Mannen sta on Inspecties staan achter overname van Intervence Jongerencongres SGP stemt over rol voor vrouw in de politiek 2 MAIKEL HARTE Column Tijdens zo'n pandemie leer je nog eens wat. Nu er bij de vaccins van AstraZeneca en misschien ook bij die van Janssen een verhoogd risico is op trom bose, worden er vergelijkingen ge maakt met andere risico's op trombose. Zo heb ik nooit geweten dat je door in een vliegtuig te zit ten trombose kon krijgen en ik wist evenmin dat je door het slik ken van de anticonceptiepil trom bose op kon lopen. Nu hoeft mijn vrouw die niet meer te slikken, maar ik heb dochters die waar schijnlijk ook ooit het vrijerspad opgaan (ik hoop vanaf hun dertig ste) en dan zal de pil wel aan de orde gaan komen. en kwam terecht op de website van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen. Ik schrok me rot. Er zijn in Nederland anti conceptiepillen in omloop waarbij het risico op trombose één op de duizend is! Dat is echt bizar hoog. Ik heb me nooit gerealiseerd dat al die vrouwen door de pil te slikken zo'n risico namen, en dat voor een paar minuten genot. Tenminste als wij mannen een goeie dag hebben. Wat een troep is dat, die anti conceptie. Het risico op trombose bij de vaccins is er blijkbaar nau welijks bij mannen, maar vooral bij jonge vrouwen. Vertraging om uit deze crisis te komen ligt op de loer, maar dat is volgens mij hele maal niet nodig. Het is de hoogste tijd dat wij mannen nu opstaan. Als het risico op trombose vooral speelt bij jonge vrouwen en blijk baar nauwelijks voor mannen dan weten we wat ons te doen staat. Geef ons mannen maar die vaccins van AstraZeneca en Janssen, dan kunnen die van Pfizer en Moderna naar de vrouwen. Laat de mannen maar eens een risico op trombose lopen. Trouwens, dat risico is verwaar loosbaar, zeker als je het dus verge lijkt met sommige anticonceptie pillen. Dus mannen niet te be nauwd, stroop je mouwen op en laat je prikken. Doe het! Voor onze vrouwen! Nooit gerealiseerd dat al die vrouwen door de pil te slikken zo'n risico namen DE STELLING Vandaag: Een sneltest voor een testevenement, mij niet gezien Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters RUTTE SOMBER! M06EUJK PAS MEBIO MEI VERSOEPELINGEN) Oud-directeur van Britannia overleden Aquamossel-Triton neemt Le Petit Pêcheur over VLISSINGEN Vrouw van tas beroofd Dezelfde inspecties blokkeerden eerder het opdoeken van Inter- vence, omdat zij er te weinig ver trouwen in hadden dat de zorg voor de betrokken kinderen en gezinnen er niet onder zou lijden. Op aan dringen van minister Sander Dek ker is vervolgens ingezet op over name van de organisatie. Haalbaarheid JB west heeft de afgelopen weken de haalbaarheid daarvan onder zocht. Dat is vertaald in een 'busi ness case', die deze week is gepre senteerd. De overname kan de goedkeuring van de inspecties wegdragen. Volgens hen bieden de plannen van JB west voldoende ga ranties voor 'een toekomstbesten- dige jeugdbescherming in Zeeland'. Het risico dat de zorg voor de be trokken kinderen en gezinnen in het gedrang komt, is minimaal. Het is de bedoeling dat er een be- stuurlijke fusie komt van JB west met Intervence. Alle gezinsmana gers blijven in dienst, zodat de ge zinnen hun vaste hulpverlener kunnen houden. Ook de huisves ting van Intervence blijft bestaan. Een deel van het ondersteunend personeel komt in dienst van JB west. Drie medewerkers, onder meer van het management, raken hun functie kwijt. Voor hen wordt een oplossing gezocht. Alle gezinsmanagers blijven in dienst, zodat de gezinnen hun vaste hulpverlener kunnen houden De inspecties dringen erop aan dat de overnameplannen zo snel mogelijk worden uitgewerkt. Het streven is dat de bestuurlijke fusie op 30 juni rond is. Het is nu aan de wethouders van de dertien Zeeuwse gemeenten om te besluiten of JB west Intervence daadwerkelijk mag overnemen. Vervolgens moeten de gemeentera den het benodigde geld beschik baar stellen. ZEELAND 11 Nog altijd is het officiële partijstand punt dat zitting nemen van de vrouw in politieke organen strijdig is met 'de roeping van de vrouw'. Achter de schermen wordt daar ge nuanceerder over gedacht, weet Van der Ree. ,,Bijna iedereen die ik spreek heeft er geen moeite mee als vrouwen op de kieslijst zouden ko men. Toch is daar geen openlijk de bat over. Het staat niet op de poli tieke agenda. Dat is toch wel het minste dat moet veranderen." Dat nu drie moties worden inge diend die op details verschillen, is een bewuste strategie. ,,We wilden voorkomen dat mensen één ding te ver vonden gaan en dan de hele mo tie zouden verwerpen. Ik vraag om concrete stappen: dat de moederpar tij bij de komende, lokale verkiezin gen openstaat voor geschikte vrou wen op de kieslijst. De motie van Willeke Hoogendoorn vraagt het bestuur nadrukkelijk het standpunt Als het veranderingsproces maar in gang gezet wordt in te nemen dat de SGP-jongeren niet tegen politieke functies voor vrouwen zijn. De meest gematigde is van Lianne Ruitenbeek. Die stelt dat de rol van de vrouw in politiek bespreekbaar moet worden en dat we wegen moeten zoeken die recht doen aan de verschillende stand punten hierover." Dit kan een historisch omslag punt voor de SGP worden, zegt Van der Ree. ,,Als het veranderingsproces maar in gang gezet wordt. Dat zou al heel mooi zijn." zaterdag 17 april 2021 Ik wilde er wat meer over weten i Reageer op pzc.nl Gisteren: Als ik een huis wil hebben, bied ik ook meer dan de vraagprijs 708 reacties VLISSINGEN In zijn woonplaats Den Haag is Gerrit van der Veen (84) overleden. In de jaren zestig was hij di recteur van Grand Hotel Britannia in Vlissingen. Hij is gisteren in besloten kring gecremeerd. Van der Veen was directeur in een tijd dat hij naar eigen zeggen alles mee had, onder meer door de ves tiging van grote bedrijven als Hoechst en Hercules. De bezetting van het hotel was in die tijd enorm. Eind jaren negen tig werd tijdelijk interimdi recteur van Waterland Neeltje Jans. YERSEKE Mosselbedrijf Aquamos sel-Triton in Yerseke neemt per 1 mei de han delsactiviteiten over van schaal- en schelpdieren specialist Le Petit Pê- cheur. Het mosselbedrijf kan zo ook levende schaal- en schelpdieren aan zijn klantenkring le veren. Met de overname zet de schaalvergroting in de Yersekse schelpdie renindustrie zich voort. Een jaar geleden bundel den Aqua Mossel en Tri ton Yerseke hun krach ten. Vorig jaar gingen ook al grote spelers als Roem van Yerseke en de Ko ninklijke Prins Dinge- manse samen. Een 45-jarige vrouw uit Vlissingen is gisteren rond 10.00 uur in de Glacisstraat in Vlissin gen beroofd. Zij had een tas met een iPad en kle ding uit de auto gehaald en terwijl ze de auto op slot deed, werd haar tas weggegrist. De dader fietste met haar tas weg in de richting van de Scheldestraat. De poli tie deed buurtonder zoek maar vond nie mand die voldeed aan het signalement. De vrouw heeft aangifte gedaan. Getuigen of mensen die meer weten worden verzocht zich bij de politie te melden. De weg lijkt vrij voor een over name van jeugdzorgorganisatie Intervence door Jeugdbescher ming west (JB west). De betrok ken inspecties zijn positief over het plan. Rolf Bosboom Middelburg Ook vrouwen verdienen een plek op het politieke toneel. Dat is de kern van drie moties die SGP-jongeren vandaag inbren gen tijdens het voorjaarscon gres. Jurian van der Ree, raads lid voor de SGP/ChristenUnie in Goes, stelt dat de kieslijsten moeten worden opengesteld voor vrouwen. Ondine van der Vleuten Goes Jurian van der Ree. - Jurian van der Ree ©ELUKKlö KAM HIJ ZICH &AT vol©emi>e week miet meer HERIMMEREM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2