Gemeente Vlissingen wil meer grip op veiligheid Yolanda Joosse zaterdag 17 april 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl Van topbasketbalster naar wandelcoach ZEELAND 12-13 De boulevards in Vlissingen gingen afgelopen zomer meerdere keren dicht vanwege drukte. Alleen voetgangers en fietsers zijn er dan welkom. foto theo giele Zebra's op Boulevard Evertsen, Coen van Dalen (ChristenUnie) voelt er wel wat voor. foto yessika.nl grafisch ontwerp en vromgeving De boulevards in Vlissingen wor den de komende maanden al bij voorbaat afgesloten voor gemo toriseerd verkeer als er drukte wordt verwacht, en niet pas als er (te) veel mensen rondlopen. Een voorspelling van warm weer is al genoeg om de flaneerwe- gen te sluiten, meldt de ge meente Vlissingen. René Hoonhorst en Martijn de Koning Vlissingen Vlissingen sloot de wegen over boulevards Evertsen en Bankert vo rig jaar voorjaar en zomer meerdere keren af, omdat het er erg druk was en afstand houden daardoor lastig werd. Dat moest destijds op basis van tijdelijke 'coronaregels' van Veiligheidsregio Zeeland. Vlissingen stelt nu zelf duidelijke regels om tijdig te kunnen ingrij pen. Verbieden van gemotoriseerd verkeer is niet alleen veiliger, maar geeft de vele fietsers en voetgangers ook meer ruimte om de vereiste an derhalve meter afstand tot elkaar te houden, betogen burgemeester en wethouders. Flaneerlanen Het college gaf eerder opdracht voor een plan dat duidelijke ver keersmaatregelen bevat en aangeeft wanneer die worden genomen, hoe ze worden gecommuniceerd én hoe de maatregelen worden gecontro leerd. Vooruitlopend op dat uitvoe ringsplan geeft het college nu al aan dat de boulevards niet toegankelijk zijn voor auto's, motoren, scooters en brommers als het KNMI een temperatuur van 25 graden of hoger voorspelt. Ook wanneer de gemeente om een andere reden inschat dat het druk wordt, gaan de flaneerlanen langs het Badstrand op tijd dicht. De nu aangekondigde maatregelen zijn van kracht zo lang landelijke ChristenUnie lanceert plan om boulevards verkeersveiliger te maken coronamaatregelen gelden. Maar B en W maken nu al duidelijk dat het - ook als het virus onder controle is - belangrijk blijft om 'grip te hou den op de (verkeers)drukte op de boulevards'. De eerder ingevoerde zondag middagsluiting - van mei tot en met september van 13.00 tot 17.00 uur - blijft van kracht. Het Vlissingse raadslid Coen van Dalen (ChristenUnie) presenteerde bijna tegelijkertijd met de aange kondigde boulevardmaatregelen een plannetje voor het verkeersvei liger maken van de boulevards. Om veiligheid voor bewoners, onder nemers en horecapersoneel - 'dat vaak de boulevards oversteekt om gasten op terrassen aan de andere kant van de rijbaan te bedienen' - te waarborgen, moet vooral de snel heid worden gedrukt. Behalve door bomen en bloembakken kunnen zebrapaden daar voor zorgen, ver wacht Van Dalen. Knetterende motoren Bestuurders van auto's, motoren en scooters 'die met knetterende mo toren alleen hard over de boule vards willen rijden met luide mu ziek uit de speakers' maken waar schijnlijk minder gebruik van de weg langs het Badstrand als ze bij elk zebrapad gas terug moeten ne men, verwacht Van Dalen. Hij hoopt dat verkeersdeskundigen van de gemeente zijn impressies bekij ken op haalbaarheid. It j I JJPl M uitgezonderd Warm weer op komst? Dan gaan de boulevards dicht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29