,37 ben ik, en ik voelde me er depressief door. Dat gevoel kende ik niet. Die onmacht! Waar ik zo hard voor gewerkt had, verdween." Danny Diëgo is zijn artiesten naam, maar feitelijk kent iedereen hem zo. Zijn échte achternaam ge bruikt hij niet meer. ,,Dat is naam waar ik nare herinneringen aan heb overgehouden." Overigens komt Diëgo niet uit de lucht vallen: het is de tweede naam in zijn paspoort. Vanwege zijn muzikale doorbraak in België had hij al plannen om met zijn vrouw en kind te verhuizen naar Zeeland. Meer dan honderd optredens stonden in zijn agenda voor 2020. Ze konden terecht in een appartement tegenover landgoed Rijckholt. ,,Niet wetende dat heel de entertainmentindustrie in zou klappen." En dus steekt Danny nu dagelijks de weg over om naar zijn nieuwe, zaterdag 17 april 2021 Sheila van Doorsselaer Hulst Kijk op de site bij /video Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG De Statenfractie van Forum voor Democratie wil dat Gedeputeerde Sta ten een tolvrije Wester- scheldetunnel aandragen voor een bijdrage uit het Nationaal Groeifonds. De partij stelt dat het al zo'n voorstel heeft gedaan aan GS, maar 'omdat het voorstel door FvD is ge daan, werd het voorstel snel afgedaan als iets dat binnen de regels van het Groeifonds onmogelijk zou zijn'. De partij heeft schrif telijke vragen gesteld. FvD wil ook weten of er een prognose gegeven kan worden over de te verwachten groei van het vrachtverkeer als de tun nel tolvrij zou zijn. GOES De Sportlaan in Hulst wordt veiliger voor voet gangers. Tussen Den Dullaert en basisschool De Wereldboom wordt de ingang van het par keerterrein aangepakt en er komt een zebra pad. De parking heeft nu twee in- en uitritten. Die worden aangepast, de stoep ter hoogte van het parkeerterrein wordt doorgetrokken. Tussen de in- en uitritten komt een verhoogd zebrapad. Het werk begint op 28 april en duurt tot onge veer 12 mei. Verkeer wordt omgeleid en de parking blijft langs één kant bereikbaar. Teststraat Michiel Bouwman Geersdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30