Dancing Queen op Koningsdag MEDIA CULTUUR 25 Van der Veers televisie-top 3 hoorde ik dat 'de koffie onderweg was'. Knalde hij de regiewagen bin nen. 'Toppop-regisseurtje, ongeloof lijke klojo die je bent', riep hij. 'Er staat een jongen zijn benen uit zijn lijf te dansen en wat doe jij? Je blaast ijsmist over de vloer'. IJsmist was, zeg maar, laaghangende bewolking. Het moest oliemist zijn, maar ja, we hadden nog 30 kilo ijsmist over. Moest effe op. Na de uitzending liep ik naar Joop en zei: 'Je had helemaal gelijk, maar ik wens niet voor lul ge zet te worden voor mijn eigen ploeg. Mocht je dit nog een keer doen, dan zoek je maar een ander'. Afgespro ken, zei hij, maar natuurlijk hield hij zich daar niet aan. Moet eerlijk zeg gen: Joop was The Magician van Aals meer, hoor, zo scherp. Bij zijn aanpak wist je: dit doet ertoe." ,,Mijn ouders waren zoveel jaar ge trouwd. Ik vroeg aan Joop of ik een ruimte kon huren met wat hapjes en drankjes. Geen probleem, zei Joop. Welke zaal ik maar wilde. Gratis. Het was op een avond dat er opnamen waren van de Surpriseshow. Mijn ou ders zaten in de zaal en Henny vroeg hun om even op te staan. Hij zei voor een volle zaal van 550 man dat hij een groot deel van het succes aan mij te danken had. Mijn moeder was erg nuchter, bij mijn vader stonden de tranen in de ogen. Ik zat in de regie wagen. Het ontroerde me. Het was FAVORIETEN mooi van Henny, die toch ook ge woon een show in zijn hoofd had, maar even van zijn pad afweek.'' ,,Boudewijn Poelmann van de Natio nale Postcode Loterij zegt het in mijn boek. De kracht van televisie is nog steeds zó sterk. Als je als deskundige niet gevraagd wordt voor een talk show, ben je dan wel een deskun dige? De magie is er nog steeds. Ga naar de finale van The Voice. Dat zin dert nog steeds. Kijk naar de corona periode. Wat was het belangrijkste kompas? Juist, lineaire televisie. Je hebt geen reet aan Netflix als er een virus uitbreekt." ,,Gaston Starreveld, voice-over van Rad van Fortuin schudde voor mijn boek de ene na de anekdote uit zijn mouw. Van het Rad werden vijf afle veringen per dag opgenomen. Daar werden kwajongensstreken uitge haald, vooral met Hans van der Togt. Dat Hans een rustige slinger aan het rad gaf, maar dat onder dat rad stie kem iemand was gekropen die het rad als een dolle liet draaien. Flau- wigheden. Dat de auto die gewonnen kon worden ineens de auto van Hans zelf was. Maar die grap moest een paar keer over, want Hans zag niet dat het zijn eigen auto was. Aalsmeer was de Champions League, waarin ook nog eens heel veel lol is beleefd.'' LIVECONCERT THE STREAMERS Heel eerlijk, The Strea mers hadden er zelf niet op gerekend dat de koning het binnenplein van de stallen bij Paleis Noord einde ter beschikking zou stellen voor een livecon cert op Koningsdag. ,,Ik dacht wel dat we als groep serieus genomen zouden worden met onze brief'', zegt rapper Kraantje Pap pie, die met Guus Meeuwis aan de basis stond van The Streamers. ,,Maar dat we bij het paleis mogen optreden? Dat had ik nooit durven dromen.'' De groep, ontstaan in coronatijd met verder on der anderen Nick Si mon, Maan, Paul de Mun- nik, Typhoon, Danny Vera en VanVelzen, trad in maart voor het eerst op tijdens een livestream in Carré. Daar keken 1,2 mil joen mensen naar, een vervolgoptreden kon niet uitblijven. ,,We kwamen uit op Koningsdag'', ver telt Machiel Hofman van Tribe Company, het be drijf dat samen met Mo- destus (management Guus Meeuwis) de orga nisatie verzorgt. ,,We schreven een brief aan de koning met de vraag of we op die dag misschien sa men iets konden opzet ten. Heel snel kregen we een reactie, de koninklijke familie vond het een leuk initiatief en wilde het land graag iets leuks aan bieden.'' Zodoende kunnen tussen de vijftien en twintig Ne derlandse topartiesten zich opmaken voor een bijzonder avondje bij het paleis. ,,Ik heb gehoord dat de koning en zijn gezin overdag even langskomen als we repeteren'', zegt zangeres Maan (24), die erop vertrouwt dat de ko ninklijke heupen losge- schud worden. ,,Bij konin gin Maxima gaat dat van zelf. Wat ik ga doen? In elk geval Dancing Queen", zegt Maan. ,,Dan hoop ik dat koningin Maxima losgaat, al was het maar achter de laptop. Optreden bij een paleis is een meisjes droom. Vroeger, als meisje, verkleedde ik me met hakken, een mooie jurk en een tover staf. Het was mijn droom om een prinses te wor den, of een bekende zangeres. Nu is er toch eentje uitgekomen.'' Als je 100 euro in de fooienpot doet, ben je een koning Of de koning en zijn gezin 's avonds ook nog langs komen bij het liveoptre den is nog niet bekend, maar zeker is wel dat er een podium verschijnt tussen de koninklijke stal len, paarden en koetsen. ,,We hebben net als vorige keer een fooienpot'', zegt Kraantje Pappie (34). ,,We zijn blij met mensen die gratis kijken en blij met mensen die er een euro in doen. En als je er 100 euro in doet, ben je een ko ning.'' zaterdag 17 april 2021 GO 'Henny Huisman vroeg mijn ouders even op te staan' Dit zijn de drie meest geliefde televisieprogramma's in huize Van der Veer. O Mooiste meisje van de klas ,,Dit programma heeft alles. Glamour, drama, ontroe ring. En het wordt door Jaap Jongbloed voortreffelijk gedaan." OJinek Ze kan een keihard poli tiek interview aan, maar is ook sterk in human interest." OAmstel Gold Race ,,Of Parijs-Roubaix. Wiel rennen in ieder geval. Het spel, de dynamiek, de demarrages, het landschap. Mart Smeets zei me eens: 'Wat zou het goed zijn als jij een keer een wieleretappe zou regisseren'. Heb ik wel ideeën bij. Zet wedstrijdnummers op hun helm zodat de kijkers het beter kunnen volgen. En waarom kunnen we bij Formule 1 wel de gesprekken in de paddock vol gen en bij wielrennen niet die in de auto's? Zorg voor meer human interest.'' 'Alleen als je op tv komt, besta je' 'Er werden kwajongensstreken geflikt' Het past helemaal in deze coronatijd: koning Willem-Alexander viert zijn 54ste verjaardag op Koningsdag met een livestream. Althans, de koning en zijn gezin kun nen zelf onderuitzakken, de arbeid komt van The Streamers. De band vol topartiesten geeft een gratis show vanaf Paleis Noordeinde. Alexandervan Eenennaam —Kraantje Pappie, rapper Kaarten zijn te bestellen via thelivestreamers.nl Manager Frank Lammers, Guus Meeuwis en Kraantje Pappie. foto bart heemskerk Fragmenten uit de 1-2-3-show (links en rechts) en de Surprise show. Midden: de cover van het boek, onder: Bert van der Veer. FOTO'S ANP/KIPPA EN MARCO OKHUIZEN De magie van Studio tü Aalsmeer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25